Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3008 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 15 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 567891011121314151617 SonuncuSonuncu
Toplam 329 adet sonuctan sayfa basi 281 ile 300 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle Askerlik İşlemleri Başvurularına İlişkin Duyuru

Yeni Üye katze_11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaslar benim oglumda bugün askerlik islemlerini bitirdi.
    Düsseldorf Baskonsoloslugu
    istenenler.
    para önceden yatirilacak ( kendi kontonuzdan online überweisung yapabilirsiniz sadece kontoauszug yeterli) diger Bankalardan yaparsaniz 25 Euro para ödersiniz.
    2 Fotagraf, verscherungverlauf, İsverenden Arbeitsbescheinigung,ve hepsinden birer tane fotokopie,Dikkat etmeniz gereken 1095 is gününü Tamamlamaniz,Türkiyede izin yapmis oldugunuz günleri cikarin,cünki benim oglandan 25 gün cikartmislar
    ve randevu almaniz gerekiyor.

2. katze_11 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Selamlar arkadaslar,

bende bi bilgi vereyim...
    Benimde randevum Frankfurt Konsoloslugundan Haziran ayindaydi.Parayi önceden yatirdim gittim. Bütün kagitlara bakdikdan sonra bayan hangi bankadan yatiracagimi sordu, bende kendi bankamdan ziirat bankasina yatirdigimi söyledim. Bayan sasirarak bana bakdi "Hayir beyfendi yatiramazsiniz olmaz" dedi. Bazi Akrabalarim Münih de ve Karlsruhede de önce ödediklerini söyledim ama kabul etmedi. Allah´tan burda bir arkadasin Düsseldorf bilgisini yanima almisdim. Kücük bi yalan uydurduk...Berlindeki Danisma hattini aradigimi ve bana bunu mail olarak attiklarini söyledim. Kim gönderdi diye sordu, bende ismini almadim dedim. Ne yapacagini sasirdi, sonra arkadan baska memur ona Konolos danismanina sorsun dedi ve bayan 5 dakka kayboldu, bende ter akittim vallah.
    Kagidi aldi benden arkasina dansima hatti tarafindan böyle yönlendirildigimi yazmami istedi ve imzalatti.
    2 Resimi vermek istedigimde benden birden üc tane istedi, bende o anda biraz sucu onlara yükledim ve miletti yanlis bilgilendirdiklerin söyledim. "Internet sayfanizda ama iki tane yaziyo, sorun degil yeni cektiririm ama iste böyle yanlis bilgilendirmelerden dolayi oluyo bu olaylar." Biraz mahcup duruma düstü ve özur diledi. Neymis, maalesef internet sayfasini güncellememisler. Neyse, Resimleri yaptikdan sonra haletti. Iki hafta sonra e-devlet den baktigimda bi belge cikmisti onu yanima alip Allahin izniyle izine de gidip geldim.

Kusura bakmayin, biraz uzun oldu ama bazi arkadaslari insallah bilgilendirmis olmusumdur.

Haaa...bu arada benim enistede bir hafta benden sonra gitti ve benim tavsiyem üzeri parayi önceden yatirmadi. Eline ödeme belgesini vermisler ve ödedikden sonra yeni randevu aldirdilar yani ayni günde haletmediler. Neymis....burda böyle yapiyorlarmis ve yeni randevu alip ödeme belgesi ile gelmesi lazimmis... Aman Dikkatli olun....

Saygilar

5. 2 kişi cahil üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    76
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Herkese öncelikle hayırlı cumalar diliyorum.
    Nihayetinde bende askerlik işlemlerimi tamamlayıp, artık gönül rahatlığıyla Türkiye'ye giriş çıkış yapabilirim. Burda emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Münster konsolosluğu askerlik işlemlerinde randevusuz çalışıyor. Sabah 8.30'da sıra numaramı aldım. Önümde 23 kişi vardı ve yaklaşık 20 dk sonra sıram geldi. Ödemeyi önceden yapmadım, ödeme tebligatını alıp, çarşıdaki Postbank'a gittim. Yaya olarak gidiş-geliş yaptım ve işlemle birlikte 40-45 dakikamı aldı. 1000€ ödeme yaptım ve daha önce yazıldığı gibi 15€ ücret alındı.
    Sıra almadan direk işlem yapan bayan memura gittim. Önümde maalesef işlem için yeni çağırılan bir aile vardı. Yarım saat onları bekledikten sonra, ödeme belgelerin birer fotokopisiyle askerlik işlemleri bitirdim. Kasa'ya 5€ ödeme yaptım, belgeri konsolos'a imzalattırıp saat 11'de işim bitti.
    Aksine memurlar gayet sakin ve istekli çalışıyorlardı. Bunu da belirtmek istedim özellikle.

7. Diesel1907 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    ÖDEMELERİNİZİ KESİNLİKLE ÖNCEDEN YAPMAYIN

EĞER BAŞVURUNUZ KABUL EDİLMEZSE
    (hangi sebebten olursa olsun )

GERİ ÖDEMELER PROBLEMLİ OLUYOR

O YÜZDEN ÖNCEDEN ÖDEME YAPMAYIN
    Konu Memoli1976x tarafından (22 Ekim 2016 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bende aynen Frankfurttan dövizli askerligimi temin edecegim... ve 2 kere gitmek istemiyorum... 200km mesafeden gelecegim... online überweisungla daha kimler denedi??? Sorun cikartiyolarmi gercekten?

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    slm,
    bir bilgi paylasmak istedim arkadaslar..
    cezali durumda olanlara (benim gibi) yakinda bir tebligat gelecek(mis)..
    malesef tebligin konusu ise; para cezasi karari!!!

nasil hesaplaniyor bilmiyorum arkadaslar, lakin ben ibraz etmedigim icin ve 4ay 22 gün süreyle yoklama kacagi gözüküyorum diye benden 715 tl ceza parasi isteniyor..
    lakin hemen ödeme yapinca 4 de 3ü tahsil edilecek..

asker subesine telefon actim ve memur ile konustum (o da tanidik cikti).. dedigine göre 40 bin e (TL) kadari ceza bile varmis!
    Konu talo176 tarafından (25 Ekim 2016 Saat 09:42 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı talo176 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm,
    bir bilgi paylasmak istedim arkadaslar..
    cezali durumda olanlara (benim gibi) yakinda bir tebligat gelecek(mis)..
    malesef tebligin konusu ise; para cezasi karari!!!

nasil hesaplaniyor bilmiyorum arkadaslar, lakin ben ibraz etmedigim icin ve 4ay 22 gün süreyle yoklama kacagi gözüküyorum diye benden 715 tl ceza parasi isteniyor..
    lakin hemen ödeme yapinca 4 de 3ü tahsil edilecek..

asker subesine telefon actim ve memur ile konustum (o da tanidik cikti).. dedigine göre 40 bin e (TL) kadari ceza bile varmis!
    konuyu daha önce başlık olarak açmıştım

http://www.ozbeceriksizler.com/showt...F0%FD-Cezas%FD

ben de oğlan için 120TL ödedim .. Askerlik Şubesinden ödeyin problem çıkarmasınlar dediler

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı EYOZGAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende aynen Frankfurttan dövizli askerligimi temin edecegim... ve 2 kere gitmek istemiyorum... 200km mesafeden gelecegim... online überweisungla daha kimler denedi??? Sorun cikartiyolarmi gercekten?
    Evet termine gittim ve maalesef tekrarmi gelmemi dilediler... Is yerinden izin almam zor mesafeyi buyuk rezil rusva oluyoruz dememe Rahmen Burda uygulama Boyle dedi beyfendi... Hannover de oysaki ayni gün isi halledebilIosin ve diger sehirlerdede okudum oluyomus... Belki dyarli biri okurda ya uygulamayi degisitriri yada Hessen eyaletinin kuzeyinde bi konsolosta daha acarda bu rezilligi ortadan kaldirir.

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    523 mesaja 1,099 teşekkür aldı
    @eyozgat dostum sen daha bir kez gitmissin ben ücüncüye hazirlaniyorum, birincide gittik ödeme makbuzunu verdiler ikincide gittik hersey hazir oldugu halde isiniz olmaz dediler, basbakanliga sikayet dilekcesi yazdim özür dileyip gelin isinizi yapalim dediler, bizde isler böyle mehter marsi gibi 3 ileri iki geri yürüyor nekadar ilerleme kaydedilsede bazi zihniyetler degismedikce isgüzarlar kendilerine birtakim vazifeler bictikce bu islerin düzelmesi daha zaman alacaktir. Yinede umutluyum düzelecek insallah.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar Randevuyu Istedigimiz her Konsoloslukdan alabiliyormuyuz..Yoksa Sadece bagli oldugumuz Konsoloslukmu olmali..Tsk

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    Alıntı altingenc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar Randevuyu Istedigimiz her Konsoloslukdan alabiliyormuyuz..Yoksa Sadece bagli oldugumuz Konsoloslukmu olmali..Tsk
    sadece bagli oldugun konsoloslukta

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    siz yine iysiniz ben 3 kere Türkiye ye gitmek zorunda kaldım

ilk teslim oldum sonra hava değişimine gönderdiler askerlik yapamaz dediler ..

ikinci gidişimde sonra askerliğe elverişlidir raporu verdiler ..gelmişken tamamlayayım dedim olmaz sonraki celpte ancak dediler

3. cü gidişimde 1 gün sonra eve gidebilirsin dediler ve askerlimk macerası bitti

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Dövizli askerlik islemlerimi 10 cu ayda halletim tezkerem halen gelmedi. Ne yapmam lazim

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Gelmez kendin TR'ye gidip alman lazim gardas

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,600 teşekkür aldı
    Aynen benim tezgere de gelmemisti.. benim amcam (soy adi ayni olmali, yoksa baska biriye vermiyorlar) benim icin asker subesinden aldi ve almanyaya getirdi..

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Eskiden Eve geliyordu simdi ise yenilik olarak Eve gelmiyor kendin Türkiye'd ehangi Askeriye Subesine kayitliysan oradan alman gerekiyor

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    E -Devletten indirebilirsiniz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Ustalar cevaplariniz icin Teşekkürler

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E -Devletten indirebilirsiniz
    Bu e devlettej indirdigimiz teskere belgesi yerine mi geciyor?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    250
    41 mesaja 71 teşekkür aldı
    Slm Arkadaslar ,
    bu islem halen gecerli degilmi ? 1988 doglumluyum , calsiiyorum .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)