Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3008 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 6 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910111213141516 ... SonuncuSonuncu
Toplam 329 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle Askerlik İşlemleri Başvurularına İlişkin Duyuru

Yeni Üye *KARANLIK* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı ali14 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar

bende bugün konsulos lukta idim 43 yasimdayim ve önceden basvuru yapip 1250€ ödemis oldugum icin sorunsuz daha para ödemedim islemlerimi yaptim teskere yi bagli bulundugum askerlik subesinden alacagim tabiki konsulosluk islemleri askerlik subesine birdirdigi zaman buda yada 2 yada 3 hafta sülebilirmis

ben kurturdum ilsallah sizlerde sorunsuz islemlerinizi hayredersiniz

saygilar

Diger topikte yazdigimiz gibi üste para ödemeden oluyormus

2. *KARANLIK* üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde tahminim yararlanmasi gerekiyor hartz 4 alanlarin da bundan benim bildigim hartz 4 alsan dahai renteni devlet oduyor azda olsa oduyor dogru bilmiyormuyum?

2011 den sonra ödenmiyor diye okudum bir kaç yerde. O sebeple en garantili olan bu durumdaki arkadaşların ilk önce versicherungsverlauf almaları. Orda herşey belli olur.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı A.Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 den sonra ödenmiyor diye okudum bir kaç yerde. O sebeple en garantili olan bu durumdaki arkadaşların ilk önce versicherungsverlauf almaları. Orda herşey belli olur.
    dogru bende yeni okudum 01.2011 den itibaren Renteler ödenmiyor

Gestrichen: Rentenversicherungspflicht und -beiträge
    Die Bundesagentur für Arbeit zahlt ab ersten Januar 2011 für ALG II-Bezieher keine Pflichtbeiträge oder Zuschüsse mehr zur Rentenversicherung.
    Der ALG II-Bezug löst keine Versicherungspflicht in der staatlichen Rentenversicherung mehr aus, zählt jedoch als Anwartschaftszeit.
    Konu hOrOz tarafından (11 Şubat 2016 Saat 23:43 ) değiştirilmiştir.

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    peki sadece saglik sigortasinimi oduyorlar o zaman

Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogru bende yeni okudum 01.2011 den itibaren Renteler ödenmiyor

Gestrichen: Rentenversicherungspflicht und -beiträge
    Die Bundesagentur für Arbeit zahlt ab ersten Januar 2011 für ALG II-Bezieher keine Pflichtbeiträge oder Zuschüsse mehr zur Rentenversicherung.
    Der ALG II-Bezug löst keine Versicherungspflicht in der staatlichen Rentenversicherung mehr aus, zählt jedoch als Anwartschaftszeit.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Arkadaslar bugün gittim ben Baskonsolosluga. Askerlik islemleri mi hallettim Allah'a sükür. Sizlere söylemek istedigim ise, parayi ödemeden sakin gitmeyin. Internet sayfalarinda yaziyor ki: "Yukarıdaki belgelerle Başkonsolosluğumuza başvuran vatandaşlarımızın öncelikle dövizle askerlik hizmetinden yararlanma şartlarını taşıyıp taşımadığı incelenmektedir." Kesinlinkle bu aciklamaya aldirmayin. Eger evraklarinizi hazirladiysaniz, ödemeyi yaptiktan sonra gidin. Zaten Danismadan geri dönüyorsunuz eger ödemezseniz, haberiniz olsun. Size tavsiyem erkenden gidin. @A.Eren Arkadasimizin sundugu resimde hersey yaziyor, ne gidip, gitmeyecegi.

9. 2 kişi thaflowkilla üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı thaflowkilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugün gittim ben Baskonsolosluga. Askerlik islemleri mi hallettim Allah'a sükür. Sizlere söylemek istedigim ise, parayi ödemeden sakin gitmeyin. Internet sayfalarinda yaziyor ki: "Yukarıdaki belgelerle Başkonsolosluğumuza başvuran vatandaşlarımızın öncelikle dövizle askerlik hizmetinden yararlanma şartlarını taşıyıp taşımadığı incelenmektedir." Kesinlinkle bu aciklamaya aldirmayin. Eger evraklarinizi hazirladiysaniz, ödemeyi yaptiktan sonra gidin. Zaten Danismadan geri dönüyorsunuz eger ödemezseniz, haberiniz olsun. Size tavsiyem erkenden gidin. @A.Eren Arkadasimizin sundugu resimde hersey yaziyor, ne gidip, gitmeyecegi.
    buarada yazilan önerileri ilk sayfaya tasiyorum herkes önemli konulari tek tek aramasin

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tesekkürler horoz ustam.

Bende böyle gözüküyor: http://hizliresim.com/pBZoWo

Ilk taksidi 2011 senesinde kasim yada aralikta yatirmistim. Eskiden 5 bin küsürlük yasadan yararlandim.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Essen Konsologlugu bildirisi

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Almanya’daki 6 başkonsolosluk, askerlik işlemi için yığılma olabileceği gerekçesiyle randevu sistemine geçti

DÖVİZLİ askerlikte bedelin bin euroya düşürülmesinin ardından yaşanacak yığılmayı göz önünde bulunduran 6 başkonsolosluk randevu sistemine geçiyor.
    Yığılma olması durumunda diğer başkonsolosluklar da söz konusu uygulamaya başlayacak.
    Başta askerlik olmak üzere noter, nüfus ve vatandaşlık işlemleri için de randevu alınacak.

DİĞERLERİ DE GEÇEBİLİR

FRANKFURT, Berlin, Karlsruhe, Hannover, Essen ve Hamburg,
    söz konusu uygulamaya Pazartesi gününden itibaren geçileceğini duyurdu.
    Amaç, bekleme sürelerinin kısaltılması ve sunulan hizmetin kalitesinin artırılması. Randevulu işlem sistemi daha önce pasaport işlemlerinde uygulanıyordu.

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Merhaba arkadaslar.Bilgisi olan arkadaslardan ögrenmek istedigim su:20 yasinda üniversiteye basliyacak oglumun(burda dogma ve büyüme)askerlik bedelini ödemek istiyorum.Bu mümkünmü.Lütfen bilgisi olan arkadaslardan cevap bekliyorum.Tesekkürler

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar.Bilgisi olan arkadaslardan ögrenmek istedigim su:20 yasinda üniversiteye basliyacak oglumun(burda dogma ve büyüme)askerlik bedelini ödemek istiyorum.Bu mümkünmü.Lütfen bilgisi olan arkadaslardan cevap bekliyorum.Tesekkürler
    arkadasim yasa sadece calisanlar icin gecerli ögrenciler icin kapsama disi
    hem daha cok erken ileride calistiktan sonra öder ...

17. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    daha önce 3 yil calismis rente ödenmis ise mumkun

Alıntı TOPRAK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

19. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye *KARANLIK* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    6 mesaja 8 teşekkür aldı
    dün askerlik ödemesi icin konsolosluk yetkilisiyle görüstüm münih baskons.
    bana söyledikleri ödemeyi islemlerinizden sonra yapmalisiniz dediler ayni gün erken gelirseniz islemlerinizi bitirebilirsiniz denildi
    insallah olur dedikleri gibi yoksa yetistirilemezse ödenen belgeyle islemler tamamlaniyor denildi bana
    baska münihde islerini halledenler buraya lütfen islemler hakkinda bilgilerini paylasirsa bizler gibi cok iyi olur arkadaslar selamlar

Üye Egal77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    54
    26 mesaja 59 teşekkür aldı

Dövizle Askerlik Hakkında Duyuru

Essen Konsolosluğu
    Dövizle Askerlik Ücretinin 1.000 Avro’ya Düşürülmesine İlişkin Uygulama Esasları Hakkında Duyuru , 02.02.2016

Dövizle Askerlik Ücretinin 1.000 Avro’ya Düşürülmesine İlişkin Uygulama Esasları Hakkında Duyuru:

27.01.2016 tarihinde yürürlüğe giren 6661 sayılı Kanun kapsamında yurtdışında yaşayan yasadaki şartlara haiz yükümlüler için askerlik ücreti 1.000 Avro’ya düşmüştür. Sözkonusu değişikliğe ilişkin Milli Savunma Bakanlığınca hazırlanan Uygulama Esaslarına göre:

- Dövizle askerlik hakkından yararlanabilmek için, yükümlünün, Türkiye’de geçen süreler hariç en az 3 yıl (36 ay = 1095 tam gün) olarak işçi veya serbest iş sahibi, işveren olarak yurtdışında çalışmış olması ve bununla ilgili belgelerini bağlı olduğu Başkonsolosluğa ibraz etmesi gerekmektedir. (Gerekli belgeler için ilgili bilgi notuna bakınız.)

- Yükümlülerin başvuru süreleri en son tarih olarak 38 yaşını tamamladıkları yılın 31 Aralık tarihine kadar sınırlandırılmıştır.

- 1978 doğumlu yükümlülerin (38 yaşına bu yıl girenler), dövizle askerlik işlemlerini en son 31.12.2016 tarihine kadar sonuçlandırmaları gerekmektedir. Aksi halde, dövizle askerlik hakları kalmayacaktır.

- 1977 ve öncesi doğanların (38 yaşını doldurmuş olanlar), dövizle askerlik işlemlerini en son 31.12.2017 tarihine kadar sonuçlandırmaları gerekmektedir.

- Yeni kanunun yürürlüğe girdiği 27 Ocak 2016 tarihinden önce eski mevzuat gereğince 1.000 Avro veya daha fazla ücret ödemiş vatandaşlarımız (1978 ve sonraki doğumlar) askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaktır.

- 1.000 Avro bedelinin taksitle ödenmesi mümkün değildir, peşin ödenmesi
    gerekmektedir.

- Halen ödemeleri devam edenler ile ödemelerini süresi içinde tamamlamadıkları için yasa kapsamından çıkarılanlardan 31.12.2017 tarihine kadar yapacakları başvuruları uygun görülecek olanların, 1.000 Avro’nun üzerindeki ödemeleri iade edilmeyecektir
    Saygıyla duyurulur.
    Kaynak http://essen.bk.mfa.gov.tr/ShowAnnou...aspx?ID=249610
    Saygılarımla
    Egal77

22. Egal77 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bendeniz Münster konsolosluğuna mail attım ve şunu sormuştum “ 14.5.77 doğumluyum ve 2007 de Dövizle askerlik Yaptım tek taksit 1278€ ödedim Devamını ödemedim yeni yasaya göre para ödemem gerekiyor mu diye ?
    Onlarda cevaben “ ödemem gerekmediğini yazdılar "
    Ne dersiniz bu işe oysa doğum Senem 77 olduğu için 38 yaşını tamamladığım sene olmuş oluyor ve Dövizle askerlik yasasından çıkarılmış oluyorum oysa ? Şaştım bu işe yeni yasada ödemelerini tamamlamayanlar 38 YAŞINI geçenler ödemeli diye okudum oysa

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    57 mesaja 67 teşekkür aldı
    Merhaba,

gerekli belgeler ile başkonsolosluğa gelindikten sonra hakki olan vatandaşlarimiza ödeme dekontu verilmekte ve karlsruhe'deki türk bankalari araciliği ile havale yapilmaktadir.

Saygilarimizla.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı aydin77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bendeniz Münster konsolosluğuna mail attım ve şunu sormuştum “ 14.5.77 doğumluyum ve 2007 de Dövizle askerlik Yaptım tek taksit 1278€ ödedim Devamını ödemedim yeni yasaya göre para ödemem gerekiyor mu diye ?
    Onlarda cevaben “ ödemem gerekmediğini yazdılar "
    Ne dersiniz bu işe oysa doğum Senem 77 olduğu için 38 yaşını tamamladığım sene olmuş oluyor ve Dövizle askerlik yasasından çıkarılmış oluyorum oysa ? Şaştım bu işe yeni yasada ödemelerini tamamlamayanlar 38 YAŞINI geçenler ödemeli diye okudum oysa
    benim bildigim 1977 dogumlular taksitlerini odemedilerse cezali duruma dustuler ve tekrar basvurup 1000 euro odeyecekler diye biliyorum.ama yonetmelikte degisiklik varsa bilmiyorum.konuyu konsolusluklara iyice sormak lazim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millî Savunma Bakanlığı
    Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Bende henüz daha önceeen ertelendigi tarih yaziyor, ve tabii ki normal karsilanacak bir durum. Daha güncel degil anlasilan. Ben müracaatimi Cuma günü yapmistim. Sisteme islemesi ne kadar sürer acaba? Bende dedigin gibi Milli Savunma Bakanligi - Askerlik Belgesi durumu sorgulama - Yeni Belge olustur - PDF üzerinden baktim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    ben yatirali iki hafta olcak ama bende cikan sonuc en yakin askerlik subesine muracat ediniz olarak cikiyor

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim bildigim 1977 dogumlular taksitlerini odemedilerse cezali duruma dustuler ve tekrar basvurup 1000 euro odeyecekler diye biliyorum.ama yonetmelikte degisiklik varsa bilmiyorum.konuyu konsolusluklara iyice sormak lazim.
    T.C. Köln Başkonsolosluğu

Ceza sözkonusu değildir. 38 yaşını doldurmuş ve taksit yatırmış olanlar için son başvuru tarihi 31 Aralık 2017 dir.
    Bu tarihden önce askerlik servisimize gerekli belgelerle başvurdukları taktirde durumları incelenecek
    ve gerekli şartları taşıyorlarsa ilave para ödemeksizin yasadan yararlanarak askerliklerini yapmış sayılabileceklerdir.

Dövizle askerlik kapsamında daha önce 1000.- Euro ve daha üzeri para yatırmış olanlardan
    1978 ve daha küçük doğumluların kesin terhis işlemleri Türkiye'de bağlı olduğu askerlik şubeleri tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
    1977 ve daha büyük doğumluların ise kesin terhis işlemi için Başkonsolosluğumuz askerlik servisine başvurması gerekmektedir.

Yaşı 38' den büyük olanların (yeniden Türk vatandaşlığına girenler dahil), yasadan yararlanabilmeleri için son başvuru tarihi 31 Aralık 2017' dir.
    Bu tarihten önce gerekli belgelerle konsolosluğa başvurdukları taktirde diğer şartları da sağlayıp sağlamadıkları incelenecektir.
    Konu hOrOz tarafından (15 Şubat 2016 Saat 16:57 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)