Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3031 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 329 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle Askerlik İşlemleri Başvurularına İlişkin Duyuru

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Bende bugün Düsseldorfta başvuruda bulundum. Henüz gitmeyen merak eden arkadaşlara biraz anlatayım.
    Saat 11:15 te Danışmadan numarayı aldım, önümde 46 kişi vardı ve sıramın gelmesini bekledim. ( Bu arada beklerken aklıma e-Devlet şifresi geldi. Danışmaya sordum ve verilen odaya gittim, sıra yoktu 2-3 dk içinde hemen aldım ).

Nihayet 15:05 te sıra bana geldi. Gereken evrakları ve 2 hafta önce parayı kendi hesabımdan yatırdığımı belgeleyen Kontoauszugu memura verdim. Hepsine hızlıca bir göz attı, bilgisayara girdi, evrakları tamamlayıp bana bir kaç yere imza attırdı. 5€ posta ücreti için kasaya, mühür ve imza için konsolosa yönlendirdi. Ödeme ve imzadan sonra takrar evraklarla işlemleri yapan memura gittim. Bana başvuru formunun bir örneğini verdiğinde saate baktım, 6-7 dk geçmişti.

Orada yaklaşık 4 saat lik zaman zarfında bazı vatandaşlarımızın çok kızgın olduğuna şahit oldum. Birisi 40km uzakta oturduğundan 3. kez geldiğinden, bir kaçtanesi dünde geldiğinden bahsettiler ve memurlara kızıyorlardı bizlere eziyet ediyorlar diye. Ama haksız yere tabi. Biri Versicherungsverlauf getirmemiş diyeri İşyerinden Arbeitsbescheinigung almamış, yani kısaca eksik evraktan kaynaklanan sebebler. Bende dedim ki, memurun suçu ne, sonuçta o kanuna göre ne gerekiyorsa onları istiyor. Kaldı ki bu daha başvuru formu, memur titiz çalışmadı evraklar Türkiye ye askerlik şubesini gitti, eksik olduğunu gördüler ve iade ettiler ne olacak.*

Yani o sebeple arkadaşlar, bizden istenen belgeleri eksiksiz tamamlayıp öyle gidelim. Sonra 3-4 saat bekleyip sıra geldiğinde evrak eksik işlem yapamıyoruz dediklerinde kafamızın tası atmasın.

Hayırlı Tezkereler.

2. A.Eren üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)