Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3030 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çamaşır makinesi önerisi

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Beko çamaşır makinası 10 sene sonra bozuldu. Perşembe günü Saturnda angebotta Siemens İQ 700 9kg A+++ çamaşır makinası varmış 444€ ya 30 ay taksitle aldım. Makina harika cok sessiz çamaşırın ağırlığını otomatik tanıyor veya tartiyor herhalde hemde ucuz. Herhalde bir 10 senede bu gider. Arasira bozulacakki yeni teknolji makina alinsin.
    katiliyorum. bence de öyle en pahlaisina gitmeye gerek yok. günden güne teknoloji cikiyor. uzun süreli daha tasarruflu calisan, yada ses cikarmayan, hizli yikayan vs. vs. simdi biz 20 sene önceki TV'yi oturma odamiza koymayi istermiyiz? misal simdi 4k, 70 zoll, VR gibi tenkoljiler varken. Ben Waschmachine'lerden zerre kadar anlamam. ama bana kalirsa git bi ucuzdan al bi tane coskun arkadasimizin dedigi gibi. zaten 10 yil seni götürür, hanig markadan alirsan al. ha belki 1500€ luk miele 5-10 sene daha fazla götürsün hadi. ama bu o kadar fazla para vermeye degermi ayri soru. bide bu elektrik isi, bugün bir mercedes marka araba bile 15 bin km'de bozuldugunu görebilirsin. Sans isi.
    internete gir bence Preis Leistung Waschmaschine 2017 diye arattir. iki üc siteye gir. gözüne takilani amazon'dan arattir. oda Kundenberwertunglar oluyor, onlari bi oku göze carpan sorun filan varmi diye, yoksa memnunlarmi degilmi diye. öylelikle en ucuzlarindan bi tane kap. zaten HEPSI YIKAYACAKTIR. adamlar sonucta Waschmachine satiyorlar energieeffizienzklasse bence öyle pek dikkat edilmesi konu degil, ha bir + fazla olmus veya az olmus. sadece calistigi süre icerisinde belki 5 kWh fazla veya az yaksa ne olur yakmasa ne olur. zaten haftada bir calistiracaksin. 29 kurusdan bu 145 kurus yapar. yilda 7€ yapar. bu waschmaschine 10 yil dayansa. 70€ fazladan gider gösterecek. 10 yila kim öle kim kala.
    zaten bu hesabada icerisindeki kapasiteyi full kullanirsan tam olarak varirsin. atiyorum bi keresinde 5 kiloluk waschmachine'nin tek 1 kilosunu doldurursan, tüketecegi elektrik 5 kat düsüyor. yani o bi calistirma 145 degil o zaman 29 kurus harciyor.

hayirli günler
    Konu Mahmut40 tarafından (03 Temmuz 2017 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.

2. Mahmut40 üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)