Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2967 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 49 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigarayı Bırakanlar Kulübü

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    97
    24 mesaja 40 teşekkür aldı
    Konuyu bastan asagi eksiksiz okudum ve en son sabah yakmistim. Allahin izni ile ve sayenizde insallah bende üstesinden gelecegim.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    bende birakali 3 hafta oldu

Üye Cankan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    82
    23 mesaja 109 teşekkür aldı
    sigara birakmak isteyen arkadaslar bu videoyu seyretsin faydasin görürsünüz insallah. iceriginde sanildigi gibi igrenc görüntü ve resim yoktur.

Bende 6 aydir icmiyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=58lIJAhKG-Q

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    126
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    25 ay oldu birakali. Denemekten vazgecmeyin, denemeyen hic birakamaz. birakmak isteyen arkadaslar cokca sigaranin yol actigi sari parmaklarini koklasinlar. Allah kolaylik versin.

Üye ekpl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Heidelberg
    Ettiği Teşekkür
    33
    21 mesaja 43 teşekkür aldı
    Bende tam bir aydir icmiyorum, insallah da birdaha baslamam. Eskisi gibi tekrar yemeklerden daha cok tad alabiliyorum, geceleri daha iyi uyuyorum, igrenc öksürükler kesildi, agiz kokusu yok. Yeniden dogmus gibiyim. Bu arada sigarayi birakmak isteyen arkadaslar icin bir tavsiyem. AppStore' da Rauchfrei diye bir App var onu indirin, ortalama ictiginiz sigara miktarini verin ve zamanla görün, sayet sigara icseydiniz nekadar sigara icicektiniz, harcicaginiz para, saglik hakkinda bilgiler.. Beni baya motive etti bu app. Nezaan canim sigara istediginde agzima bi sakiz attim ve app'e girdim ve beni baya motive etti ve halen daha ediyor.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Merhaba,
    Ben 41 yaşındayım. 14 yaşımdan beri, 27 yıldır bilfiil sigara kullanıyorum. Son 10 yıldır sigarayı bırakmak için birçok yöntem denedim. Sakız, nikotin bandı, biorezonans, allen car, champix ilaç, zyban ilaç ama bırakamadım. Sadece zyban içtiğim zaman bir ay bıraktım. Ama tekrar başladım. Sigarayı azatarak bırakmayı denedim. Hasılı ne yaptımsa bırakamadım. Sigarayı bırakmayı denediğim zamanlarda ilk günler birer defa çok büyük kriz geliyor ve kendimi sigara yakmaktan alıkoyamıyorum. Zyban ilaç kullandığım dönemde yine üç gün bu krizler geldi onları zor da olsa atlattım. Ama şimdi yapamıyorum. Bazen sigarayı içmeyi unuttuğumda, sigara içmeyi unuttuğumu hatırladığımda o kadar seviniyorumki neredeyse ağlamaklı oluyorum. Bu meret aklımdan çıkmıyor. Deselerki şuandan itibaren sigara birdaha aklına gelmeyecek bütün varımı yoğumu verirdim.
    Birde sigara bıraktırma merkezlerinin uyuz olduğum bir şartı var. Diyorlarki, gerçekten sigarayı bırakmak istemeniz kafanızda bitirmeniz gerek. Ya zaten kafamda bitirsem size niye geleyim.
    Formda yazan arkadaşları okudum, çok güzel şeyler yazmışlar, azim ve kararlılıklarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
    Allah ‘a dua ediyorum inşaallah bende bırakırım.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar yukarıda yazdığım yazıyı okuduğumda, burada sigarayı bırakmış ve deneyimlerini paylaşan veya bırakmak için tecrübelerden faydalanan arkadaşlara kötü örnek olabilir diye düşünüp üzüldüm. Benim gibi olanların sayısı azdır herhalde. Aman diyorum bırakmak için beklemeyin. Herkesten bana dua etmesini istirham ediyorum.

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,260
    281 mesaja 536 teşekkür aldı
    Alıntı Metinb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Ben 41 yaşındayım. 14 yaşımdan beri, 27 yıldır bilfiil sigara kullanıyorum. Son 10 yıldır sigarayı bırakmak için birçok yöntem denedim. Sakız, nikotin bandı, biorezonans, allen car, champix ilaç, zyban ilaç ama bırakamadım. Sadece zyban içtiğim zaman bir ay bıraktım. Ama tekrar başladım. Sigarayı azatarak bırakmayı denedim. Hasılı ne yaptımsa bırakamadım. Sigarayı bırakmayı denediğim zamanlarda ilk günler birer defa çok büyük kriz geliyor ve kendimi sigara yakmaktan alıkoyamıyorum. Zyban ilaç kullandığım dönemde yine üç gün bu krizler geldi onları zor da olsa atlattım. Ama şimdi yapamıyorum. Bazen sigarayı içmeyi unuttuğumda, sigara içmeyi unuttuğumu hatırladığımda o kadar seviniyorumki neredeyse ağlamaklı oluyorum. Bu meret aklımdan çıkmıyor. Deselerki şuandan itibaren sigara birdaha aklına gelmeyecek bütün varımı yoğumu verirdim.
    Birde sigara bıraktırma merkezlerinin uyuz olduğum bir şartı var. Diyorlarki, gerçekten sigarayı bırakmak istemeniz kafanızda bitirmeniz gerek. Ya zaten kafamda bitirsem size niye geleyim.
    Formda yazan arkadaşları okudum, çok güzel şeyler yazmışlar, azim ve kararlılıklarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.
    Allah ‘a dua ediyorum inşaallah bende bırakırım.
    kardesim az kalmis sizde birakacaksiniz, eminim!
    madem ki 10 senedir birakmak aklinizda, uzun suredir hazirlik icersindesiniz demektir, yakinda basaracaksiniz, vazgecmeyin sakin, birakmaniza motivasyon olacak en onemli insanlari goz onunde bulundurun, cocuklariniz, esiniz, anne/baba kardesleriniz gibi, onlar icin her bir sene daha uzun yasamaniz kardir.

ben sigaraya sizden de erkan basladim, yasim 48 ve yaptigim su:
    uzun bir mental hazirlik suresinden sonra grip oldugum zamanlar (ki 40-41derece atesle sigara ictigim gunler de coktu) sigarayi daha az veya hic icmedigim gunler ile birakmaya basladim, aslinda mesele "sigarayi biraktim" demek degil, icmeseniz dahi "sigarayi birakmaya calisiyorum" diyerek inat etmekti benim icin mesele, her icmedigim gun bir gun daha ekliyordum, kisa hedefler koymustum, 2 gun kadar kisa surede sigara icmeyince vucutta nikotin kalmiyor, fiziksel muptelalik bitmis oluyordu, gerisi beynimin oynadigi oyunlara direnmekti, tek motivasyonum cocuklarimdi, onlari dusunerek direttim, icmedim.

aslinda sadece ilk 2 gun cok zor, sonra her icmediginiz gun eklendikce hafifliyor, icme durtusu azaliyor ama bu hemen ilk deneme ile olmayabiliyor, keza bende de oyle oldu, bir ve iki sene birakip tekrar basladigim oldu, su an ucuncu direnisimdeyin, Mart ayinda 2 sene olacak, hala "birakmaya calisiyorum" diyorum, biraktim demiyorum, son okudugum arastirmaya gore, sigara beyinden 7 sene icmedikten sonra siliniyormus, kismetse o zaman "biraktim" diyecegim.

haftada en sert tutunlerden 200gram (4 paket) tuketirdim, zamanla gunde 15 sigaraya kadar azalttim ve grip haricinde baska birsey kullanmadim, bazen birkac yudum suyun faydasini gordum.

Allah yardimciniz olsun, caymayin, birakacaksiniz, dua ile,
    sadece

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    SADECE çok teşekkür ederim. İlgilenip vakit ayırıp, kıymetli düşünceleriniz için, inşaallah yılbaşını kendime milad yaparak bırakmaya çalışacağım. Güzel düşünce ve motive eden duygularınızı dile getirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)