Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3027 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BEDELLİ ASKERLİKTE İŞLEM TAMAM-Yasa Onaylandi

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı

BEDELLİ ASKERLİKTE İŞLEM TAMAM-Yasa Onaylandi

Bedelli Askerlik Tasari dün aksam gec saatlerde TBMM Meclsinde kabul edildi sadece Resmi Gazete de yayinlanmasi kaldi
    Yani Kanun gecmistir ..sadece Resmi Gazete de yayinlanmasi kaldi ..
    Bu olanaktan yararlananlara hayir li ugurlu olsun

Yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik dövizle askerlik bedeli 1000 Avro’ya düşürüldü.
    Konuyla ilgili kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.
    AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, ‘‘Dövizle askerlikte yeni bir dönem başlıyor.
    Bedelin 1000 Avro’ya düşürülmesiyle maddi yük ciddi oranda hafifletilmiştir.
    Yeni düzenlemeden 38 yaş üzeri vatandaşlarımızda 2 yıl süreyle faydalanabilecek.’’, açıklamasında bulundu.

Mustafa Yeneroğlu yaptığı açıklamada, ‘‘AK Parti olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz vaatlerimiz arasında,
    onların toplumsal ve ekonomik şartları itibarıyla ciddi bir maddi yük olan dövizle askerlik bedelinin 1000 Avro’ya düşürülmesi yer almaktaydı.
    Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen kanun tasarısıyla bir sözümüzü daha yerine getirdik. Böylelikle uzun süreden beri gündemde olan
    ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın yakından takip ettiği dövizle askerlik meselesi çözüme kavuşturuldu.
    Buna göre oturma veya çalışma iznine sahip olarak üç yıl süreyle yurt dışında bulunan vatandaşlarımız 1000 Avro ödeyerek
    askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklardır. Uygulama Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte yürürlüğe girecektir.

Bedelin ödenebilir seviyeye düşürülmesiyle maddi yük ciddi oranda hafifletilmiştir.
    Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda atılan bu adım, Türkiye ile ilişkiler kapsamında uzun vadede artıları beraberinde getirecek,
    özellikle de yurt dışında doğmuş ve büyümüş gençlerimizin ülkemizle olan aidiyetlerine dolaylı olarak katkıda bulunacaktır.

Önceki açıklamalarımızda 38 yaşından büyük, cezalı pozisyondaki yükümlü vatandaşlarımız-la ilgili de gerekli düzenlemenin yapılacağını ifade etmiştik.
    Bu vatandaşlarımızın Türkiye ile olan sosyal bağları, askerlik sorunu nedeniyle yıllardır Türkiye’ye gelemedikleri için adeta kopmuştu.
    Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen tasarıda ‘yasal dayanak eksikliği’ nedeniyle uygulamada çıkabilecek sorunlar dikkate alınarak yeni bir düzenleme yapıldı.
    Böylelikle bu kesimde yer alan vatandaşlarımız 31 Aralık 2017 tarihine kadar 1.000 Avro ödemeleri halinde askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklardır.

Yapılan yeni düzenlemeyle sosyal yara haline gelen bu kesim için Türkiye kapısı açılmış oldu.’’, dedi.
    Konu hOrOz tarafından (14 Ocak 2016 Saat 17:53 ) değiştirilmiştir.

2. 12 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Hayirli olsun diyelim, sans bize vurmadi, 5 küsür bin ödedim ben, bir arkadas da ayni benim dönemde karar aldirmisti, sadece ilk taksidi ödemisti, kalan 3 taksit icin 31.12 sondu ama 1000 e düsecek söylentileri cikinca ödemedi, simdi sanirim onlarda yararlanicak ve kalan taksitleri ödemeyecekler. Olan bize oldu

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun diyelim, sans bize vurmadi, 5 küsür bin ödedim ben, bir arkadas da ayni benim dönemde karar aldirmisti, sadece ilk taksidi ödemisti, kalan 3 taksit icin 31.12 sondu ama 1000 e düsecek söylentileri cikinca ödemedi, simdi sanirim onlarda yararlanicak ve kalan taksitleri ödemeyecekler. Olan bize oldu
    son kez 1000€ ödemeleri lazim

arkadasim ben de 5 bin küsuru ödedim ve 3 kere de askere gitmek zorunda kaldim ..
    hatta son gittigim de sadece 1 gün kaldim teskereyi verdiler ..hayirli Yolculuklar dediler

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    simdi bir soru akillara geliyor.onceden basvuru yapip 1-2-3 takstit odeyenlerde bu konuna tabi duruma geliyorlar.peki zaten 1000 euronun uzerinde para yatirmis durumdalar.geri para alamayacaklari kanunda yaziyor.ama yinde tekrar basvuru yapip 1000 euro odeyeceklermi?? ben buraya takildim.eger basvuru yapanlarda 1000 euroya tabiyse zaten bin euroyu odediler!!! yoksa yanlismi anliyorum??

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Yok arkadaşım yeniden başvurmayacaklar parada ödemeyecekler. Dediğin gibi fazla ödediği paraları geri alamayacaklar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Mustafa Yeneroğlu 1saat önce konuyla ilgili basin açiklamasi yapti:

Yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik dövizle askerlik bedeli 1000 Avro’ya düşürüldü. Konuyla ilgili kanun tasarısı TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, ‘‘Dövizle askerlikte yeni bir dönem başlıyor. Bedelin 1000 Avro’ya düşürülmesiyle maddi yük ciddi oranda hafifletilmiştir. Yeni düzenlemeden 38 yaş üzeri vatandaşlarımızda 2 yıl süreyle faydalanabilecek.’’, açıklamasında bulundu.

Mustafa Yeneroğlu yaptığı açıklamada, ‘‘AK Parti olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz vaatlerimiz arasında, onların toplumsal ve ekonomik şartları itibarıyla ciddi bir maddi yük olan dövizle askerlik bedelinin 1000 Avro’ya düşürülmesi yer almaktaydı. Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen kanun tasarısıyla bir sözümüzü daha yerine getirdik. Böylelikle uzun süreden beri gündemde olan ve yurt dışındaki vatandaşlarımızın yakından takip ettiği dövizle askerlik meselesi çözüme kavuşturuldu. Buna göre oturma veya çalışma iznine sahip olarak üç yıl süreyle yurt dışında bulunan vatandaşlarımız 1000 Avro ödeyerek askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklardır. Uygulama Kanun’un Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte yürürlüğe girecektir.

Bedelin ödenebilir seviyeye düşürülmesiyle maddi yük ciddi oranda hafifletilmiştir. Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda atılan bu adım, Türkiye ile ilişkiler kapsamında uzun vadede artıları beraberinde getirecek, özellikle de yurt dışında doğmuş ve büyümüş gençlerimizin ülkemizle olan aidiyetlerine dolaylı olarak katkıda bulunacaktır.

Önceki açıklamalarımızda 38 yaşından büyük, cezalı pozisyondaki yükümlü vatandaşlarımız-la ilgili de gerekli düzenlemenin yapılacağını ifade etmiştik. Bu vatandaşlarımızın Türkiye ile olan sosyal bağları, askerlik sorunu nedeniyle yıllardır Türkiye’ye gelemedikleri için adeta kopmuştu. Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen tasarıda ‘yasal dayanak eksikliği’ nedeniyle uygulamada çıkabilecek sorunlar dikkate alınarak yeni bir düzenleme yapıldı. Böylelikle bu kesimde yer alan vatandaşlarımız 31 Aralık 2017 tarihine kadar 1.000 Avro ödemeleri halinde askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklardır. Yapılan yeni düzenlemeyle sosyal yara haline gelen bu kesim için Türkiye kapısı açılmış oldu.’’, dedi

9. 2 kişi A.Eren üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam Millet cok iyi haber nezaman basvura bilirim.

Saygilarla

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı Nevsehir5050 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Millet cok iyi haber nezaman basvura bilirim.

Saygilarla
    Resmi Gazete de yayinlaninca yürürlüge girer..
    Yarin Konsoloslougun kapisina dayanmak abes olur
    Alıntı cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    simdi bir soru akillara geliyor.onceden basvuru yapip 1-2-3 takstit odeyenlerde bu konuna tabi duruma geliyorlar.
    peki zaten 1000 euronun uzerinde para yatirmis durumdalar.geri para alamayacaklari kanunda yaziyor.ama yinde tekrar basvuru yapip 1000 euro odeyeceklermi??
    ben buraya takildim.eger basvuru yapanlarda 1000 euroya tabiyse zaten bin euroyu odediler!!! yoksa yanlismi anliyorum??
    Alıntı A.Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok arkadaşım yeniden başvurmayacaklar parada ödemeyecekler. Dediğin gibi fazla ödediği paraları geri alamayacaklar.

Son süre 31 Aralık 2017 bu tarihe kadar son bir kez 1000 € ödemek zorundalar
    Konu hOrOz tarafından (14 Ocak 2016 Saat 23:40 ) değiştirilmiştir.

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Resmi Gazete de yayinlaninca yürürlüge girer..
    YArin KOnsoloslougun kapisina dayanmak abers olur

Son süre 31 Aralık 2017 bu tarihe kadar son bir kez 1000 € ödemek zorundalar
    kardes senin burada bahsettigin tarihe kadar olanlar cezali durumdakiler icin.peki adam daha 35 yasinda ve 3 senesi var 38 yasina.basvuruyuda daha once yapip 2 taksit odemis.yinede tekrar basvuru yapip 1000 euro odemesimi lazim? zaten basvuru yapilmis tekrar basvuru gereksiz olmazmi??yoksa kanuna tekrar basvuru sarti koyarlardi.bence onceden 1000 euro ozeri odeme yapanlar askerlik yapmis sayilacaklar.tabiki yaslari henuz.38 ve alti olanlar.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes senin burada bahsettigin tarihe kadar olanlar cezali durumdakiler icin.peki adam daha 35 yasinda ve 3 senesi var 38 yasina.basvuruyuda daha once yapip 2 taksit odemis.yinede tekrar basvuru yapip 1000 euro odemesimi lazim? zaten basvuru yapilmis tekrar basvuru gereksiz olmazmi??yoksa kanuna tekrar basvuru sarti koyarlardi.bence onceden 1000 euro ozeri odeme yapanlar askerlik yapmis sayilacaklar.tabiki yaslari henuz.38 ve alti olanlar.
    bekleyelim zaman ne gösterecek daha bir yönetmelik yok ortada ...

Yeni Üye *KARANLIK* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Yeni kanunumuz tüm cezali ve cezasiz arkadaslarimiza hayirli ugurlu olsun hükümete helal olsun dediklerini gerceklestirdiklerinden dolayi yetkililere de sonsuz tesekkurler allah razi olsun yapanlardan senelerdir cezali oldugumuzdan vatanimiza bile gidemiyorduk cok güzel oldu bu sagolun varolun
    Konu *KARANLIK* tarafından (14 Ocak 2016 Saat 19:39 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi *KARANLIK* üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    Alıntı *KARANLIK* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni kanunumuz tüm cezali ve cezasiz arkadaslarimiza hayirli ugurlu olsun hükümete helal olsun dediklerini gerceklestirdiklerinden dolayi yetkililere de sonsuz tesekkurler allah razi olsun yapanlardan senelerdir cezali oldugumuzda vatanimiza bile gidemiyorduk cok güzel oldu bu sagolun varolun
    iste bu!!!!! sonucta insanlara hayirli isler yapanlar kazanir.allah yollarini acik etsin.allah razi olsun emegi gecen herkesten.

18. 4 kişi cotanak üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam olaya bide söyle bak , bende ilk taksidi yatiripda 31.12 de ödemedim ama simdi 1000 euro daha ödemeliyim .Bu da demek oluyor ki toplandaki fark 2800€.

2800€ ne ki , inan üzerinde düsünülecek bir miktar degil , zaten bu miktari ben gerekli yerlere her ikisenede bagisliyorum.

Malesef bizde bazi degerler ölmüs , 2800 € kar etmissin etmemisin hepsi yalan , biz degerlerimizi kaybediyoruz.
    Konu dboxcu tarafından (14 Ocak 2016 Saat 23:01 ) değiştirilmiştir.

20. 3 kişi dboxcu üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Burada kar - zarar dan daha cok herkese bir kolaylik geldi ....

bu olayin siyasi yönünden cok insani durumunu degerlendirmek gerek

yillarca Türkiye ye gidemeyenler ....

cok cocuklu aileler .....

Avrupadaki issizlik .....

birde o yönden düsünmek gerek ...

22. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada kar - zarar dan daha cok herkese bir kolaylik geldi ....

bu olayin siyasi yönünden cok insani durumunu degerlendirmek gerek

yillarca Türkiye ye gidemeyenler ....

cok cocuklu aileler .....

Avrupadaki issizlik .....

birde o yönden düsünmek gerek ...
    Hocam yanlis anlama ama cevremde normal olan her insan askerlik parasini ödedi , ödeyemeyenler ise hep bazi hobileri(artik bilen biliyor bu hobileri yazmama gerek yok) olan insanlar yada harz4 bana yeter diyenler.

Sözüm meclisten disari.

Yeni Üye falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    17
    2 mesaja 3 teşekkür aldı
    Hayirli olsun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    44 mesaja 69 teşekkür aldı
    alman vatandasligina gecip,taksidin bir kismii ödeyenlerin hali nedir bu kanuna göre,eger tekrar türk vatandasligina geri dönerlerse.

eski kanuna göre yaptigin askerlik yaniyor,yeniden askerli yapiyor ve tam ödemeyi yeniden yapiyordun.

ben 2500 ödemistim,vatandasliktan cikarken bu durumu bilmiyordum,yoksa kalan 2500 üde öder askerligi garantiye alirdim.
    memurda bir sey demedi bana.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,175
    20 mesaja 24 teşekkür aldı
    Arkadas lar Ben 47 yasindayim Alman vatandasiyim Haftaya Gidip passaportu geri verecen Ben bu kanundan yararlanabiliyormuyum Acaba?

Yeni Üye *KARANLIK* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı kamkam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas lar Ben 47 yasindayim Alman vatandasiyim Haftaya Gidip passaportu geri verecen Ben bu kanundan yararlanabiliyormuyum Acaba?
    Normailinde kanundan sende yararlanabilirsin ama
    Kardes acele etme bence ilk once kanun resmilessin resmilestikten sonra konsoloslugunuzu arayip bu konuyla ilgili bilgileri kesin alarak hareket etmeni tavsiye ederim sana
    Konu *KARANLIK* tarafından (15 Ocak 2016 Saat 01:15 ) değiştirilmiştir.

28. *KARANLIK* üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    ben 2000 senesinde 1 ay askerlik yaptim ve ilk taksit olarak 2500 mark (1250€) yatirdim geri 7500 marki 3750€) daha yatirmadim ve haftaya 39 yasina giriyorum simdi ben para yatirmak zorundamiyim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)