Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 42 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyaya kacan Turk doktor sayisinda patlama

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,851
    ALdigi Tesekkürler : 1,953
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 1980 senesinde agir bir hastaliga yakalandim ve doktora gitmemle hastaneye yatmam 10 dakika sürdü, 3 ay hastanede kaldim, ne tek kurus para ödedim ne de doktorundan hemsiresine yanlis bir hareket gördüm, yasadim.
    Yani eskiden berbatti diyenler hangi Türkiye´de yasadilar bilmiyorum.
    Eskiden tek kötü bir sey vardi, su anki igneler henüz yoktu, tekrar tekrar kullanilan kalin siringalarla igne yapiyorlardi, ilk 30 gün boyunca 30 kez igne yapildi bana, bazilarinin ucu, gözle görünmese de capakliydi galiba, müthis aci veriyordu, bundan haric hic bir sikayetim olmadi, kirallar gibi yattim, sagligima kavustum ciktim geldim.

Kemal= Mustafa Kemal Atatürk, Kemal ismine gicik olmalarinin temelinde yatan da budur.

Kuyruklar konusu: Kibris cikartmasi yüzünden bati Türkiye´ye ambargo uyguladi ve bu tür seyler ortaya cikmisti, ben de cok kuyrukta bekledim ama 2 misli de olsa alacak paramiz vardi, bu da ayri bir bakis acisi. Yani yag kuyruklari vs. konusu hükümetin fiat artislarina kota koymasiyla firmalarin mallarini karaborsaya bilincli bir sekilde düsürmesine yol acmisti. Bunlarin cogu Türk maliydi, Türkiye´de üretilen ürünlerdi, artik bu da cok azaldi, cengelli igne bile üreten tek bir fabrika örnegi veremezsiniz cünkü üretim batidan gelen 400 milyar dolarla öldürüldü, Türk sirketleri devleti zarara sokuyor denilerek satildi, satin alan sirket 5 bin kisilik fabrikayi 2 bin isciyle yürütmeye basladi. Devlet zarar etse dahi paramiz iceride kaliyordu, can alici nokta da aslinda burada.
    Ben hep derim, bir ülke ancak kendi üretirse gelisebilir, baska hic bir sey bizi kurtaramaz.
    Almanya ile ayni nüfusa sahibiz, biz hatta daha genciz, yani calisacak insan sayisi bizde daha fazla ama;
    Almanya kayitli calisan: 43 milyon
    Türkiye kayitli calisan: 28 milyon

Baska söze gerek kalmiyor...
    Bence cok üzücü bir durum.
    ce$ki yunan kazanaydi diyen zihniyeten ne bekliyorsun usta

anlamazlar sen istedigin kadar anlat anlamazlar

2. 2 kişi deniz2000 üyemize teşekkür Etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    ALdigi Tesekkürler : 80

uploaded

Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekonomik tarafını değerlendirmedim. Öncede geceden sıra kapmak için gidiyordu. Şimdi klima bekleme yerlerinde bekleniyor.

Ben sadece vatandaş hizmet tarafını değerlendirdim.
    Guzel kardesim

Klimali beklemeli yerin maliyetini bilmeden sirf odaya binaya bakmak nasil bir onermedir Allahaskina?

Bu suna benziyor

Sen evde oturmus aksam yemegi yiyorsun birden eve oglun geliyor "baba ben helikopter aldim kendime" diyor

sende helikopterin modelini markasini soruyorsun nasil fazla benzin yakiyormu diyorsun. O kadar

Yemekten sonra TV izleyip yatip uyuyorsunuz.
    -----------------

Oysaki sorman gereken ilk sey parayi nereden buldun olacakti. Seninkisi saka gibi olmus ben parasini bilmiyorum ben klimali bekleme odasina bakarim

Ya hakkaten saka gibi adamlarsiniz. Devlet dolara %6 borc vererek ve ustune bir suru yolsuzluk ve rusvetle bu hastaneleri insa ettiriyor. Ya bu nasil mantik arkadas?

Alıntı steve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar ....
    Arkadasin biri sakadan bahsediyor... bilmiyorum yasi kac ama biz hastane önlerinde az beklemedik . parasi olmayan cenazesini alamazdi ... parasi olmayan dogum yapan esini ve cocugunu alamazdi ... yag kuyruklari tüp kuyruklari , karaborsa sigara cay seker .... adam eskiden bahsediyor utanmadan, eskiden daha iyiydi diyen yalan söylüyor ... simdi ilac bulunuyor , eskisi gibi kuyruk yok . yok dag basinda hastaneymis yok para ödüyormus bir sürü yalan ivir zivir ... sanki biz aydan geldik ....
    Muhtemelen benim yasim senden fazladir simdi bakalim kimin utanmasi gerektigine

Ecevit zamani karaborsa oldu kuyruklar oldu neden oldu?

Ecevit Kibris a cikarma yapmak icin tam 11 kere izin istedi (rakam yanlis olabilir belki 3-4 tur ama 1 degil) ve Amerika izin vermedi. Sonunda Kibristaki zulume daha fazla dayanamayip Kibris a cikarma yaptik. Bunu Amerikanin itirazlarina ragmen yaptik. Simdiki hukumetten 180 derece farkli.

Amerika bu cikarmaya misilleme olarak bize ambargo uyguladi ve Turkiye 50 cente muhtac kaldi. Butun bunlari serefimizi korumak icin yaptik. Cunku Ecevit serefli bir insandi Amerikaya boyun egmedi, onun icin ilk once TUrk milleti vardi onun onuru serefi vardi

Simdiki hukumet ise gerci yazilacak cok sey var ama satmadigi bir donu kaldi. Kapatmadigi fabrika ben bilmiyorum hemen hepsi kapandi. Hastaneler zaten sehir merkezindekileri yikip arsasini cengiz ve limak holdinglere dagitacak sonra insanlari sehir hastanelerine mecbur kilacaklar plan bu. Sehir hastaneleri dag baslarinda cok uzaklarda cunku arsa orada ucuz. Her adim attiginda 50 euro ve belli sayida hasta gitmezse milyarlar euro isleten sirkete verilecek vs vs vs

Su andaki hukumetin amerikaya verdigi imtiyazlari saymaya kalksam sayfalar surer ama bir tane soyleyim yeter sana o da Kanal Istanbul

Bir forumda konusurken karsindakinin kim oldugunu bilmiyorsun yasini bilmiyorsun bilgisini egitim seviyesini bilmiyorsun. Dikkatli olalim sevgili kardesim. Ama en onemlisi vatan hainlerini iyi ayirt edelim onlari beslemeyelim okuyalim ogrenelim vatan hainlerine oy vermeyelim.

5. 2 kişi misterno üyemize teşekkür Etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)