Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3027 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
Toplam 142 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BEDELLİ ASKERLİKTE İŞLEM TAMAM-Yasa Onaylandi

Yeni Üye *KARANLIK* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı 79nemo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman vatandaşlığından tekrar türk vatandaşlığina
    geçenler içinde geçerli olurmu acaba bu yeni Bedelli
    Askerlik yasası.
    Oluyor evet

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alman vatandasligina gececektim. Suan Askerlik 1000 eur olacagi icin ikilemde kaldim. Gecsem mi gecmesemmi diye.

Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı thaflowkilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman vatandasligina gececektim. Suan Askerlik 1000 eur olacagi icin ikilemde kaldim. Gecsem mi gecmesemmi diye.
    Sadece askerlik nedeniyle gececeksen bekle usta cezalilarda 1000 euro ödeyecek bilgine kanun cikinca konsoloslugundan bilgi edinebilirsin kolay gelsin

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Yok hayir cezali oldugum icin degil. Yasim 30.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    artisi eksi si düsün ona göre karar ver
    simdi cok kisi emeklilik dolduramadigindan pisman tekrar Türk Vatandasligina gecmek istiyor

senin yasin daha genc ona göre

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı dboxcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam olaya bide söyle bak , bende ilk taksidi yatiripda 31.12 de ödemedim ama simdi 1000 euro daha ödemeliyim .Bu da demek oluyor ki toplandaki fark 2800€.

2800€ ne ki , inan üzerinde düsünülecek bir miktar degil , zaten bu miktari ben gerekli yerlere her ikisenede bagisliyorum.

Malesef bizde bazi degerler ölmüs , 2800 € kar etmissin etmemisin hepsi yalan , biz degerlerimizi kaybediyoruz.

Arkadaslar olayda bir yanlis anlasilma olmasin, ben sikayet etmedim, ki öyle biri olsam Alman vatandasligina önceden gecer hic para vermezdim. Ben ise bilerek iki sene daha bekledim, önce askere gidecektim parasini yatirip ama sonra 3 haftalik askere gitme olayini kaldirdilar, sadece parayi verdik bizde ve askerligi yapmis sayildik bununla beraber. Son taksidi de ödediyip islemleri yaptiktan sonra Alman vatandasligina gectim. Cogu arkadas geceseksen niye bosa para veriyorsun dediler kendileri ödemeden gectiler Alman vatandasligina.

Yani ortada sikayet etme gibi biri durum yok.

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son kez 1000€ ödemeleri lazim

arkadasim ben de 5 bin küsuru ödedim ve 3 kere de askere gitmek zorunda kaldim ..
    hatta son gittigim de sadece 1 gün kaldim teskereyi verdiler ..hayirli Yolculuklar dediler

Ben bu kismi anlamadim yani son kez bir 1000 EUR ödemeleri lazim derken, mesela adam iki taksit ödemis olabilir ya da 3... zaten 1000 den fazla ödemis oluyor. Yani her halükarda bir daha mi 1000 ödeyecekler? Kafam karisti

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu kismi anlamadim yani son kez bir 1000 EUR ödemeleri lazim derken, mesela adam iki taksit ödemis olabilir ya da 3...
    zaten 1000 den fazla ödemis oluyor. Yani her halükarda bir daha mi 1000 ödeyecekler? Kafam karisti
    burada anlatiliyor ama bende tam net anlayamadim
    ama tam kesin yönetmelik daha cikmadi bakalim ne getirecek

12:00 dakikadan sonra

Konu hOrOz tarafından (25 Ocak 2016 Saat 18:40 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    ben milletvekilinin sozlerinden anladigim kadariyla onceden basvuruda bulunup 1-2-3 taksit odemis olup cezali durumda olmayanlar askerliklerini yapmis sayilacak ve 1000 eurodan faydalanmis olacaklar.ve fazla odenen paralar iade olmayacak.ama 1000 euro tekrar odeyecekler ve tekrar basvuracaklar demiyor ben onu anladim.insallah oylede olur
    tabiki cezali durumda olanlarda 1000 euro odeyecek ama tekrar 2 yil icinde basvurup 1000 euroyu odeyecekler.o konu kesin.

Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben milletvekilinin sozlerinden anladigim kadariyla onceden basvuruda bulunup 1-2-3 taksit odemis olup cezali durumda olmayanlar askerliklerini yapmis sayilacak ve 1000 eurodan faydalanmis olacaklar.ve fazla odenen paralar iade olmayacak.ama 1000 euro tekrar odeyecekler ve tekrar basvuracaklar demiyor ben onu anladim.insallah oylede olur
    tabiki cezali durumda olanlarda 1000 euro odeyecek ama tekrar 2 yil icinde basvurup 1000 euroyu odeyecekler.o konu kesin.
    Aynen kardes eski ödeyenler yani ilk taksitlerini yatiranlar bi daha para ödemeyecekler
    eskiden 1000 eurodan fazla ödeyenlerin parasi geri iade edilmeyecekmis

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    48 mesaja 169 teşekkür aldı
    Cumhurbaşkanı Erdoğan dövizli askerliği bin Euro'ya indiren yasayı onayladı.

https://www.google.be/url?sa=t&rct=j...BHaNGE2lLOjs2Q

Yasaya göre; yurt dışında oturma veya çalışma izniyle en az 3 yıl süreyle bulunan Türk vatandaşları, 6 bin euro yerine bin euro ödeyerek askerlik yapmış sayılacak.
    Bu kişiler, 38 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar durumlarını gösteren belgelerle birlikte konsolosluk aracılığıyla askerlik şubelerine başvuracak ve bin euro'yu defaten ödeyecek.
    Söz konusu düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce dövizli askerlik hizmetinden yararlanmak üzere başvuranlar da bin euro ödeyecek. Fazladan yapılan ödemeler iade edilmeyecek.
    Konu erkan1903 tarafından (26 Ocak 2016 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.

13. erkan1903 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    195
    48 mesaja 169 teşekkür aldı
    Buyuk ihtimal ile yarin yada en gec cuma'ya kadar resmi gazetede yayinlanir ve yururluge girer.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Evet Cumhurbaskanligi sitesindede onaylanip , resmi gazetede yayinlanmak uzere basbakanliga gönderildigi yaziyor. Hayirli olsun

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı *KARANLIK* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen kardes eski ödeyenler yani ilk taksitlerini yatiranlar bi daha para ödemeyecekler
    eskiden 1000 eurodan fazla ödeyenlerin parasi geri iade edilmeyecekmis
    Arkadaş bir yasa çıkarıyorlar kimse doğrudürüst anlayamıyor, ondan sonra konsolosluğun telefonları kitleniyor.. benim anladığım herkes birdaha ödüyecek.. İnsallah öğle değildir.. Bulmaca gibi yasa..

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı Arslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş bir yasa çıkarıyorlar kimse doğrudürüst anlayamıyor, ondan sonra konsolosluğun telefonları kitleniyor.. benim anladığım herkes birdaha ödüyecek.. İnsallah öğle değildir.. Bulmaca gibi yasa..
    bende öyle anliyorum son bir kez daha ödenecek

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Alıntı cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde dinledigim kadariyla ilk taksiti yatiranlar 1000 euroyu odemis sayilacaklar demeye getiriyor. Tekrar ödicekler demiyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    Arkadaşlar herkes ödeyecek .. 1 taksit 2 taksit Ödemiş farketmiyor ,1000€ herkes ödemek zorunda ... yasa çıktığı tarihten önce yapılan ödemeler sayılmıyor ve geri ödemesi yok .... Yaş sınırı olmaksızın 31.12.2017 tarihine kadar bir defaya mahsus 1000€ ödeyerek bu yasadan faydalanabilecek .... Vekil akrabam var kaynak sağlam .....

Bu arada bütün konsoloslukların Facebook sayfası mevcut bilgilendirme mutlaka yapılacaktır
    Konu aydo81 tarafından (27 Ocak 2016 Saat 00:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Ekleme

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Evet arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun gece yarısı itibarıyla nihayet resmi gazetede yayımlandı.

Konu A.Eren tarafından (27 Ocak 2016 Saat 04:12 ) değiştirilmiştir.

21. A.Eren üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Geçici 53.Madde de yazan (1000€ ödemiş olmak kaydıyla) ifadesinden anlaşılan bence net olarak ilk taksit yada daha fazla ödeyenler başka ödeme yapmayacaklar. Aksi takdirde (ödemek kaydıyla) yazması gerekirdi.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Peki cezali durumda olan kisiler ne olacak?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)