Merhaba,
Ben 41 yaşındayım. 14 yaşımdan beri, 27 yıldır bilfiil sigara kullanıyorum. Son 10 yıldır sigarayı bırakmak için birçok yöntem denedim. Sakız, nikotin bandı, biorezonans, allen car, champix ilaç, zyban ilaç ama bırakamadım. Sadece zyban içtiğim zaman bir ay bıraktım. Ama tekrar başladım. Sigarayı azatarak bırakmayı denedim. Hasılı ne yaptımsa bırakamadım. Sigarayı bırakmayı denediğim zamanlarda ilk günler birer defa çok büyük kriz geliyor ve kendimi sigara yakmaktan alıkoyamıyorum. Zyban ilaç kullandığım dönemde yine üç gün bu krizler geldi onları zor da olsa atlattım. Ama şimdi yapamıyorum. Bazen sigarayı içmeyi unuttuğumda, sigara içmeyi unuttuğumu hatırladığımda o kadar seviniyorumki neredeyse ağlamaklı oluyorum. Bu meret aklımdan çıkmıyor. Deselerki şuandan itibaren sigara birdaha aklına gelmeyecek bütün varımı yoğumu verirdim.
Birde sigara bıraktırma merkezlerinin uyuz olduğum bir şartı var. Diyorlarki, gerçekten sigarayı bırakmak istemeniz kafanızda bitirmeniz gerek. Ya zaten kafamda bitirsem size niye geleyim.
Formda yazan arkadaşları okudum, çok güzel şeyler yazmışlar, azim ve kararlılıklarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
Allah ‘a dua ediyorum inşaallah bende bırakırım.