Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3023 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya’da Türk gençlerinin sadece yüzde 3’ü üniversite ve yüksekokula gittigi dogrumudur?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    52 mesaja 83 teşekkür aldı
    Ben kendim Üniversite okuyorum ama malesef benim kaldigim cevrede arkadaslarimin cogu okulu ya erken birakti veya Ausbildung'a basladi veya issiz. Benimle birlikte Üniversiteye giden arkadaslarim parmaklarla sayilacak kadar az. Bence okumak bir yandan icimizde olmasi gerekiyor, öteki yandan aileler de destek vermelilerdir veya bendeki oldugu gibi zorlanmalilardir. Ben Hauptschule okumustum ve Ausbildung yapmak istiyordum bir Telefoncuda, ailem karsi cikti ve baski kurdu üstümde okumam icin. Bugün de onlara binlerce kez tesekkür ediyorum ve bulundugum yerden de cok sükür gururluyum.

Abilerime burdan tavsiye ederim, gencler malesef arkadaslari yüzünden de cok geriye kaliyorlar. Para kazanip bir "lüks" araba ile gezmek marifet olmadigini ilerliyen yaslarda anliyorlar. Bir aile o cocukta yetenek görüyorsa veya Elternsprechstunde'lerde ögretmenler bu yetenegi görüyorsa baski kurup bunlar basarilabilir. Her cocuk okuyacak diye birsey yoktur. Araba tamircisine'de gerek var, Lager'de calisan bir elemana da ihtiyac var, ama bu dallarda bir üst seviyeye gelmek ne kadar zor oldugunu siz kendileriniz de cok iyi biliyorsunuzdur.

Burda ben kendim görüyorum, abilerim amcalarim bile cocuklarin egitimi icin benden de bilgi aliyorlar ve bende oldukca elimden gelen yardimi sunuyorum. Beceriksizler'dede bu konuda her türlü yardimci olmaya calisiyorum.

Insallah her birimiz her cocugumuz iyi bir yere gelmeyi basarir diye umuyorum.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye taxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    ben daha fazla türk gencin üniversiteye gittiyini tahmin ediyorum, örneyin berlindeki Technische Üniversität in adi, nerdeyse Türken Uni olmus.
    burda önemli olan kac kisi tamamliyor, o sayi oldukca düsük, sonuna kadar dayanamiyorlar maalesef...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)