Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2965 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 seneye yakın oturumu yok

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı

2 seneye yakın oturumu yok

Merhaba arkadaşlar;
    Benim oğlum 1998 Almanya doğumlu 9. sınıfı Almanya'da bitirdi dersleri iyiydi,
    ailecek karar aldık Türkiye'de okutmaya karar verdik ve şu an 11. sınıfta dersleri çok iyi, sevilen bir öğrenci oldu teşekkür ve onur belgesi aldı.

2 sene önce Türkiye'ye gelince 6 ay sonra oturumu bitti, ve ben dün yabancılar polisine gittim durumu izah ettim, oturumu geçti yaşı 18 olmada uzatın dedim hayır olmaz dedi, ya turist gibi gelir 3 ay gezer gider yada tekrardan aile birleşimi vizesine baş vurursunuz dedi.

Bu konuda bilgisi olan var mı? 4. ayda 18'e girecek.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    arkadasim bir sene de 180 günden fazla Almanya dışında geçiren kimse Almanya yi terketmiş sayılır ..
    Bütün oturma izinleri geçersiz olur
    bunları bilmeniz gerek ....

aile birleşimi yaparak tekrar vize alın vaktiniz dar yoksa Almanya ya sadece turist olarak girebilir...

şunuda anlamıyorum 2 sene okuttunuz şimdi niye geri getiriyorsunuz? madem götürdünüz ilerisinide hesaplamanız gerekliydi
    bari okumasina Türkiye de devam etsin

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Cevap için teşekkür ederim, Almaya ikinci planda, zaten Türkiye'de okumaya devam ediyor oğlum Almanya'yı istemiyor şuan ki hayatından memnun, imkan varsa sıkıntısız gelip gezmesi için demiştim, hani Almanya doğumlu olanlara çifte vatandaşlık olayı var dı yaralanma imkanı var mı.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    keşke Alman Vatandaşı alıp gitseydi
    çifte vatandaşlik Alman Vatandaşı olupta option modeline tabi olanlar için
    sanırım her defasında vize alıp gelecek

7. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    16 mesaja 42 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke Alman Vatandaşı alıp gitseydi
    çifte vatandaşlik Alman Vatandaşı olupta option modeline tabi olanlar için
    sanırım her defasında vize alıp gelecek
    Selam arkadas sadece alman vatandasi olanlarin durumu nedir ne kadar kalabilir yurtdisinda, herzaman geri dönebilirmi?

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    alman vatandaslarinda sorun yok ömür boyu kalsada bir sorun olmuyor

Alıntı aab38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadas sadece alman vatandasi olanlarin durumu nedir ne kadar kalabilir yurtdisinda, herzaman geri dönebilirmi?

10. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    turk vatandasinin turkiyede nasil problemi olmuyorsa alman vatandasininda almanyaya istedigi zaman gelip gitmesinde ne problem olabilirki arkadasim mademki senin cocugun orda mutlu basarili o zaman 3 aylik vize al gelsin gezsin geri gitsin adamlar su anda emekli insanlara bile zor izin verirken senin cocugun 18 yasina bile girmemis sen nasil oraya gonderdin cok merak ediyorum ikinci sorumda neden alman vatandasligini alip oyle gondermedin? mantigi budur bana gore bunun su anda benim oglum 16 yasinda cifte vatandas ben guvenipte o istese bile turkiyeye gondermem gonderemem nedeni ise o cocugun su anda isabetli kararlar alabilecegini sanmiyorum bu bir ikincisi burda dogan buyuyen cocuklari burdan baska yere yollarsan nasil adapte olucak valla bilmiyorum ama senin yaptigina ben cesaret edemem cocugumun ipini kendim cekmis olurum onun icin cocugun kendisi ne zaman istiyorsa o zaman gider ama once resit olmali ondan sonra nasil isterse yapar.

12. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Üye sputnik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    24 mesaja 72 teşekkür aldı
    Oglunuz Türkiye'ye okumak amaciyla gitmisse ve siz oglunuzu "abmelden" yapmadiysaniz Almanya'daki haklari kaybolmaz. Okuma amaciyla gidenler Almanya'yi terketmis sayilmaz. Yalniz, okulu bitikten en gec üc ay icerisinde Almanya'ya dönmesi gerekir.
    Bu konuda Alman Ikamet Yasasi'nin;
    - AufenthG §37
    ve
    - AufenthG §51 Abs.1 Nr.6.
    maddeleri konuya aciklik getiriyor.

§37. madde geri dönme hakkini;
    §51. madde Nr.6 ise sebebin gecici oldugundan haklarinin kaybolmayacagini belirtiyor.

Ama ilk dönüs icin vize almasi gerekecektir. Okulda okudugu icin vize almasi sorun olmayacaktir. Geldiginde Yabancilar Dairesi'ne gidip oturumunu uzatmasi gerekecektir.
    Yine de zorluk cikarirlarsa mutlaka uzman bir avukattan yardim alin derim ben.

Tekrarliyorum; okuyorsa 21 yasina kadar geridönebilir.
    Konu sputnik tarafından (20 Şubat 2016 Saat 22:18 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)