Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3008 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 5 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112131415 ... SonuncuSonuncu
Toplam 329 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle Askerlik İşlemleri Başvurularına İlişkin Duyuru

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Musti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bunu bilmek istiyom

@thaflowkilla

evet dogru hate bende
    mesaji editlermisin

2. Sponsor Reklam
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı thaflowkilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galiba Empfänger yerine ama T.C. Merkez Bankasi AS yazacagiz, Ziraat Bank yerine! En azindan A.Eren'in yayinladigi kagitta öyle yaziyor.
    degistirdim

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    @hOrOz

Usta e-Devlet sifresini Askerlik basvurusunda verirlermi sence? Ayriyetten numara cekmem gerekir mi sifre icin?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    @hOrOz

Usta e-Devlet sifresini Askerlik basvurusunda verirlermi sence? Ayriyetten numara cekmem gerekir mi sifre icin?
    e devlet sifresini Köln de Danismadan dan veya Pasaport Teslim yerinden veriyorlar

E-Devlet biletini senin pasaportla esletiriyorlar

ilk sifreyi giristen sonra degistiriyorsun

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    @hOROz Yani numara cekmem gerekmiyormu?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    @hOROz Yani numara cekmem gerekmiyormu?
    arkadasim hangi konsolosluk nasil calisiyor bilemem
    biri böyle yapiyor biri öbür türlü
    Danismaya sorarsin

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    Askerlik Basvurusu icin Randevu alabilirsiniz artik https://www.konsolosluk.gov.tr

ADRES:Rintheimerstr.82 76131 Karlsruhe Aşağıdaki belgeleri getirmeyi unutmayınız!

İşçi Statüsünde Olanlar İçin:

Bulunduğu yabancı ülkenin resmî makamlarından alınmış ve kendisine yabancı ülkede işçi statüsü sağlayan oturma veya çalışma izin belgesinin aslı (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı ülke kimliği veya pasaportu) ve bir fotokopisi

Çalıştığı işyerinin işvereni tarafından düzenlenmiş, çalışma tarihlerini ve sürelerini belirten ve fiilen en az toplam 3 yıl (1095 gün) süre ile çalıştığını kanıtlayan belgenin aslı ve bir fotokopisi,

Herhangi bir işyerinde çalışmayarak işsizlik sigortası alan veya kira ya da benzeri gelirle geçimini sağlayanların, bunu ödeyen makamlardan aldıkları tarih ve süreyi gösterir belgenin aslı ve bir fotokopisi,

Malûliyet yardımı alanların bunu ödeyen makamlardan malûliyet yardımı aldıkları tarih ve süreyi gösteren belgenin aslı ve bir fotokopisi,

Eşi çalıştığından kendisine işsizlik veya malûliyet yardımı ödenemeyenlerin bu durumlarını ispata yarayan belgenin aslı ve bir fotokopisi

Resmî kurumlardan sosyal yardım alarak geçimlerini sağlayanların bu durumlarını ispata yarayan belgenin aslı ve bir fotokopisi,

Umuma mahsus Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun aslı (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı üke kimliği ya da pasaportu) ve işlem görmüş sayfaların ikişer adet fotokopisi,

5 adet vesikalık fotoğraf,

Dış Temsilcililer gerek duydukları takdirde, yükümlünün durumunu aydınlatmaya yarayacak ilave her türlü bilgi ve belgeyi talep edebilirler.

İşverenler Statüsünde Olanlar İçin:

Bulunduğu yabancı ülkenin resmî makamlarından alınmış ve kendisine yabancı ülkede işveren statüsü sağlayan oturma veya çalışma izin belgesinin aslı ve (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı ülke kimliği veya pasaportu) bir fotokopisi

Bulunduğu yabancı ülkede, bir işyerini fiilen en az toplam 3 yıl (1095 gün) süreyle işveren olarak çalıştırdığını kanıtlayan belgenin aslı ve bir fotokopisi

Umuma mahsus Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun aslı ve (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı üke kimliği ya da pasaportu) bir fotokopisi,

Dış Temsilcililer gerek duydukları takdirde, yükümlünün durumunu aydınlatmaya yarayacak ilave her türlü bilgi ve belgeyi talep edebilirler.

Bir Meslek Ya Sanat Mensubu Statüsünde Olanlar İçin:

Bulunduğu yabancı ülkenin resmî makamlarından alınmış ve kendisine yabancı ülkede bir meslek ya da sanat mensubu statüsü sağlayan oturma veya çalışma izin belgesinin aslı ve (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı ülke kimliği veya pasaportu) bir fotokopisi,

Bulundukları ülkede en az toplam 3 yıl (1095 gün) süre ile fiilen bir meslek veya sanatı icra ettiklerini gösterir belgenin aslı ve bir fotokopisi,

Umuma mahsus Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun aslı (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı üke kimliği ya da pasaportu) ve bir fotokopisi,

Gemi Adamı Statüsünde Olanlar İçin:

Gemiyi işleten şirket veya yetkilendirdikleri kişi ya da makamlarca düzenlenmiş en az toplam 3 yıl (1095 gün) süre ile fiilen gemi adamı olarak çalıştıklarını gösterir iş sözleşmesinin aslı ve bir adet fotokopisi,

Türk veya yabancı ülke resmi makamlarınca düzenlenmiş gemi adamı cüzdanının aslı ve iki adet fotokopisi,

Umuma mahsus Türkiye Cumhuriyeti pasaportunun aslı ve (aynı zamanda başka bir ülke vatandaşı olanlar için-yabancı üke kimliği ya da pasaportu) bir fotokopisi,

Konu Memoli1976x tarafından (10 Şubat 2016 Saat 19:07 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    Neden her yer farkli? Mesela neden birisi 2 adet isteyipte, digeri 5 adet Fotograf istiyor?

11. thaflowkilla üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,108
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    TC kimlik nummarasinida yazilmasi sart degilmi ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Alıntı player6767 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TC kimlik nummarasinida yazilmasi sart degilmi ?
    Evet, karışıklığa mahal vermemek için.

Neden her yer farkli? Mesela neden birisi 2 adet isteyipte, digeri 5 adet Fotograf istiyor?
    Aslında konsolosluklar tarafında istenen belgelerde fark yok, ben bir kaçtanesi baktım, 2 adet yazıyor, Karlsruhe dahil. Arkadaşımız Konsolosluk.gov.tr den alıntı yapmış, orada 5 yazıyor herhalde güncellemediler.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    yukarda yazmis bir sahis 3 yil calismadiya bu kanundan yararlanamicakmi ? 10 15 sene yardim ile gecinen insanlar taniyorum onlar napcak adam belki 3 yil bir is yerinde hic calismadi 15 yil hart 4 aldi o adam simdi bu askerlikden yararlanamicakmi ?

Alıntı A.Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, karışıklığa mahal vermemek için.

Aslında konsolosluklar tarafında istenen belgelerde fark yok, ben bir kaçtanesi baktım, 2 adet yazıyor, Karlsruhe dahil. Arkadaşımız Konsolosluk.gov.tr den alıntı yapmış, orada 5 yazıyor herhalde güncellemediler.

15. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    Arkadaşlar şarlari yerine getirmeyen hiç bir vatandaşımız bu kanundan yararlanamaz.
    Bu şartlardan biride Türkiye'de geçen süreler hariç en az 1095 gün çalışmış olmak, yani prim ödemiş olmak. Bunuda LVA dan alınacak versicherungsverlauf ile belgelemek. Yardım alınan sürelerde sigorta primleri devam ödenmişse ve bu en az 1095 günü geçmişse bu kardeşlerimiz yararlanabilir diye biliyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    109
    30 mesaja 60 teşekkür aldı
    Galiba Empfänger yerine ama T.C. Merkez Bankasi AS yazacagiz, Ziraat Bank yerine! En azindan A.Eren'in yayinladigi kagitta öyle yaziyor.
    münster konsoloslugu bana bu bilgileri gönderdi

Döviz Bedelini ödeyeceginiz banka hesap bilgileri

T.C Merkez bankasi AS. Ankara (empfänger)
    IBAN DE35502306001708970014
    BIC ISBKDEFXXX

arkadaslar

Ödemeyi, gitmeden önce mi yapiyoruz yoksa ilk önce konsoloslukda islemleri yapip sonra mi ödeniyor 1000 euro????
    Konu Memoli1976x tarafından (11 Şubat 2016 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    Arkadaşım ister önceden kendi bankandan havale yap, ister önceden bankaya git elden yatır, istersende ilk önce konsolosluğa müracaat et sonra yatır. Nasıl arzu ediyorsan, sıkıntı yok. Senin paylaştığın iş Bankası Frankfurt şubesi. @hOrOz ustanın paylaştığı Ziraat Bankası Frankfurt şubesi, her ikiside olur.
    Bir hesap numarası daha var arzu eden arkadaşlara onuda verebilirim

19. 2 kişi A.Eren üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    @A.Eren Münih Baskonsoloslugunda Meldeamt'dan Aufenthaltsbescheinigung alinacak diyor. Senin sundugun resimde Aufenthaltstitel yeterli diye okuyorum. Bu Düsseldorf'un kagidi, kesin degil mi? Ben bugün ödemeyi yapmak istiyorum. Umarim oraya gittigimde bir sorunla karsilasmam.
    Konu thaflowkilla tarafından (11 Şubat 2016 Saat 15:09 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    Arkadaşım daha önceki msj da yazdım, Ateşelik hocalarımıza göndermiş. Herhalde kendi kafasından uydurmamıstır. Eğer konsolosluğun sayfasına girecek olursan göreceksin örtüştüğünü. Ben daha öncede aradım Düsseldorf Başkonsolosluğu nu, Meldebescheinigung dan bahsetmedi memur. Ama için rahat etmeyecekse, ara şimdi konsolosluğu tam net öğren.

Az önce yine aradım, Meldebescheinigung gerekmiyor, eyaletler arası farklılıklar olabilir dedi memur bey. Ayrıca acele etmeyin şuan çok yoğun, tavsiyem evraklarınızı toparlayın bir iki hafta sonra gelin dedi.
    Konu A.Eren tarafından (11 Şubat 2016 Saat 15:43 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    Az önce bende aramistim. Bana da gerekmedigini söyledi. Farkli Konsolosluklar, farkli isteklerde bulunabilirler dedi. Ben yarin gitmeyi düsünüyorum insaallah. Isyerinden izin aldim sonucta.

23. thaflowkilla üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    benimde tahminim yararlanmasi gerekiyor hartz 4 alanlarin da bundan benim bildigim hartz 4 alsan dahai renteni devlet oduyor azda olsa oduyor dogru bilmiyormuyum?

Alıntı A.Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şarlari yerine getirmeyen hiç bir vatandaşımız bu kanundan yararlanamaz.
    Bu şartlardan biride Türkiye'de geçen süreler hariç en az 1095 gün çalışmış olmak, yani prim ödemiş olmak. Bunuda LVA dan alınacak versicherungsverlauf ile belgelemek. Yardım alınan sürelerde sigorta primleri devam ödenmişse ve bu en az 1095 günü geçmişse bu kardeşlerimiz yararlanabilir diye biliyorum.

25. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    merhaba arkadaslar

bende bugün konsulos lukta idim 43 yasimdayim ve önceden basvuru yapip 1250€ ödemis oldugum icin sorunsuz daha para ödemedim islemlerimi yaptim teskere yi bagli bulundugum askerlik subesinden alacagim tabiki konsulosluk islemleri askerlik subesine birdirdigi zaman buda yada 2 yada 3 hafta sülebilirmis

ben kurturdum ilsallah sizlerde sorunsuz islemlerinizi hayredersiniz

saygilar

27. 2 kişi ali14 üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yukarda yazmis bir sahis 3 yil calismadiya bu kanundan yararlanamicakmi ? 10 15 sene yardim ile gecinen insanlar taniyorum onlar napcak adam belki 3 yil bir is yerinde hic calismadi 15 yil hart 4 aldi o adam simdi bu askerlikden yararlanamicakmi ?

Konsoloslugun Facebook üzeri cevabi

XXXXXX : bu yasadan uzun süre Hartz4 alanlar da yararlanabiliyor mu?

Gefällt mir · Antworten · vor 18 Stunden

T.C. Köln BaşkonsolosluğuDuyuruda 3. maddede belirtilen belgelerle askerlik servisimize başvurduğunuz taktirde
    durumunuz incelenerek yasadan yararlanıp yararlanamayacağınız belirlenecektir.

29. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)