Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3078 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tr den emeklilik ve Almanyada devam calismak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Horoz kardes,

yazdiklarina dikkat et.Kimi neyle itham ediyorsun ? Biz bilgi sahibi olmak istiyoruz,ayrica benim yazdiklarimda zerre yanlislik yok.Benim yazimi kopya yapik,toplu katliam yapma.Sözün kimeyse söyle,yada bir bildigin varsa,bilmek isteriz.Ama sadece basit cevaplar,söyle olur böyle olur demekle kimseye bir faydan dokunmuyor.

Emekli olduysan,ve nasil olduysan söyle,seni takip edelim.yok olmadiysan.Senden ricam Tavrini yumusatman..

Ben ölene kadar sunu savunurum,Almanya dese yeri var.Türkiyeyi ne ilgilendirir burda algimiz yardimlarin?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Alıntı Bence Deger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Horoz kardes,

yazdiklarina dikkat et.Kimi neyle itham ediyorsun ? Biz bilgi sahibi olmak istiyoruz,ayrica benim yazdiklarimda zerre yanlislik yok.Benim yazimi kopya yapik,toplu katliam yapma.Sözün kimeyse söyle,yada bir bildigin varsa,bilmek isteriz.Ama sadece basit cevaplar,söyle olur böyle olur demekle kimseye bir faydan dokunmuyor.

Emekli olduysan,ve nasil olduysan söyle,seni takip edelim.yok olmadiysan.Senden ricam Tavrini yumusatman..

Ben ölene kadar sunu savunurum,Almanya dese yeri var.Türkiyeyi ne ilgilendirir burda algimiz yardimlarin?
    benim kimseye itham ettiğim yok .. üzerine alınan varsa o kişinin problemidir

arkadaşım bak iste burda yanılıyorsun "Türkiyeyi ne ilgilendirir burda algimiz yardimların"

kanun ne diyor Kesin dönüş şartı diyor ama senin Türkiye ye temelli geri dönmeni şart koşmuyor

onun için hiç bir yardım almayacaksın diyor yani bulunduğun ülkeyle illişkini keseceksin .. bunu anlamak çok mu zor

yani adamlar bu kadar kolaylık göstermişler

Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle kolay bir emeklilik yasası yoktur calışmadan para öde emekli ol..

yatıdiğin parayı 5-10 senede amorti etmek durumu

Dünyanın hiç bir ülkesin de 45-48 yasında emekli yapmazlar ... adam 30 sene daha yaşasa yatırdığının kaç katını geri alir bilemem

artı evlenmemiş veya dul kızı varsa almaya devam ediyor

Bu yasanın çikmasındaki esas sebeb eger vatandaşllarımızın geri dönüş yapınca bir ekonomik desteği olması ekonemoik boşluğa düşmemsi içindir

yoksa hem Türkiyeden emeklilik alip Almanya dan da sosyal yardımla geçinmesi için değildir

bence bu yasa kalkması gerek adam Türkiye de 25 sene çalışıyor Avrupadaki beş kuruş gelir vergisi vermeden çalışmadan emekli oluyor
    Konu hOrOz tarafından (16 Eylül 2016 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    134
    82 mesaja 221 teşekkür aldı
    Horoz kardes,

Sevgili Kardeşim

Seninde Affına sıgınarak bir iki kelam etmek istiyorum kimseyi kırmadan.

Almanya söyleyince yeri oluyor. Türkiye'ye gelince neyi ilgilendirir diyorsun. Madem konu Bilgilendirmek işin doğrusunu neyse onu ögrenmek vede kabüllenmek-se!

İki ülkeninde kendi aralarında antlaşmaları olduğu gibi , Kendi Kanun vede kuraları bulunmaktadır. Bir kişi veya Birey bir tablete bulunduğu zaman İstenilen belge vede Bilgileri vermek veya Paylaşmakla yükümlü olduğu baştan belirtilmekte.

Ha Siz buna uyar veya uymazsınız oda ayrı bir konu vede sorumluluktur. Vakti zamanı gelincede Kanunlara göre cezası neyse Kişi veya Bireyler cezalarını-da cekmek zorunda olduklarını da iyi bilmelidir ve ona göre sorumluluğu üzerine alıp başına gelenlerden de şikayetçi olmamalıdır.

Aldıgın yardım Türkıye Cumhuriyetini neden ilgilendiriyor diyorsun. Siz Türkiyeden Emeklilik icin bir talebte veya başvuruda bulunuyorsunuz , Devlette sana Kuraları vede Kayideleri belirtiyor ona göre işlemlerini yap Emekliliğini al diyor. Bana yanlış beyanda bulunursan ozamanda sana gereken cezayı keserim diyor.

Secim Senin diger Vatandaşlarımızın yaptıgı gibi bildirimde bulunmadan almaya devam . Yada Doğru yolu secip Emeklilik şartları oluşmuyorsa-da başvurda bulunmayacaksın. gerekcesi ise Yardım aldığın bir Kurumda var olduğu icin.
    (Lütfen Üzerine alınma. Genelleme olarak yazdım. İşin Aslı bilgilenmek istediğin konu Çalıştığın sürece olmayacak bir durum.
    (Ha Diger yönü ise Sahtekarlık.)
    Saygılarımla
    Konu dalga tarafından (16 Eylül 2016 Saat 13:02 ) değiştirilmiştir.

5. dalga üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    11 mesaja 14 teşekkür aldı
    Horoz`a lafim size degil.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    Horoz`a lafim size degil.
    benim seni hangi mesaj da dolandırıcılıkla suçladığımı göster özür dileyeyim ..

Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar sanki devlet bilmiyormu emekli basvurusu yapanlarin büyük cogunlugunun koydugu kriterlere uymadigini,bal gibi biliyor tabii,ben bunun arkasinda maksat ararim
    seninkisi öküzün altında buzağı aramak
    Konu hOrOz tarafından (18 Eylül 2016 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

8. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)