Arkadaslar merhaba, bana 4 tane yazlik teker almam lazimda, arabayi gecen ay almistim, kombi, üzerinde kisliklar vardi tabi, yazliklarin profiller gitmisti ama Felgen leri vardi orjinal BMW, onlari da aldim yeni teker alip kullanirim diye.

Saniyorum yazlik teker almak icin fiyatlarin uygun oldugu dönemler bu kis aylari. Conti, Michelin vs... tabi iyi markalar diye geciyor, arabada teker tabi ki cok önemli kötü kalitede almak istemem acikcasi fakat iyi ve pahali markalarinda hepsi cok iyi olmayabiliyor.

Arkadasimda 330 bmw var, saniyorum Conti den pahali teker almislardi ama pek memnun degildi. Bana hankook tavsiye etti, BMW de yeni modellerde bu markayi cok kullaniyor dedi.

Nette baktim yaklasik 100 EUR civarinda bir tanesi Hankook larin, tabi degisik bir iki modeli var.

Tavsiyeniz ne olur yazlik teker icin? Birde arabanin kagidinda 94Y diye yaziyor teker numarasinin yaninda, saniyorum Y dedigi hiz limiti, peki 94 ne anlama geliyor? Yani yanlis teker almayalim, neye dikkat etmem lazim baska?