Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyaya kacan Turk doktor sayisinda patlama

Tecrübeli Üye
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    37,107
    ALdigi Tesekkürler : 701
    Ben ne ülkeler gördüm tarihten ve haritadan silinmis... bunlara sebep cogu disaridan degil iceriden ve iclerinden cikan düsmanlarla yok olmustur.
    su an devletin basinda kim ise o ülkemizi temsil ediyor ve devleti yönetiyor... Hükümeti kötülemeye gerk yok begenmez isek oy vermeyiz ... ama burada tele1 in de reklamini yapmak dogru degil.
    biliyorum yazilarinizdan ayni yolda oldugunuz arkadasin oldugu icin savunma yapmanda yanlis .... kendisi yazacak yüzü sözü yok mu ?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,851
    ALdigi Tesekkürler : 1,953
    Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az
    saygilar

4. deniz2000 üyemize teşekkür etti:
    mxm

Tecrübeli Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    818
    ALdigi Tesekkürler : 4,747
    Benim için Almanya, Türkiye, Amerika, Israil ve benzeri hiç fark etmiyor.

Ha Türk'üm, ulusuma ihanet etmem, ama çokda umrunda değil. Ben dünyaya bir kere geliyorum. Kendimin ve ailemin rahat yaşamasına bakarım. El-Hamdüllillah müslüman, bana öbür dünyada Türk müsün, Alman mısın, Kanada'lı mısın, İsrailli misin sormayacaklar. Sadece dinimi soracaklar. Ha tabiki şehitlerimize ve gaziler minnetdarım. Ama sadece onlara. Gerisi hikaye. X parti, Y parti, falan hepsi hikaye. Osmanlı Devlet'i içinde ölenlerimiz oldu, öldükleri yanlarına kár kaldı. Tabiki devletim ve ulusum iyi olsun isterim, elimden gelen birşey gelirsede yaparım, ama asla kafaya takmam. Selçuklar'da battı, Osman'lıda, Türkiye'de bitecek birgün, Hitlerin Almanyasıda, Roma imparatorluğuda, Yunan imparatorluğuda...Kardeş kardeş yaşamak en iyisi.

6. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür Etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,394
    ALdigi Tesekkürler : 11,648
    Doktorlarin yurt disina cikmasina sebep olan sorunlar varsa tartisilip düzeltilmesine yardimci olmak bana göre vatan severliktir, diger bazi kisilere göre bu particilik hatta vatana ihanet oluyor, ülkesini cünkü bir o seviyor, maasinin yarisini sürekli oraya gönderiyor. Euro dolarin yükselmesine cok sevinenlerin, neler yapilacagini planlayanlarin gectigimiz günlerde yaptiklarina sasmis kalmistim. Bunlarin cogu sözde vatan sever, ülkede dolar artiyor adam nasil ne kaparim derdinde. Bana hic kimse maval okumasin o yüzden, vatan severlik sözle olmaz, yaptigin nedir onu anlat.

8. 3 kişi mxm üyemize teşekkür Etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    818
    Almanya'dan da, Türkiye'den de doktorlar kaçıyor.

Asistan doktor olmak için 30 yaşına kadar oku. Daha çok para kazanmıyorsun. Yıllar sonra Oberarzt olacaksında sağlam para kazanacaksın. Yaş olmuş 35 - 40. Üstelik birde doktor mesleğine saygı kalmadı doktorlar. Saygıyı hak etmeyen doktorlar yokmu Türkkye'de? Çok tabiki. Ama istisnalar kaydeyi bozmaz.

Almanya'da yine hiç yoktan doktora vatandaş tarafından saygı var.

10. Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:
    mxm

Ettiği Teşekkür
    2,394
    Almanya saglik konusunda müthis kötülesti ama misal Ingiltereyle kiyaslarsak yogun bakim yatak sayisi vs. kat be kat daha iyi durumda ama dedigin gibi maaslari berbat oldugu kadar fazla mesai konusu da inanilmaz bir durumda. Hastaneler firma olmus artik, nasil daha fazla kazaniriz derdindeler.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    818
    Zaten artik sirketler var, Arztpraxisleri satin aliyorlar, icindeki doktora diyorlarki sen Filialleiter gibi ol, disa karsi senin Gemeinschaftspraxisinmis gibi gözüksürn Tabiki adamda para kazanmak istiyor. Sonra insanlara IGEL dedigimiz, Individuelle Gesundheitsleistunglari tavsiye ediyorlar. Yani onu ödemiyor Krankenkasse, ama tavsiye ediyor.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (10 Ocak 2022 Saat 21:09 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    ALdigi Tesekkürler : 80
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten artik sirketler var, Arztpraxisleri satin aliyorlar, icindeki doktora diyorlarki sen Filialleiter gibi ol, disa karsi senin Gemeinschaftspraxisinmis gibi gözüksürn Tabiki adamda para kazanmak istiyor. Sonra insanlara IGEL dedigimiz, Individuelle Gesundheitsleistunglari tavsiye ediyorlar. Yani onu ödemiyor Krankenkasse, ama tavsiye ediyor.
    Demekki acil olmadikca butun saglik ve dis problemlerini Turkiyede tedavi ettirmek cok mantikli

Turkiye komik derecede ucuz kaldi dovizin yukselmesinden dolayi

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    170
    ALdigi Tesekkürler : 310

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    818
    Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef saglik sistemimiz iyi degil. Tabiki eskiye göre iyi, ama dahada iyi olmali.

Sorun sirf hastane acmak ile cözülmüyor maalesef. Örnegin Usak Sehir hastanesinda zor ameliyatlar yapilamiyor. Bircok kisiyi Afyon'a ve Izmir yönderiyorlar. Zor ameliyatlar derkenden organ naklindan falan bahsetmiyorum. Kendi yengem evde basi dönüp düsüyor. Omurganin birinde catlak olusuyor. Doktor Usak Sehir hastanesinde bakiyor, catlak var diyor, ama kemik erimesinden dolayi omur kemiginin ici baya kurumus. Dis dolgusu gibi dolgu yapmak gerekiyor diyor. Koca Usak devlet hastanesinde bunu yapabilen yok. Afyondan randevu istiyorlar, cevap geliyor, sira cok siz eve gidin biz size haber ederiz 1-2 ay sonra anca sira geldi.

Yada babam. Bandscheibesi var. Ameliyat falan olmadi. Agri yapmiyor ama beli arasira kitleniyor. Almanya'daki doktor kitlenen yere bir igne vuruyor ve babam erstesi gün yavas yavas iyilesiyor. Türkiye yine beli kitleniyor. Almanya'da ortopdiye gittim. Ignenin ismini ögrendim. Babam gidip soruyor. Sözde hepsi Operatör doktor, ama bildigimiz normal bir igneyi omur ilegini vuramiyor. Neymis o ignenin özel uzman gerektiriyormus Izmir Ege üniversitesine git diyorlar.

Birde özel hastaneler Sehir hastanelerden doktorlari kapiyorlar. Üc dört kat daha fazla aylik veriyorlar.

Almanya'da özel hastaneler kolay kolay devletin hastanesinden kapamiyor, cünkü ayni ayligi veriyorlar.

Benim bir lafim vardir, daha öncede forumda kullandim, lafin özü: Türkiye'mizde hersey var, ama hic birsey tam yok.

Türkiye'de Sehir hastanelerdeki doktorlar akkord calisiyor. 10 dakika ayirabiliyorlar ortalama bir hastaya. Randevu 10 dakikaya bir veriliyor. Ister istemez doktor zamanla yarisiyor, dogru dürüst hastayi dinletdirmiyor, adam doktor olmus ama resmen fabrikadaki gibi akort calisiyor. Doktorda hakli olarak kaciyor ülekeden.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (13 Ocak 2022 Saat 23:08 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    ALdigi Tesekkürler : 80
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef saglik sistemimiz iyi degil. Tabiki eskiye göre iyi, ama dahada iyi olmali.

Sorun sirf hastane acmak ile cözülmüyor maalesef. Örnegin Usak Sehir hastanesinda zor ameliyatlar yapilamiyor. Bircok kisiyi Afyon'a ve Izmir yönderiyorlar. Zor ameliyatlar derkenden organ naklindan falan bahsetmiyorum. Kendi yengem evde basi dönüp düsüyor. Omurganin birinde catlak olusuyor. Doktor Usak Sehir hastanesinde bakiyor, catlak var diyor, ama kemik erimesinden dolayi omur kemiginin ici baya kurumus. Dis dolgusu gibi dolgu yapmak gerekiyor diyor. Koca Usak devlet hastanesinde bunu yapabilen yok. Afyondan randevu istiyorlar, cevap geliyor, sira cok siz eve gidin biz size haber ederiz 1-2 ay sonra anca sira geldi.

Yada babam. Bandscheibesi var. Ameliyat falan olmadi. Agri yapmiyor ama beli arasira kitleniyor. Almanya'daki doktor kitlenen yere bir igne vuruyor ve babam erstesi gün yavas yavas iyilesiyor. Türkiye yine beli kitleniyor. Almanya'da ortopdiye gittim. Ignenin ismini ögrendim. Babam gidip soruyor. Sözde hepsi Operatör doktor, ama bildigimiz normal bir igneyi omur ilegini vuramiyor. Neymis o ignenin özel uzman gerektiriyormus Izmir Ege üniversitesine git diyorlar.

Büyük sehirlerde tabiki daha iyi doktorlar var. Neden diye düsünüyorum, aklima birazda siyasi torpil geliyor. Dikkat ediyorum, hükümete yakin illerde daha kaliteli doktorlar var.

Birde özel hastaneler Sehir hastanelerden doktorlari kapiyorlar. Üc dört kat daha fazla aylik veriyorlar.

Almanya'da özel hastaneler kolay kolay devletin hastanesinden kapamiyor, cünkü ayni ayligi veriyorlar.

Benim bir lafim vardir, daha öncede forumda kullandim, lafin özü: Türkiye'mizde hersey var, ama hic birsey tam yok.

Türkiye'de Sehir hastanelerdeki doktorlar akkord calisiyor. 10 dakika ayirabiliyorlar ortalama bir hastaya. Randevu 10 dakikaya bir veriliyor. Ister istemez doktor zamanla yarisiyor, dogru dürüst hastayi dinletdirmiyor, adam doktor olmus ama resmen fabrikadaki gibi akort calisiyor. Doktorda hakli olarak kaciyor ülekeden.
    Eskiye gore daha mi iyi?

Sakami bu?
    '
    Turkiye cumhuriyeti tarihinin ne zamaninda hastaneye ayak basmak 50 euro oldu? Ne zamandan beri hastaneler ozel sirketlere yaptiriliyor yaptirirken yurtdisindan %6 faizle borc aliniyor? Allahaskina. Yada yasiniz cok genc eski guzel gunleri bilmiyorsunuz

Eskiden bunlarin hicbiri yoktu. Bu yuzden saglik bakanligi milyarlarca dolar masrafa yol acmiyordu devlet icin. Gozle gorunenin hicbir onemi yok onemli olan arka planda ne dondugu

Bu asagilik insanlar sehrin icindeki bedava sigorta hastanelerini kapattirip yiktirip sonrada o arsayi bir holdinge peskes cekecekler. Sonrada sehrin icinde yasayanlar her tedavi ve vizite icin kilometrelerce uzaktaki ucuz arsa uzerine yapilmis yuzmilyonlarca dolara mal olmus %6 faiz yiyen ve devletten 50 euro kesen hastanelere otobuslere tasinacaklar. Bu kadar rezil bir sistem olabilirmi ya? Boyle bir sistemi savunan insan ya yandastir yani vatan hainidir yada egitimsiz cahildir

Alin size Bolu dan bir haber. Ayni dagain basindaki sehir hastanesini Izmir de de gordum. Izmirde dagin basina yapmislar o kadar uzakki otobus oraya nasil cikacak kac saatte gidecek Allah bilir. Sehir icindekileride yavas yavas kapatacaklar

Buda haberin linki

https://www.birgun.net/haber/iktidar...ezaleti-198283

https://www.birgun.net/haber/sehre-u...ur-etti-258085

Amac halka hizmet degil uc bes holdingi zengin etmek. Sonra o ihalelerin bilmem yuzde kaci TUGEV e bagislaniyor baska yuzde bilmem kaci bastaki adama gidiyor. Ama halk zavalli yatirim yapildigini hizmet yapildigini zannediyor. Cunku halk egitimsiz cunku halk cahil. Hastaneye her giren hasta icin devlet ozel sirkete 50 euro veriyor. Bazi sehir hastanelerinin isletim hakki yabancilara gecti cunku satiliyor. Yazik bu ulkeye. BU sistemi savunan herkes acik soyluyorum vatan hainidir. Nokta.

Simdide turk doktorlar Almanya gibi ulkelere kactigi icin hukumet afrika ulkelerinden yada orta asyadan doktor getirmeye baslayacak. Simdiden bir cok bolgede uzman doktor sikintisi basgosterdi. Ataturk un kurdugu sosyal sistemide cokertiyorlar yavasca

Boyle bir sistemi savunan herkesin Allah belasini versin.
    Konu misterno tarafından (14 Ocak 2022 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    466
    ALdigi Tesekkürler : 693
    cok komiksin yahu...daha 30 sene önce, abim izinde "hastanede" yatmisti. hemsire var ama sana bakmaz. doktor zaten odaya girmez. ilac yaziliyor, ya hasta kendisi kalkip gidip disaridan alip gelecek veya yakini varsa ona söyleyecek. eczanede bir saat sira bekledikten sonra, ilac ya yok, yada cok pahali.

geri gel mesela igneyi vurdurmak icin hastanede yine para öde. odalar obicim pis. yemekler yersen hastaneden direkt mezara.

simdiki hastaneler 5 yildizli hotel gibi, eskiye göre.

Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiye gore daha mi iyi?

Sakami bu?
    '
    Turkiye cumhuriyeti tarihinin ne zamaninda hastaneye ayak basmak 50 euro oldu? Ne zamandan beri hastaneler ozel sirketlere yaptiriliyor yaptirirken yurtdisindan %6 faizle borc aliniyor? Allahaskina. Yada yasiniz cok genc eski guzel gunleri bilmiyorsunuz

Eskiden bunlarin hicbiri yoktu. Bu yuzden saglik bakanligi milyarlarca dolar masrafa yol acmiyordu devlet icin. Gozle gorunenin hicbir onemi yok onemli olan arka planda ne dondugu

Bu asagilik insanlar sehrin icindeki bedava sigorta hastanelerini kapattirip yiktirip sonrada o arsayi bir holdinge peskes cekecekler. Sonrada sehrin icinde yasayanlar her tedavi ve vizite icin kilometrelerce uzaktaki ucuz arsa uzerine yapilmis yuzmilyonlarca dolara mal olmus %6 faiz yiyen ve devletten 50 euro kesen hastanelere otobuslere tasinacaklar. Bu kadar rezil bir sistem olabilirmi ya? Boyle bir sistemi savunan insan ya yandastir yani vatan hainidir yada egitimsiz cahildir

Alin size Bolu dan bir haber. Ayni dagain basindaki sehir hastanesini Izmir de de gordum. Izmirde dagin basina yapmislar o kadar uzakki otobus oraya nasil cikacak kac saatte gidecek Allah bilir. Sehir icindekileride yavas yavas kapatacaklar

Buda haberin linki

Amac halka hizmet degil uc bes holdingi zengin etmek. Sonra o ihalelerin bilmem yuzde kaci TUGEV e bagislaniyor baska yuzde bilmem kaci bastaki adama gidiyor. Ama halk zavalli yatirim yapildigini hizmet yapildigini zannediyor. Cunku halk egitimsiz cunku halk cahil. Hastaneye her giren hasta icin devlet ozel sirkete 50 euro veriyor. Bazi sehir hastanelerinin isletim hakki yabancilara gecti cunku satiliyor. Yazik bu ulkeye. BU sistemi savunan herkes acik soyluyorum vatan hainidir. Nokta.

Simdide turk doktorlar Almanya gibi ulkelere kactigi icin hukumet afrika ulkelerinden yada orta asyadan doktor getirmeye baslayacak. Simdiden bir cok bolgede uzman doktor sikintisi basgosterdi. Ataturk un kurdugu sosyal sistemide cokertiyorlar yavasca

18. Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    818
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiye gore daha mi iyi?

Sakami bu?
    '

Buda haberin linki

Ekonomik tarafını değerlendirmedim. Öncede geceden sıra kapmak için gidiyordu. Şimdi klima bekleme yerlerinde bekleniyor.

Ben sadece vatandaş hizmet tarafını değerlendirdim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    91
    ALdigi Tesekkürler : 53
    Zenginler icin hersey Mevcut (Türkiye ve geri Kalan Dünyada) Fakirler ve dar gelirliler icin malesef sikintili.
    Bir dönem iyi gibi olan saglik sistemi malesef son yilarda icler acisi. Türkiyede Hastaneye yolu düsen herkes bunu tastikler diye düsünyürum. Oteller , pardon Hastaneler cok lüks (almanyada da artik yeni hastaneler öyle) ama Hizmet sifir. Iyileri bir kenara birakiyorum (hem Almanya Hemde Türkiyedeki) gerisinin yaptigi Doktorlugu bende yaparim sende yaparsin.Türkiyede Sartlar malesef Doktorlar icin pekde Uygun degil (Kirsal ve Dar gelirlilerin gidebildigi) Yurt disina kacanlarda hem ekonomik Hemde daha rahat bir iletisim ve isini icra etmek icin bu yolu seciyorlar. Evet Kaciyorlar gercek bu.
    Kayinbabamin cok sevdigim bir sözü var onunla baglayayim.:
    "Acligina ve Yoksulluguna dayanirsan memleketimiz Cennet bir Ülke"
    Yillardir bu degismedi. Devlet Zengin Halk Fakir ise o zenginligin bir kiymeti yok. Devlet Zengin ve Halkida Zenginse daha anlamlidir.

21. senali üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    37,107
    ALdigi Tesekkürler : 701
    Selam arkadaslar ....
    Arkadasin biri sakadan bahsediyor... bilmiyorum yasi kac ama biz hastane önlerinde az beklemedik . parasi olmayan cenazesini alamazdi ... parasi olmayan dogum yapan esini ve cocugunu alamazdi ... yag kuyruklari tüp kuyruklari , karaborsa sigara cay seker .... adam eskiden bahsediyor utanmadan, eskiden daha iyiydi diyen yalan söylüyor ... simdi ilac bulunuyor , eskisi gibi kuyruk yok . yok dag basinda hastaneymis yok para ödüyormus bir sürü yalan ivir zivir ... sanki biz aydan geldik ....

23. 2 kişi steve üyemize teşekkür Etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,666
    ALdigi Tesekkürler : 2,497

Almanyaya kacan Turk doktor sayisinda patlama

Arkadaşlar eskiden internete Modem ile giriyorduk , şuan fiber/dsl hatları var. Elma ile armutu karıştırıyoruz. Sen dünyaya ayak uyduracaksın bunun başarılıymış gibi göstermek yanlış.

30 sene önce akıllı telefon yoktu, şimdi herkesin elinde bi akıllı telefon ……

Yağ kuyruğu falan zaten komik cümleler , bunu yazanlar birde buna neyin sebep verdiğinide açıklasar….

Neyseki şunun şırasında kaldı 11 ay…

25. 3 kişi atsiz77 üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,851
    ALdigi Tesekkürler : 1,953
    eskisi gibi kuyruk yok diyenler, simdi hersey var ama para yok deseler,ya tuzu kuru olan yaziyor zengin fakirin halinden ne anlar ?
    vatana gittiyinizde biraz fakir semtlere gidinde görün, insanlarin halini. icler acisi
    doktorlarimiza gelince, avrupaya gelebiliyorsalar gelsinler karsi cikanlara diyorumki siz geri dönün onlar gelsin
    vatanin durumunu iyi görenler niye halen burdasiniz?
    Konu deniz2000 tarafından (17 Ocak 2022 Saat 23:29 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    466
    ALdigi Tesekkürler : 693
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eskiden internete Modem ile giriyorduk , şuan fiber/dsl hatları var. Elma ile armutu karıştırıyoruz. Sen dünyaya ayak uyduracaksın bunun başarılıymış gibi göstermek yanlış.

30 sene önce akıllı telefon yoktu, şimdi herkesin elinde bi akıllı telefon ……

Yağ kuyruğu falan zaten komik cümleler , bunu yazanlar birde buna neyin sebep verdiğinide açıklasar….

Neyseki şunun şırasında kaldı 11 ay…
    usta, biraz yanlisin var.

1980/1990 larin türkiye hastenesine bak, ozamanin almanya hastanesine bak.

ozaman niye ayak uydurumamis bizim türkiye?

zamaninda türkiye haberlerinde görürdünüz, trafik kazasinda vefat edenlerin üzerini gazete ile kapatirlardi, simdi her polis arabasinda extra örtü var.
    bay Kml ile yine o süper nostaljik zamanlara geri dönersiniz, merak etmeyin siz.

akilli telefonun konu ile ne alakasi var anliyamadim.

28. Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    2,394
    Ben 1980 senesinde agir bir hastaliga yakalandim ve doktora gitmemle hastaneye yatmam 10 dakika sürdü, 3 ay hastanede kaldim, ne tek kurus para ödedim ne de doktorundan hemsiresine yanlis bir hareket gördüm, yasadim.
    Yani eskiden berbatti diyenler hangi Türkiye´de yasadilar bilmiyorum.
    Eskiden tek kötü bir sey vardi, su anki igneler henüz yoktu, tekrar tekrar kullanilan kalin siringalarla igne yapiyorlardi, ilk 30 gün boyunca 30 kez igne yapildi bana, bazilarinin ucu, gözle görünmese de capakliydi galiba, müthis aci veriyordu, bundan haric hic bir sikayetim olmadi, kirallar gibi yattim, sagligima kavustum ciktim geldim.

Kemal= Mustafa Kemal Atatürk, Kemal ismine gicik olmalarinin temelinde yatan da budur.

Kuyruklar konusu: Kibris cikartmasi yüzünden bati Türkiye´ye ambargo uyguladi ve bu tür seyler ortaya cikmisti, ben de cok kuyrukta bekledim ama 2 misli de olsa alacak paramiz vardi, bu da ayri bir bakis acisi. Yani yag kuyruklari vs. konusu hükümetin fiat artislarina kota koymasiyla firmalarin mallarini karaborsaya bilincli bir sekilde düsürmesine yol acmisti. Bunlarin cogu Türk maliydi, Türkiye´de üretilen ürünlerdi, artik bu da cok azaldi, cengelli igne bile üreten tek bir fabrika örnegi veremezsiniz cünkü üretim batidan gelen 400 milyar dolarla öldürüldü, Türk sirketleri devleti zarara sokuyor denilerek satildi, satin alan sirket 5 bin kisilik fabrikayi 2 bin isciyle yürütmeye basladi. Devlet zarar etse dahi paramiz iceride kaliyordu, can alici nokta da aslinda burada.
    Ben hep derim, bir ülke ancak kendi üretirse gelisebilir, baska hic bir sey bizi kurtaramaz.
    Almanya ile ayni nüfusa sahibiz, biz hatta daha genciz, yani calisacak insan sayisi bizde daha fazla ama;
    Almanya kayitli calisan: 43 milyon
    Türkiye kayitli calisan: 28 milyon

Baska söze gerek kalmiyor...
    Bence cok üzücü bir durum.
    Konu mxm tarafından (14 Ocak 2022 Saat 17:11 ) değiştirilmiştir.

30. 4 kişi mxm üyemize teşekkür Etti:

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    2,666
    ALdigi Tesekkürler : 2,497

uploaded

Alıntı Cengiz Bond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    usta, biraz yanlisin var.

1980/1990 larin türkiye hastenesine bak, ozamanin almanya hastanesine bak.

ozaman niye ayak uydurumamis bizim türkiye?

zamaninda türkiye haberlerinde görürdünüz, trafik kazasinda vefat edenlerin üzerini gazete ile kapatirlardi, simdi her polis arabasinda extra örtü var.
    bay Kml ile yine o süper nostaljik zamanlara geri dönersiniz, merak etmeyin siz.

akilli telefonun konu ile ne alakasi var anliyamadim.
    @Cengiz Bond ; hocam
    al Recep’i vur bay Kemal’e şuanki tüm Siyasilerin hepsini al at çöpe benim Siyasi görüşüm yok.

Hocam şuanki Hastanelerin yapılmasına karşı değilim nasıl yapıldığına karşıyım.

Hastanelerin en iyisi ve uzman doktorların en iyileri Türkiye’de çalışsın buna kimse karşı gelemez gelendende zaten şüphe ederim.

akıllı telefon örnek vermemin sebebi hala 2000 yılını 20 sene üzerinden geçmesine rağmen karşılaştırmanız.

32. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür Etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)