Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2978 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 17 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci ... 7891011121314151617
Toplam 329 adet sonuctan sayfa basi 321 ile 329 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle Askerlik İşlemleri Başvurularına İlişkin Duyuru

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,387 mesaja 9,675 teşekkür aldı
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bedelli askerlik islemlerini bitirenlere bagli bulunduklari askerlik subesinden gönderilen dövizle askerlik muafiyet belgesini benden baska zarfsiz acik bir mektup zimbalanmis sekilde postayla alan baska kimse varmi?
    Resmi bir belgenin bu sekilde heryeri burusmus delik desik gönderilmesine cok sasirdim.
    askeri belgeler böyle benimde çok adi bir kağıda basılmış adi bir zarfın içinde tezkerem gelmişti

e devletten indirip kendinde basabilirsin

2. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye mavi marmaris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    9
    11 mesaja 28 teşekkür aldı
    Alıntı cahil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaslar,

Haaa...bu arada benim enistede bir hafta benden sonra gitti ve benim tavsiyem üzeri parayi önceden yatirmadi. Eline ödeme belgesini vermisler ve ödedikden sonra yeni randevu aldirdilar yani ayni günde haletmediler. Neymis....burda böyle yapiyorlarmis ve yeni randevu alip ödeme belgesi ile gelmesi lazimmis... Aman Dikkatli olun....

Saygilar
    Arkadaşlar dün askerlik terminimiz vardı,FRANKFURT BAŞKONSOLOSLUĞU nda (benim değil çocuklarımın) götürdükleri evraklara bakmışlar,ellerine ödeme belgesi vermişler,''tekrar RANDEVU ALIN gelin'' demişler.Randevu ne zamana biliyormusunuz haziran sonu (tam dört ay sonraya).benim anlamadığım bu ödemeyi aynı gün bankadan yapsak tekrar Konsolosluğa gelsek, ödediğimize dair makbuzu versek,aynı gün tüm işlemler bitirilse olmuyormu? Neden ikinci randevu..Yada önceden ödeyin gelin deseler olmazmı? ikinci randevuda ''bu belgelerin yenisini getirin zaman aşımına uğramış '' demeyecekleri ne malum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar .

Benim sizlere veya bilgisi olan arkadaslara bir sorum olacak konuyu söyle izah edeyim:

Benim Oglan Agustos 1999 Dogumlu ve sizlerde biliyorsunuzki Türkiyede yas hesaplamasi Avrupadan bir yas farkli oluyor bir yas daha büyük gösteriliyor ve zaman nasil geciyor dahada cabuk anliyor insan.
    Kindergarten Okul falan filan derken bir baktim Askerlik cagi gelmis .
    Sorum Söyle:
    Agustos 1999 Dogumlu Oglumun Askerlik uzatmasini nezamana kadar yaptirmamiz veya söyle sorayim nezamandan itibaren yaptirabilirim 1999 Dogumlu cocugu olan arkadaslarim var ise bir bilgisi olan var ise bilgi verebilirlerse cok memnun olurum cünkü tedirginlik yasamak istemiyorum Agustos tada izine gidecegimiz icin fazla sorun olsun da istemiyorum.

Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaslar bu konuda bilgilendirebilirlerse minnettar olurum

Sonsuz Saygilarimla

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    ercan 20 kardes benim oglanda 11 ayda 1998 dogumlu.
    benim sorumda arkadaslara aynisi nezaman askerligi uzatmak mecburiyeti var?

Moderator hekimoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    132
    515 mesaja 1,088 teşekkür aldı
    Askerlik cagi 19 yasini bitirip 20 yasindan gün alindigi andan itibaren baslar.

Askerlik çağı her erkeğin nüfus kütüğünde yazılı olan yaşına göredir ve 20 yaşına girdiği senenin Ocak ayının birinci gününde başlar. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın askerlik işlemlerinin yürütülmesinde yaşları hesaplanırken gün/ay/yıl olarak “doğum tarihi” değil “doğum yılı” esas alınır.
    Konu hekimoglu tarafından (01 Mart 2017 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

8. 3 kişi hekimoglu üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Hekimoglu Kardesim vermis oldugun bilgi icin cok tesekkür ederim.

Tecrübeli Üye Impostor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,581
    110 mesaja 150 teşekkür aldı
    yarin 12:00 - 13:00 arasi randevum vardi essen'de, suan kontrol ettim 13:42 olarak görünüyor randevu. en son hatirladigim 12:00 den sonra iceri almiyorlardi ama bu tamamen randevu sistemine gecmeden önceydi sanirsam, konsolosluga son ziyaretim 2012 yiliydi galiba unutmusum

saat 13:00 gibi orda olsam bi aksilik olmaz umarim

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    simdi bu dövizli askerlikde konsoloslukdan konsolosluga belgeler degisirmi ya baya bir fark ediyor hemide asagida münih ve köln konsolosluklarinin gerekli bilgileri verdigi sayfalari paylasiyorum cok net fark var köln daha basit münihe göre. Köln incelendikden sonra eger sartlar uygun ise para yatirma makbuzu gönderiyor munih parayi yatir gel diyor ne sacma bir sistem anlamis degilim. adami zorla alman vatandasi yapacaklar en sonunda

http://munih.bk.mfa.gov.tr/ShowAnnou...aspx?ID=249820

http://koln.bk.mfa.gov.tr/ShowAnnoun...aspx?ID=249510

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    11 mesaja 15 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar,

ben 3 hafta önce Köln konsolosluguna gittim, ödemek icin bana kagit verdiler. Ödedikten sonra gine Randevu alip islemleri bitirdim. Konsoloslukta evraklarim kabul edildi,baska makamlardada kontrol edilcekmi,yoksa islem süresimi cok? Cünkü bugün e-devlete girdigimde sadece Uzatilmis akserligimi görebildim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)