Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arabayla Almanya ya gelirken kücük bir kaza yaptim Hirvatistanda

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    266
    205 mesaja 532 teşekkür aldı

Arabayla Almanya ya gelirken kücük bir kaza yaptim Hirvatistanda

mrb Arkadaslar
    Türkiyeden Almanya ya gelirken hirvatistanda Otoyol parasi öderken arkadan Bosna hersek plakali tir vurdu
    ama malesef yol parasi alan kadin bana vuran adamdan para aldi bir seyler döndü anlayamadim
    sonunda 3 saat sonra polis geldi bana alkol testi yapti ,tir söförü bunda da polise para verdi cezamiydi yoksa rüsvet miydi anlamadim
    sorum böyle basindan gecen olay var mi nereye ,müracat etmeliyim ,yanimda allahtan 2 arkadasim vardi beraber yolculuk yapiyorduk
    durum biraz karisik gibi , bana sadece alkol testi yaptigi yaziyor diyor okuttuklarim ,sigorta filan icin bir tutanak vermedi
    kamera kayidi var mi kazanin oldugu yerde ,avukata vermek istiyorum ama rechtschutz yok birde gutacten yaptirmak bütün masraflari alamzsan bana birde masraf binecek .

Lütfen tecrübesi olanlar aydinlatirsa sevinirim .

2. haveri68 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı

Arabayla Almanya ya gelirken kücük bir kaza yaptim Hirvatistanda

Geçmiş olsun ustam,

senin iş biraz karışık gibi fazla maddi hasarın yoksa hiç üstüne gitme.

Polis tutanağı varmı elinde, ne yazıyor üzerinde ona bakmak lazım, benim şahsi düşüncem bi şey elde edemezsin

Avukat gitmen gerekecek onun ücretini ilk olarak kendin tamamen karşılayacaksın

5. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    64
    45 mesaja 66 teşekkür aldı
    arkadan vurdu ise sen yüzde yüz haklisin hirvatisdanda sonuca eu da yol parasi alak kadin ondan para aldi diyon belki yol parasi o ara zaten dar ya sen yada o ikiniz oraya nasil sigdiniz anlamak zor sahsi düsüncem egerki sne ben hakliyim diyorsan yüzde yüz avukata ver hakli isen avukat tüm masraflari karsidan alir ama emin deiglsen sen haksizsan isin rengi degisir öyle ise adam seni avukatina verir yani mahkemeye sahidide varsa birde o tür yerler gise girisi cikisinda daima kamera var arkadasim bana burdu diyon biz senin beyanin üzerine belki sen ona vurdun bilemeyizki eminsen ver avukata anlat durumu haksizdan alinir tüm masraflar bunuda bil gecmis olsun ( gisede olmasi bana biraz farkli geldi yol parasi alan kadin deyince gise girisi aklima geliyor orasi zaten dar bir de tirlar zaten farkli yerden giris cikis yapmiyorlarmi ?

7. antika üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı antika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadan vurdu ise sen yüzde yüz haklisin hirvatisdanda sonuca eu da yol parasi alak kadin ondan para aldi diyon belki yol parasi o ara zaten dar ya sen yada o ikiniz oraya nasil sigdiniz anlamak zor sahsi düsüncem egerki sne ben hakliyim diyorsan yüzde yüz avukata ver hakli isen avukat tüm masraflari karsidan alir ama emin deiglsen sen haksizsan isin rengi degisir öyle ise adam seni avukatina verir yani mahkemeye sahidide varsa birde o tür yerler gise girisi cikisinda daima kamera var arkadasim bana burdu diyon biz senin beyanin üzerine belki sen ona vurdun bilemeyizki eminsen ver avukata anlat durumu haksizdan alinir tüm masraflar bunuda bil gecmis olsun ( gisede olmasi bana biraz farkli geldi yol parasi alan kadin deyince gise girisi aklima geliyor orasi zaten dar bir de tirlar zaten farkli yerden giris cikis yapmiyorlarmi ?
    Nasıl olacak bu iş, Hırvatlar Avrupa birliğinde evet ama. Mahkemeye gidilse mahkeme Hırvatistan’da olacak , buradaki avukat
    Hırvatistanda bi avukat ile analaşacak yada kendisi gidecek Avukat masrafları arabadaki hasarı kurtaracakmı?

Bide Avukat masrafını karşı taraf öder diyorsun, bu Almaya için geçerli olabilir her Ülkenin kendine göre kanunları var.

9. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,286
    312 mesaja 608 teşekkür aldı
    Atsiz ustam
    masraf büyük degilse, üzerine düsme yi tavsiye etmem.
    Rechtschutz olsaydi Avukata verilirdi.

Avukat hemen söyle aliriz söyle yapariz deyip davayi senden almaya bakar. Gutachter yaptir der.
    Faturalari sen ödeyeceksin.Sonradan adamdan alabilirsen ondan sonra.
    Bakalim sigortasi var mi , calisiyor mu.Her defasinda Avukat senden para isteyecek.Is yaptiginda.
    Konu murat39 tarafından (04 Kasım 2023 Saat 20:29 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi murat39 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    Alıntı murat39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atsiz ustam
    masraf büyük degilse, üzerine düsme.
    Rechtschutz olsaydi ver derdim.Bunun Gutachteni Avukat hemen söyle aliriz söyle yapariz deyip davayi senden almaya bakar.
    Faturalari sen ödeyeceksin.Sonradan adamdan alabilirsen ondan sonra.
    Bakalim sigortasi var mi , calisiyor mu.Her defasinda Avukat senden para isteyecek.Is yaptiginda.
    Aynen ustam o yüzden @haveri68 ; ustam verilmiş sadakan olsun, boşver takma kafana

13. 2 kişi atsiz77 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    266
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben yüz de yüz hakliyim para öderken geldi arkadan vurdu ,ama orada bir seyler döndü önce bana yüz € teklif etti kabul etmedim sonra o parayi otoyol parasi alan kisiye verdi oda polisi aramadi kendi cabamla 3 saat sonra polis geldi bunda da polise para verildi.elimdeki belge bana yapilan alkol testi ,burda bir sirpa okuttum ama hirvat birine daha okutacagim ,ama pek ümüitli degilim ilk defa böyle bir sey geldi basima .

Tecrübeli Üye neco54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    523
    194 mesaja 470 teşekkür aldı
    Hasar büyük degilse sen bu işi unut.
    Tercüman ve avukatla ile cok ugrasirsin. Yillar sürer.
    .

Gişe memuruna para verdiğini
    polise para verdiğini nasil ispat edecksin.

Birde kamera kayitlarini nasil alacaksin.
    Üzerine bir bardak soğuk su iç
    Konu neco54 tarafından (04 Kasım 2023 Saat 22:10 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi neco54 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    62 mesaja 107 teşekkür aldı
    Onun icin tavsiyem 360 dereceyi gören Dashcam ile yola çıkmak.

Bu sene araba ile gittim. Benim Dashcam biraz gözr batacak şekilde takdım. Sırp ve Bulgar gümrügünde bile çok nazik davrandilar.

Paraya kıyın, Vantrue'nin kaliteli modellerinde alın. Biraz belki pahalı, ama o parayı kameraya veriyormuş gibi düşünmeyin. O para ile güvenlik ve huzurda satın alıyorsunuz.

18. Birbey 3.1 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    197 mesaja 335 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onun icin tavsiyem 360 dereceyi gören Dashcam ile yola çıkmak.

Bu sene araba ile gittim. Benim Dashcam biraz gözr batacak şekilde takdım. Sırp ve Bulgar gümrügünde bile çok nazik davrandilar.

Paraya kıyın, Vantrue'nin kaliteli modellerinde alın. Biraz belki pahalı, ama o parayı kameraya veriyormuş gibi düşünmeyin. O para ile güvenlik ve huzurda satın alıyorsunuz.

Gümrük sahalarinda cekim yasak
    (Hatirlatayim)
    yakalanmdan cekersin o baska

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,409 mesaja 9,714 teşekkür aldı
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gümrük sahalarinda cekim yasak
    (Hatirlatayim)
    yakalanmdan cekersin o baska
    Aslında bütün gün sağı solu çekmek yasak (datenschutz birisi Anzeigen yapabilir)

https://www.adac.de/verkehr/recht/ve...hland/dashcam/

21. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Bu cameralarda sd cartla calisiyor..
    Parayi kaptirmaya gerek yok..
    Ben cepi handyhaltere taktim,,radyonun uzerine monte ettim..kral gibi cekiyor .sagi solu aptal gibi cekmeye gerek yok,,onunu cekeceksin..atin cebe yuksek kapasitete bir sd card,oldu bitti..bazen bu yurdum insanini anlamiyorum ne kadar merakli parasini carcur etmeye..
    Tak pahali kameralari sonra birde cekim yasak,oldu canim .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    62 mesaja 107 teşekkür aldı
    Yasak bazı ülkelerde biliyorum. Yinede bile bile kullanıyorum

Almanya'da belirli şartlarda serbest. Mahkemeler yasak olan durumlarda bile delil olarak değerlendirdiler. Çekene sadece para ceza verdiler. Özellikle trafikte bir kazada ispatlamanın bazen ne kadar pahalı olduğunu düşünürsek yiyeceğim para cezası yanında kar kalır.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,669
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Sayet bir sucu veya bir kazayi elinizde ispat edecek bir delil varsa bu niye yasak ...aslinda tum kararlari bir anda aydinlatacak ve mahkemenin isini bir celsede halledecek imkan varken bu isi niye uzatirlar,,tabiki avukat beyler,hakimler kim varsa bu isten ekmek yiyecek,huzuli masraflar alsin basini gitsin..
    Su almanyada devletin kazandigi paranin %50 si gibi bir para carcur ve ise yaramaz bitlere veriliyor..
    Hepsi serseri cikmis gitmis..
    Suan gocmenlere lere verilecek 428 avro kisaltilarak 150 avroya dusuruldu ve aradaki 250 avro gibi bir para tasarruf edildi,,millete dilenci muamelesi,ukraynaya seyittir silahlari..
    Demokrasi sahtekarligi ve kapitalizm acgozlugu...
    Simdi biri cikacak ve diyecekki nereden nereye geldin,,boyle aptalca sorulari sordugumuz muddetce somurulmeye devam .
    Konu webci tarafından (09 Kasım 2023 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)