Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2980 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 68 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Çamaşır makinesi önerisi

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Sandıklı
    Ettiği Teşekkür
    128
    76 mesaja 162 teşekkür aldı
    Benim Beko çamaşır makinası 10 sene sonra bozuldu. Perşembe günü Saturnda angebotta Siemens İQ 700 9kg A+++ çamaşır makinası varmış 444€ ya 30 ay taksitle aldım. Makina harika cok sessiz çamaşırın ağırlığını otomatik tanıyor veya tartiyor herhalde hemde ucuz. Herhalde bir 10 senede bu gider. Arasira bozulacakki yeni teknolji makina alinsin.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    47
    45 mesaja 134 teşekkür aldı
    Alıntı coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Beko çamaşır makinası 10 sene sonra bozuldu. Perşembe günü Saturnda angebotta Siemens İQ 700 9kg A+++ çamaşır makinası varmış 444€ ya 30 ay taksitle aldım. Makina harika cok sessiz çamaşırın ağırlığını otomatik tanıyor veya tartiyor herhalde hemde ucuz. Herhalde bir 10 senede bu gider. Arasira bozulacakki yeni teknolji makina alinsin.
    katiliyorum. bence de öyle en pahlaisina gitmeye gerek yok. günden güne teknoloji cikiyor. uzun süreli daha tasarruflu calisan, yada ses cikarmayan, hizli yikayan vs. vs. simdi biz 20 sene önceki TV'yi oturma odamiza koymayi istermiyiz? misal simdi 4k, 70 zoll, VR gibi tenkoljiler varken. Ben Waschmachine'lerden zerre kadar anlamam. ama bana kalirsa git bi ucuzdan al bi tane coskun arkadasimizin dedigi gibi. zaten 10 yil seni götürür, hanig markadan alirsan al. ha belki 1500€ luk miele 5-10 sene daha fazla götürsün hadi. ama bu o kadar fazla para vermeye degermi ayri soru. bide bu elektrik isi, bugün bir mercedes marka araba bile 15 bin km'de bozuldugunu görebilirsin. Sans isi.
    internete gir bence Preis Leistung Waschmaschine 2017 diye arattir. iki üc siteye gir. gözüne takilani amazon'dan arattir. oda Kundenberwertunglar oluyor, onlari bi oku göze carpan sorun filan varmi diye, yoksa memnunlarmi degilmi diye. öylelikle en ucuzlarindan bi tane kap. zaten HEPSI YIKAYACAKTIR. adamlar sonucta Waschmachine satiyorlar energieeffizienzklasse bence öyle pek dikkat edilmesi konu degil, ha bir + fazla olmus veya az olmus. sadece calistigi süre icerisinde belki 5 kWh fazla veya az yaksa ne olur yakmasa ne olur. zaten haftada bir calistiracaksin. 29 kurusdan bu 145 kurus yapar. yilda 7€ yapar. bu waschmaschine 10 yil dayansa. 70€ fazladan gider gösterecek. 10 yila kim öle kim kala.
    zaten bu hesabada icerisindeki kapasiteyi full kullanirsan tam olarak varirsin. atiyorum bi keresinde 5 kiloluk waschmachine'nin tek 1 kilosunu doldurursan, tüketecegi elektrik 5 kat düsüyor. yani o bi calistirma 145 degil o zaman 29 kurus harciyor.

hayirli günler
    Konu Mahmut40 tarafından (03 Temmuz 2017 Saat 20:00 ) değiştirilmiştir.

4. Mahmut40 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaşlar Mieleden Şaşmayın biraz Pahallı ama Süper Kalite ben 35 senedir kullanıyorum tık demedi...Sahiden Miele Almanızı Tavsiye Ederim kalın Saglıcakla

Yeni Üye ASLAN1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Duisburg - Amasra
    Ettiği Teşekkür
    351
    13 mesaja 33 teşekkür aldı
    Miele derim 15 sene oldu alali tik yok gecenlerde birtek motor kömürünü degistirdim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Miele almani tavsiye ederim, üstün kaltileli, pahali olabilir diyebiliyorsan.
    Alternativ marka Bosch, Siemens, Neff ve Constructa. 4 de ortak markalar, ayni kalite, sadece ufak design farkliligi var.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Beko,Gurundig derim baska bir sey demen en azindan verdigim paranin 1€ dahi güzel ülkeme giderse kafami yastiga rahat koyar uyurum.yoksa uyuyamam

Üye
    Ettiği Teşekkür
    24
    17 mesaja 31 teşekkür aldı
    1997 yılından bu yana çalışıyor.Haftada en az3 kez çamaşır yıkanıyor.Miele W serisi

Tecrübeli Üye Osmanbey34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    497
    257 mesaja 380 teşekkür aldı
    bende miele tavsiye ederim / ama en pahalisindan alma miele olsun fiyati uygun olsun fachmarkt dan al. onlar seni iyi beratin yaparlar.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı Disbeliever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilenler veya kullanicilari bu iki makine hakkinda yorum yapabilirmi. Aralarinda ne fark var?

SIEMENS WM14W5FCB

SIEMENS WM16W540

Birisi 1400 devir 9 kg, birisi 1600 devir 8, ve gürültü seviyeleri yakin, biri 152 digeri 137 kwh/jahr bunlar görünenleri. Benim ögrenmek istedigim neden hangisini tercih etmeliyim.
    Abi KG olayi.

En basta ona BAK ihtiyacin varmi büyük makinaya

Yada Karar ver sana Kac KG yeterli ondan sonra aramaya bak

Bend gecen yil 9 KG olanindan aldim LG Marka

4 büyük olan bir aileyiz ve Daha Rahat oluyor kullanmasi

Icinde büyük esyalari Daha rahat yikayabiliyorsun

Büyük olanin devri AZ olmasi ve cok yakmasi normal

Sen Karar ver size KAC KG yeterli olur sonra IC özelliklerine BAK

Bu arada LG yabana atma hem fiyati uygun hem özellikleri süper

12. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    benim sana tavsiyem fachmarkta git daha iyi olur. makinayi canli gör. fachberater ler seni bilgilendirir farki ne , artisi , eksisi vs...

sorunu cevaplamak istiyorum: bu makina daha cok tutuluyor SIEMENS iQ700 WM16W540

farki su:

- Höhere Schleuderwirkungsklasse
    Im Vergleich mit der iQ700 WM14W5FCB, verbleibt aufgrund der besseren Schleuderwirkung der iQ700 WM16W540, weniger Restfeuchte in der Wäsche.

- Höhere Schleuderdrehzahl
    Die iQ700 WM16W540 arbeitet im Schleudergang mit bis zu 200 U/min Umdrehungen mehr als das Vergleichsprodukt.

- Schnellerer Waschgang
    Mit 210 Minuten benötigt die iQ700 WM16W540 65 Minuten weniger für einen durchschnittlichen Waschgang bei voller Beladung als die iQ700 WM14W5FCB

- Geringerer jährlicher Wasserverbrauch
    Der durchschnittliche jährliche Wasserverbrauch der iQ700 WM16W540 fällt mit 9900 Liter um 1320 Liter geringer aus als der Jahresverbrauch der iQ700 WM14W5FCB.

iki makinanin + ve - var ama W540 özelikleri daha iyi

Fiyati 517 - 650 Euro arasi degisiyor. örnek MEdia Markt 605,00 Euro ve KKG Technik Theodor-Heuss-Allee 112
    60486 Frankfurt am Main 517 Euro VErsand Kostenlos

Bilenler veya kullanicilari bu iki makine hakkinda yorum yapabilirmi. Aralarinda ne fark var?

SIEMENS WM14W5FCB

SIEMENS WM16W540

Birisi 1400 devir 9 kg, birisi 1600 devir 8, ve gürültü seviyeleri yakin, biri 152 digeri 137 kwh/jahr bunlar görünenleri. Benim ögrenmek istedigim neden hangisini tercih etmeliyim.

14. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    bizim makina da LG 9 KG gercten daha iyi . tavsiye ederim

16. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    LG kore mali, test sonuclari Siemense göre az daha düsük. Bu testler dogruyu ne kadar gösterir bilemem. Almanlarin yaptigi daha iyidir düsüncesindeyim.
    Abi bu cevab nekadar mantikli
    Yillardan 2017

Elinde Cin mali IPhone yada Kore mali Samsung

Evdeki televizyon , receiver , vs vs vs vs

Hangisi Alman mali ?

O senin dedigin 1980 yillarinin basinda tarihe gömüldü

18. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    1. Arkadas sen test leri birak // iPhone da hep ikinci ve ücüncü sirada geliyor
    2. Media Markt dan alma sana tavsiyem fachmarkt dan al // tabiki ayni makina media markt da daha uygun ise o zaman MM al
    MM ve Saturn daki Berater lerin cok bilgisi yok ve cok makina da elerinde olmuyor ve bazilari beliri sirketler ile calisiyor. benim sana tavsiyem direkt fachmarkt dan bak cünkü onlar da her marka modell oluyor yada siparis verebiliyorlar.
    3. Kore mali ? o tam anlamadim ......

20. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    Neye kizdiniz anlayamadim

Testler hakkindaki görüsümüde yazdim.

Bugün Cin mali diye yazdigimiz Cin degil Alman mali. Almanin dedigi gibi üretim yapilmassa o ürün Almanyaya gelebilirmi?

Ya da söyle diyebiliriz. Hemen bir cok ürün Cin de üretiliyor. O zaman ne gerek Siemens, Bosch, LG, Miele, almaya. 100€ luk bir makine aliriz tamamdir.

Benim bu tür ürünler hakkinda teknik bilgim yoktur. Buradaki yazilarda bilgi alma amacli. Herkes fikrini söylemeli ki, ilgilenenler daha cok bilgi sahibi olsun.
    Kizma yok abi

Sadece düsünce sekli yanlis oldugunu söyledim ben

BAK bu Smartphonlar SIEMENS Alman Mali !!!
    Alip kullanmayi düsündünmü HIC ??

https://www.google.de/search?q=sieme...riD3YQ_AUICigC

O zaman Almanlar herseyi iyi yapar diyelim diger ürünlere bakmayalim ??
    Konu TipiTip tarafından (22 Eylül 2017 Saat 15:51 ) değiştirilmiştir.

22. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beko,Gurundig derim baska bir sey demen en azindan verdigim paranin 1€ dahi güzel ülkeme giderse kafami yastiga rahat koyar uyurum.yoksa uyuyamam
    Tebrik ederim seni dostum ( Ülkemin örnek vatandaşı senin gibi düşünse herkez ülkenin sırtı yere gelmez ) Ülkeme bir nebze olsun yardım edebilmekde ayrı bir mutluluk tabibiki Bu arada makinalarım BEKO 250 Euroya almıştım takır takır çalışıyor 3 senedir birkaç sene daha gitsin yeter sonra bozulsun dert olmaz içim yanmaz ..Sürekli teknoloji değişiyor benimle beraber yaşamaya kalkarsa olmaz ama

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Orasına bakarsanız Bosch marka buzdolapların dada Made in Turkey yazıyor

25. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    konu nerden nereye gitti !

arkadas ben sana güzel bi tavsiyede bulundum. git fachhandel a ürünlere bak ve al. o yazdigin iki modellin farkini da yazdim. fiyatina da yazdim. yani yazdim da yazdim.

2 tip insane vardir

1. Büro da calisanlar. ürün testlerini didik didik incelerler.....
    2. Handwerker testlere bakmazlar . ürüne bakarlar . ürünün ellerler , dügmelere basarlar vs

bende sana testler bakma yazdim. cünkü iphone da senelerden beri ikinci ücüncü sirada oluyor yazdim. bu devirde tavsiye üzeri hareket edeceksin...
    Örnek biz Liebherr buzdolabi aldik yaklasik 900 euro . 3 senin icinde cöpe attim. simdi samsung kulaniyorum ve cok memnunum. samsung da kore mali ....

kore yada alman markasina bakma. geneldi cogu ürünler 5 sene kullan cöpe at, ayni ceptelefon gibi. alman markasi istiyorsan ordada bi tavsiyede bulundum. Miele. 500 yerine 1000 ödemek istorsan neden olmazin 5 sene degil 10 sene dayanir. ama bana göre sonucta ayni kapiya cikar. bu benim görüsüm.
    Konu Osmanbey34 tarafından (22 Eylül 2017 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.

27. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    440
    Alıntı Osmanbey34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konu nerden nereye gitti !

arkadas ben sana güzel bi tavsiyede bulundum. git fachhandel a ürünlere bak ve al. o yazdigin iki modellin farkini da yazdim. fiyatina da yazdim. yani yazdim da yazdim.

2 tip insane vardir

1. Büro da calisanlar. ürün testlerini didik didik incelerler.....
    2. Handwerker testlere bakmazlar . ürüne bakarlar . ürünün ellerler , dügmelere basarlar vs

bende sana testler bakma yazdim. cünkü iphone da senelerden beri ikinci ücüncü sirada oluyor yazdim. bu devirde tavsiye üzeri hareket edeceksin...
    Örnek biz Liebherr buzdolabi aldik yaklasik 900 euro . 3 senin icinde cöpe attim. simdi samsung kulaniyorum ve cok memnunum. samsung da kore mali ....

ustam bundan 7 yil önce

Mutfagimizi yeniliyoruz , o zamanlar kaldigimiz sehirde Türk bir arkadsimiz Mutfak yeri var

tanidik diye gittik birisi geldi ölctü bicti neyse begendik

is geldi elektronik aletlere , ben ayni düsünüyorum o yillarda kaliteli isimler aklimda BOSCH SIEMENS vs vs

Mutfak sirketi sahibi arkadas abi sen akrisma bana birak dedi sana hepsini NEFF sirketinden vericem demezmi

o güne kadar kattiyen ismini duymus degilim NEFF sirketinin iyi kötü nedir bilmem

ben yok illa BOSCH SIEMENS falan diyorum arkadas yok NEFF diyor

yaw dedim kendi kendime bukadar israr ediyor olsun dedim

7 yil oldu aletlerde TIK YOK iyiki almisim o arkadasa güvenmisim

onun sayesinde cok cok kar ettim baya para cebimde kaldi

ve 7 yildir süper memnunum !!!

demek istedigim artik o Alman mali yok bilmem ne mali yo o marka bu marka

bunlar bence artik önemli degil , o takintiyi üzerimden attim

ama atamyanlara karismakta haddimize degil herkezin zevki kendien parasi kendine

ben sadece sahsi düsüncelerimi yazdim

bu arada o Mutfagi satan arkadsimiz vefat etti bu vesile ile anmis oldum

ALLAH RAHMET EYLESIN MEKANI CENNET OLSUN

29. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    497
    ayni bende katiliyorum sonucta ayni kapiya cikiyoruz.... bizim ilk mutfak yaklasik 12 senelik . markalar indesit, neff . bu güne kadar hic bir problem yasamadim. tasindik onun icin esyalari sattik.

yeni marka ne alirsaniz alin 5 sene ! miele vs 10 garantie veriyor ama ayni kapiya cikiyor 500 Euro luk aletin satis fiyati 1000 Euro.
    bu secimi herkez kendisi bilecek. ben yazdigim gibi liebherr buzdolabini 3 sene sonra cöppe attim.

samsung, lg, miele, Bosch, siemens bu markalar iyi.

benim suan LG var ve cok memnunum.
    Konu Osmanbey34 tarafından (22 Eylül 2017 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

31. Osmanbey34 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    Bence Hic düsünme ve Miele derim
    Konu manisali tarafından (08 Ekim 2017 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)