Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3058 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 yılda 31 bin 941 kişi Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Herkes fikrini yaziyor, bende yazayim. Ben dönenlerin cogunlugunun emekliler olduguna inaniyorum.

Asagidaki yazdiklarim , olurya Türkiye de hicbir tecrübesi olmayip, dönme hayalleri kuranlaradir.

En basindan söyleyim, yasim 45. 24 yasina kadar TR de yasadim, babamin dükkanini islettim. Her sene TR ye giderim.

TR de devlet dairesine isiniz düstümü hic bilmiyorum, ama insani hayatindan bezdirir. Bankalar senin paranla ayakta durur, ama saatlerce bekletir, rica minnet sonunda isini yapar. Terminmis, randevuymus, bunlar yabanci kavramlar. Isyeri acarsin, veresiye defteri dolar. Parani istersin senden kötüsü yok. Dedikodusu, kavgasi- gürültüsü hic eksik olmaz. Bugün icin gencler kurtlar vadisine kendini o kadar kaptirmiski, olaylari sadece o mantikla halledebilecegini saniyor. Apartmanda oturursun, ortak birseyler ödenmesi gerekir, adam uyanik ya, isterki herseyi sen ödeyesin, her yere sen kosturasin vesaire, vesaire.

VELHASIL-I KELAM

Dönmek isteyen gencler, kendinize bir hobby bulun. Düzgün okullara gidin, iyi meslekler yapin. Farkli ülkelerede gidin ki, gelecekle ilgili vizyonunuz, tasavvurunuz daha isabetli olsun. Dönenler nasil yapabiliyorsa, bende öyle yaparim, Allah büyüktür deyip, maceraya atilirsaniz bilesiniz ki cakallarin elinde oyuncak olursunuz.

Herseye ragmen dönecem diyen genclere tavsiyem, eline iyi bir diploma almadan sakin TR ye dönme. Cünkü senin gibi bir kalabalik zaten orada var.

Hersey gönlünüzce olsun

05300 - Merzifon

2. 9 kişi *05300 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)