Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 667 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Adres degistirme tr.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    14 mesaja 18 teşekkür aldı

Adres degistirme tr.

Selam arkadaslar

Gecen sene gecerli adres olarak muhtarliktan belge alarak adresimi türkiye yapmistim,bazi nedenlerden dolayi simdi tekrar almanya adresini türkiyeye yazdirmak icin
    bir kac gün sonra türkiyeye gidiyorum onun icin meldebehöde den kagit aldim baska birse lazimmi diye türkiye nufusa telefon actim ordaki calisan buraya degil konsolosluga müracat
    etmen lazim dedi forumda simdi bulamadigim ama daha önce okudugum konuda türkiyede yapiyorlardi bilgisi olan arkadaslar yazarlarsa memnun olurum.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya - München
    Ettiği Teşekkür
    125
    80 mesaja 147 teşekkür aldı
    Alıntı Ankarali erko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar

Gecen sene gecerli adres olarak muhtarliktan belge alarak adresimi türkiye yapmistim,bazi nedenlerden dolayi simdi tekrar almanya adresini türkiyeye yazdirmak icin
    bir kac gün sonra türkiyeye gidiyorum onun icin meldebehöde den kagit aldim baska birse lazimmi diye türkiye nufusa telefon actim ordaki calisan buraya degil konsolosluga müracat
    etmen lazim dedi forumda simdi bulamadigim ama daha önce okudugum konuda türkiyede yapiyorlardi bilgisi olan arkadaslar yazarlarsa memnun olurum.
    Tam anlayamadim TR'ye ikamet yaptirdin simdi Almanyaya mi yaptirmak istiyorsun?
    Sanki Türkiyeye yaptirmak istiyormussun gibi yazmissin zaten 1 yil önce yaptirmissin.
    Tam aciklarmisin?
    Ikametgahini TR'ye yaptirmak istiyorsan bunu E-devlet üzerinden yapabilirsin.
    Konu Acemibiri tarafından (01 Haziran 2022 Saat 14:30 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    Alıntı Acemibiri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam anlayamadim TR'ye ikamet yaptirdin simdi Almanyaya mi yaptirmak istiyorsun?
    Sanki Türkiyeye yaptirmak istiyormussun gibi yazmissin zaten 1 yil önce yaptirmissin.
    Tam aciklarmisin?
    Ikametgahini TR'ye yaptirmak istiyorsan bunu E-devlet üzerinden yapabilirsin.
    yasadigimiz yer olarak yaptirmistim yani almanyada kalirken yasadigim yeri tr.olarak degistirmistim yaptigimin yanlis oldugunu düsünüyorum
    onun icin tekrar 1 nci adresi almanya olarak göstermek istiyorum ilk degisikligi tr,de yaptigim icin ordada tekrar düzeltirim diye düsünmüstüm
    forumumuzda buna benzer bir konu okumustum tam hatirlamiyorum o konuyu bulamadim orda bir arkadas meldebescheinigung türkceye cevirip
    degisiklik yapiliyor diye yazmisti memur kafami karistirdi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Birsey yapmana gerek.Zaten 6 ay sonra TR ikamet adresinde seni bulamazlarsa siliniyor. eski adsesin ikamet yerin olarak kabul ediliyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    Alıntı Mafyan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birsey yapmana gerek.Zaten 6 ay sonra TR ikamet adresinde seni bulamazlarsa siliniyor. eski adsesin ikamet yerin olarak kabul ediliyor.
    Nasil 6 ayda bir insanlar nasil kontrol ediliyor öyle birsey duymadim isme özel bir sey teblig edilmek istenirse belki öyle

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    35 mesaja 60 teşekkür aldı
    Ilk adresiniz Türkiye gözükürse size genel saglik sigortasi prim borcu cikabilir. Bu konu çok önemli.

Nüfus dairelerinde adres degisikligini yapabilirsin. edevlet'de yapilabilir ama biraz karısik ve yurtdisi adresi galiba sadece dairelerde yapilabiliyor.

8. banane78 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    Alıntı Ankarali erko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasil 6 ayda bir insanlar nasil kontrol ediliyor öyle birsey duymadim isme özel bir sey teblig edilmek istenirse belki öyle
    Muhtarlar tarafindan yapiliyor.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    iki gün sonra gidecegim bakalim görecegiz sonucu yazarim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    Arkadaslar sordum evet almanya adresim türkiyede kayit yapilmiyor bulundugun yedeki konsoloslukta yapiliyor ayrica muhtarda herhangi birsey icin seni adreste bulmassa oda seni
    o adresten düsürüyor ama sonrasini bilmiyor yukarda bir arkadas eski adrese dönüyor yazmis buda olabilir sonuc nerde yasiyorsan orda kayit yapiliyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)