Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3034 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KFZ-Versicherung Rabattübertragung

Kicket serjs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

KFZ-Versicherung Rabattübertragung

Merhabalar,

5 yildir ehliyetim var fakat gecen 1,5 sene icerisinde 3 kaza yaptim maalesef....

kendi üzerime sigortam vardi, o sigorta ile 2 kaza yaptim ve sene sonu o sigortadan ciktim, fiyati yükselmeden. (SF:M olmustu)

dedemin sigortasini babam üzerine aldi ve sf25 den beni ikinci soför olarak arabayi sigortalattirdik.

malesef gecen günler yine kaza yaptim ve sf25 düsecek sf9 a. yani bu kadar düsmesi de baya kötü.

simdi sorularim:

1.) kendi üzerime olan sigorta bir senedir faaliyette degil ama yine de SF M kaliyor mu yoksa Sigorta iyilesiyor mu?

2.) benim kendi üzerime olan sigortam ne zaman sifirlaniyor? bir duyuma göre 7 sene sonra hepsi siliniyormus, dogru mu?

3.) dedemin(babamin) SF9 unu ben kendi üzerime alsam SF5 oluyormus, 5 senedir ehliyetim var diye. Ama Versicherungsverlaufa göre 3 tane kazam var son iki yilda, yine de üzerime alabilir miyim (kazalar saylanmadan) yoksa o kazalar saylaniyor mu yine de? (3.kaza babamin sigortasiyla yapilmistir, ama kazayi yapan sahis benim, yani 3.kaza)

Umarim sorularim anlasilir bir sekilde yazilmistir. simdiden ilgilenen arkadaslara tesekkür ederim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    1. bazi sigorartalarda yükseliyor bazilarinda yükselmiyor sigoratana sorman gerek

2.kaza yapmadigin her sene bir SF asagiya düsersin .. sifirlama diye bir sey duymadim

3.dedenin sigoartasini alabilirmisin sigorataya göre degisiyor bazi sigortalar bu konuda esnek davraniyor bazilari olmuyor..
    kazalari kimin yaptigi herhangi bir yere kayit olmuyor ... Sigorta sahibi kimse onun sigortasi yükseliyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)