Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2997 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Online Banking pushTAN Verfahren?

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı

Online Banking pushTAN Verfahren?

Arkadaslar merhaba,

Ben yillardir Sparkasse de Online Banking kullaniyorum, eskiden biliyorsunuz liste olarak TAN numarasi veriyorlardi sonradan güvenlikten ötürü artik kaldirdilar, TAN-Genarator ya da SMS den birini secebilirsiniz dediler, SMS yanlis hatirmaliyorsam 19 cent idi havale basina yani, o zaman TAN-Genarator almistim. Simdi SMS e gecsem mi diye düsünüyorum cüknü bu TAN Genarator da sürekli pil bitiyor gibi gösteriyor yeni pil almama ragmen, bazende scan yaparken hemen okuyamiyor PC ekranindan bilgileri... dakikalarca bekliyorsun ki alet bilgileri okuyup size bir TAN numarasi verebilsin!

Simdi baktim birde pushTAN diye birsey varmis, saniyorum bu yeni ve smartphone ile yani APP ile oluyor.

Malum artik cogu isimizi bu telefonlar ile hallediyoruz.

Bu pushTAN olayini kullanan arkadaslar var mi? Tavsiye edermisiniz kolay mi sorun oluyor mu bu sistemde de bazen?

Bu sistem ile sadece telefondan mi Überweisung oluyor yoksa sadece TAN numarasi almak icin mi? Yani normal PC den de überweisung yapilabiliyor diye tahmin ediyorum.

Tesekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    merhaba arkadasim ben de Sparkasse müsterisiyim ben sms TAN kullaniyorum ama dedigin gibi 19 cent degil bende bedava.... Sparkasseler hepsi kendine özerk oldugu icin belki sizin bankada paralidir ama bankaniza sormanizi tavsiye ederim sms TAN parali mi diye....

4. muallim üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Bende Berliner Sparkasse deyim ve yıllardır SMS tan kullanıyorum ve ücret ödemiyorum sms için. Mualim arkadaşın dediği gibi bir kendi bankana sor.

6. cenk1978 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende Berliner Sparkasse deyim ve yıllardır SMS tan kullanıyorum ve ücret ödemiyorum sms için. Mualim arkadaşın dediği gibi bir kendi bankana sor.

Evet bölgeden bölgeye degisebilir, ben yine de sorarim belkide degismistir burda da, yillar önce öyleydi.

Tecrübeli Üye acemi iste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,091
    43 mesaja 117 teşekkür aldı
    ayni sorun bende de var ben de sms gecmeyi düsünuyorum ama o zaman bize sms 10 cent demislerdi.
    hatta ben düsünuyorum bende sms friee [o zaman degildi ]yinede 10 cent keserlermi diye :-))

9. acemi iste üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı acemi iste Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni sorun bende de var ben de sms gecmeyi düsünuyorum ama o zaman bize sms 10 cent demislerdi.
    hatta ben düsünuyorum bende sms friee [o zaman degildi ]yinede 10 cent keserlermi diye :-))
    Hangi sehirdesin? Sparkasse mi seninde? Is yerinde bir arkadas baska bankada onda sms icin ücret yokmus. Bankadan bankaya da degisiyor demek.

11. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye acemi iste - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,091
    43 mesaja 117 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi sehirdesin? Sparkasse mi seninde? Is yerinde bir arkadas baska bankada onda sms icin ücret yokmus. Bankadan bankaya da degisiyor demek.
    evet Sparkasse acaba bölge olarakmi degisik yoksa sehir olarakmi ben Wuppertal dan

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 453 teşekkür aldı
    Sparkasse de Sms Tan 0,09 cent.

14. ZSworld üyemize teşekkür edenler:

Üye ercande - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    92
    22 mesaja 40 teşekkür aldı
    slm Hannoverdeyim yillardir online banking yapiyorum sms bir kurus ödemedim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar merhaba,

Ben yillardir Sparkasse de Online Banking kullaniyorum, eskiden biliyorsunuz liste olarak TAN numarasi veriyorlardi sonradan güvenlikten ötürü artik kaldirdilar, TAN-Genarator ya da SMS den birini secebilirsiniz dediler, SMS yanlis hatirmaliyorsam 19 cent idi havale basina yani, o zaman TAN-Genarator almistim. Simdi SMS e gecsem mi diye düsünüyorum cüknü bu TAN Genarator da sürekli pil bitiyor gibi gösteriyor yeni pil almama ragmen, bazende scan yaparken hemen okuyamiyor PC ekranindan bilgileri... dakikalarca bekliyorsun ki alet bilgileri okuyup size bir TAN numarasi verebilsin!

Simdi baktim birde pushTAN diye birsey varmis, saniyorum bu yeni ve smartphone ile yani APP ile oluyor.

Malum artik cogu isimizi bu telefonlar ile hallediyoruz.

Bu pushTAN olayini kullanan arkadaslar var mi? Tavsiye edermisiniz kolay mi sorun oluyor mu bu sistemde de bazen?

Bu sistem ile sadece telefondan mi Überweisung oluyor yoksa sadece TAN numarasi almak icin mi? Yani normal PC den de überweisung yapilabiliyor diye tahmin ediyorum.

Tesekkürler.
    Tan Generatoru kullanirken Bildschirm yani Ekran isigini sonuna kadar parlak yap ,eger ekran biraz karanlik ise okuyamiyor ,birde öyle dene ve lütfen burda sonucu acikla.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    309
    100 mesaja 132 teşekkür aldı
    Ben pushtani kullaniyorum.Telefondada bilgisayarda kullaniyorsun tabii sadece tan telefona geliyor.

18. Galaxy3764 üyemize teşekkür edenler:

Üye Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bochum
    Ettiği Teşekkür
    107
    12 mesaja 21 teşekkür aldı
    pushTAN bedava

sms felan yok, indirmen gerek S-push-TAN App.

öncelikle pushTAN islemini gecmek istedigini ya Sparkasse App'i üzerinden yada bankandan veya Online Banking islemiyle internetten basvuruyosun.

Islemin onaylandiktan sonra bu App üzerinden TAN numarani aliyosun, bu App Sparkassen App ile beraber calisiyor.

20. Muhammed üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Arkadaslar bilgiler icin tesekkürler, bende sms bedava diyorsunuz ama hangi bankada oldugunuzu da yazarsaniz daha net bilgi sahibi olurduk. Yani belki sadece Sparkasse aliyor olabilir SMS icin para.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Muhammed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pushTAN bedava

sms felan yok, indirmen gerek S-push-TAN App.

öncelikle pushTAN islemini gecmek istedigini ya Sparkasse App'i üzerinden yada bankandan veya Online Banking islemiyle internetten basvuruyosun.

Islemin onaylandiktan sonra bu App üzerinden TAN numarani aliyosun, bu App Sparkassen App ile beraber calisiyor.

Evet dün Online Banking sayfasinda baktim, ordan direk Antrag yollayabiliyordum pushTAN icin, Sparkasse nin Online Banking app i var zaten bende onu kullaniyordum, pushTAN icin de dün Play Store da baktim app i gördüm yorumlarda cok kisi iyi calismiyor filan demis ama memnun olanlarda vardi tabi. En uygunu herhalde bu sistem olur ama internet olmadigi yerde sadece sorun olabilir onu da hesaba katmak lazim tabi gibime geliyor.

23. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Üye Muhammed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bochum
    Ettiği Teşekkür
    107
    12 mesaja 21 teşekkür aldı
    Evet dün Online Banking sayfasinda baktim, ordan direk Antrag yollayabiliyordum pushTAN icin, Sparkasse nin Online Banking app i var zaten bende onu kullaniyordum, pushTAN icin de dün Play Store da baktim app i gördüm yorumlarda cok kisi iyi calismiyor filan demis ama memnun olanlarda vardi tabi. En uygunu herhalde bu sistem olur ama internet olmadigi yerde sadece sorun olabilir onu da hesaba katmak lazim tabi gibime geliyor.
    App icin yorumlari Appstore'da bende okudum, cogunun sorunu yeni iphone'larda olan, parmak iziyle sifre koyulamamasi, ama programin iyi calismadigina dair yorum göremedim ben.

Bende bu sisteme gecmeyi düsünüyorum, tan generator'yu her defasinda arayip bulamamaktan biktim )))

Internetsiz telefon kalmadi artik, en kötü ihtimal evde oldugunda ikinci bir alete ihtiyacin olmadin, wifi ile internete baglanip telefonundan TAN numarani alabilirsin.

25. Muhammed üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Muhammed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    App icin yorumlari Appstore'da bende okudum, cogunun sorunu yeni iphone'larda olan, parmak iziyle sifre koyulamamasi, ama programin iyi calismadigina dair yorum göremedim ben.

Bende bu sisteme gecmeyi düsünüyorum, tan generator'yu her defasinda arayip bulamamaktan biktim )))

Internetsiz telefon kalmadi artik, en kötü ihtimal evde oldugunda ikinci bir alete ihtiyacin olmadin, wifi ile internete baglanip telefonundan TAN numarani alabilirsin.

Haklisin tabi netsiz kalmiyoruz normalde, yolda evde... sadece izinde iken belki sorun olur ama TR de ikende artik int sorunumuz yok gibi, cep icinde aliyoruz genelde, en kötü evlerin cogunda var.

27. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)