Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2961 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 62 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2016 Bahce sezonu

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    Seraya gerek yok ama hava soğuk ise tabii ki faydası olur.

2. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Alıntı Oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enteresan bir sulama şekli.. Bende anavatana kesin döndüm geçen yaz arkadaşlar ve bu sene kısmet olursa köyümüze biraz birşeyler ekerim...toprağımız pek güzel değil ama bakalım artık .. Türkiyede güzel , kaliteli tohumları nerde buluruz acaba ..yoksa en iyisi fide mi alıp dikmek ? Kaldığım şehir ankara..
    Oguzhan Kardesim,
    imkanin var ise Tohumlarini Almanyadan al.
    #7 Numarali Mesajda bazi Link ler verdim oradan Bio Tohumlari alabilirsin, bende Türkiyeden Istanbul Cicek Pazarindan, yani Türkiyenin en iyi tohum pazarindan zamaninda almistim, ne yazikki kaliteleri pek iyi cikmadi. Endüstriyel Tohumlari sanki köyden gelmis gibi satiyorlar.
    En iyi Bio Tohumlar, yani Hybrid F1 olmayanlar, o zaman her sene Meyvasindan bir sene sonraki lerin tohumlarini kendin elde edebilirsin.

5. 2 kişi hknbln üyemize teşekkür etti:

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Almanyadan alma imkanım var evet . Hatta bu sene Temmuz ayında kendim gideceğim ama ağustosun başında geri geleceğim , o da bayağı geç olur.. O linklere bir bakayım bakalım .. Teşekkür ederim ... Bio olan tohumlar daha sağlıklı oluyor demekki ? , bilmiyordum.

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Evet almanyadan 5 cesit tohum ismarladim ve 10 gün icerisinde geldi ..
    ismarladigim tohumlar sunlar ..
    Cocktailtomate Vesennij Mieurinskij
    Mexikanisches Zwerg-Gürkchen
    Kohlrabi Gigant/ Superschmelz
    Fleischtomate Berner Rose
    Honigmelone Blenheim Orange

birkacini balkonda deniyecegim ..birazini da köyde bahceye ekecegim ..bakalim nasil olacak ..insallah sizlere de güzel resimler sunarim arkadaslar ..
    yalniz gübreleme isini arastiriyorum su an ..köyde malum .. yanmis gübre bulursam onu kullanacagim ama balkonda su gübreyi kullanmayi düsünüyorum .

20-20-20 NGK gübresi diyorlar ... bilgisi olan arkadaslar varmi acaba bu gübre üzerine ?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Benim Domatez Biber Patlican Fideleri 10-15 cm oldu,bi havalar isinsa da bahceye gecirsem.
    Bu sene Habanero lar bile oldu, kac senedir deniyordum.

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Ne güzel , bayagi hizli davranmissin. Sen berlin demi kaliyorsun arkadasim? O bahsettigin bitki ne bitkisi oluyor ? Nasil birsey acaba?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Evet Berlindenim.
    Habanero lar Mexikadan gelen aci biber.
    Tohumdan Fideleri yetistirmek icin nem ve 25 derece üstü sürekli gerekiyor.
    Gecen senelerde Fideler 3-4 cm olduktan sonra hep ölüyorlardi, bu sene masallah iyi gidiyorlar.

11. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Inşallah başarılı olursun. Ben de köyde idim son günlerde ve sebze bahçeli hazırladım,belledim gubreledim. Şu an ankara ya geldim ve senin dediğin yerden gelen tohumlar çıkıyor yavaş yavaş. Kismetse iki haftaya kadar yine köye gidince dışarıya , bHceme devsiririm . Yalnız su ansaksida çıkan tohumlar cansız ve çok uzun oluyor. Yanlış birşey mi yapıyorum acaba dostum?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Dikkat et fazla sulama, ben domatezleri iki günde bir suladim.
    Ama onlar basta hep cansiz gözükürler, ama renkleri pazarda satilan hazir fidelere nazaran daha koyu olurlar ve ileride saglamlasirlar.
    Ben burda fazla fidelerimi arkadaslara vermeye kalkinca, ya seninkiler cok ciliz deyip almamislardi, sonra tabi aksini gördüler, bu sene siraya dizildiler

14. 2 kişi hknbln üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Hknbln dostum , merhaba ... Ben bildiğin gibi senin o adresini verdiğin yet
    Rden tohum ısmarlamıştım. Almanyadan Türkiyeye gelmesi hiç sorun olmadı . Belki bilmek isteyen arkadaşlar olabilir. Posta ücreti 9,80€ aldılar. Ve şu an o tuhumlarımdan yetiştirdiğim fidelerimden bir resimgösteyim sizlere .. Birkaç gün sonra bazı fideleri büyük saksılara dikeceğim inşallah .

Şunlar Cherry Domatesleri

Bunlar büyük domatesler

Bu meksika salatalığı. Hani şu salatalıkları ceviz büyük büyüklüğünde olup da dışı karpuza benzeyen ! Bu ne kadar narin ya dostum ...normalmi?

Bunlarda türkiyeden aldığım uzun salatalık tohumları

Ve son olarak köyümdeki bahçemden birazcık leylak kokusu .....

Bu arada internette okuduğum kadarıyla ilk günden NPK gübresi tavsiye ediliyor ..bundan her sulama suyuna çooook küçük bir miktar karıştırıyorum.. Artı bir de küçük bir miktar mantar ilacı atıyorum ... Bakalım nasıl olacak ...şimdilik çok harika büyüyorlar.
    Konu Oguzhan06 tarafından (10 Nisan 2016 Saat 09:30 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Ankarali Kardesim,
    hepsi güzel güzüküyor. Benim Domatezlerin Boyu 20 Santimi gecti, Subatin sonunda ekmistim Tohumlari.
    Ben gübre hic kullanmiyorum, Anzuchterde denilen hazir topraktan aldim, onun icinde az miktar gübre bulundugu icin.
    Mexikanische Zwerggurke lere gelince, evet cok narin ve ince oluyorlar, ama sarmaya baslayinca cok cabuk büyüyorlar ve verimi de boyuna posuna göre cok oluyor, bende her zamaninda sasiriyorum.

17. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Maşallah senin domatesler bayağı büyümüş. Gübre ve İLaç konusunda aslında bende biraz tereddütteyim ama .. Organik tohum ısmarladım taaa oralardan, burada kimyal gümre kullanıyorum pek bağdaşmıyor birbiriyle. Bir yakınım bana güvercin gübresi ayarlayacak bir çuval ..belki onu da bir denerim . Hava sıcaklığı bayağı arttı ankarada . ŞÃƒÂ¶yle birkaç gün daha bekleyiö ve büyük saksılara devşireyim diyorum. Senin domatesleri sen büyük saksıya almışsındır dimi . Peki dostum Berlin de hava daha soğuk değilmi ? Seran mı var ?

Arkadaşlar yazımı okuyabiliyormusunuz ? İpad den yazıyorum ve türkçe klavye kullanıyorum ,..ben yazarken normal görünüyor harfler . Mesajı okeyleyince tuhaf görünüyor ?.......?

19. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Güvercin gübresi güzel olur. Ben Domatezleri tek fideyi 4-5 santim capinda ufak Karton saksilara diktim, firsat bulunca Resim gönderirim.
    Ben Tohumlari Büromda yetistiriyorum, su an Berlin epeyce serin ( Gündüz 8-12 Derece) , kismetse Mayis`in basinda Bahceye gecirecegim. Benim Patlican ve Biberlerde cok fena azdi, onlari simdilik karanlik bir odaya gecirdim

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG] (Zwergurke lerin Boyu uzayip gidiyor )

[IMG][/IMG]
    Konu hknbln tarafından (12 Nisan 2016 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.

21. 2 kişi hknbln üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Bugün yeni saksilara dikdim ama biraz incitmisim sanirim ya ...hep boyun büktüler ..umarim incitmemisimdir .. Resimlerini beklerim...

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Berlinli kardesim , nasil gidiyor ? Büyüdümü fidelerin ? Ben bu arada hepsini saksilara dagittim ..güzel de tuttular insallah .. Kismet olursa bir iki güne kadar resimlerini koyarim buraya .. Balkonu seraya cevirdim )))

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    5 mesaja 8 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar benimde bahçe var biber tohumlarini saksiya ektim büyüdüler biraz cok cansizlar boylari normal bilen arkadaşlardan yardim ne yapmak lazim biraz canlansinlar saksiya martin ilk haftasinda ektim sevgi ve selamlar

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    eger cok cansiz ise bence soguklardan olmustur ve birde günreli mi idi topragin ? Normal toprak kullanmissan oda olabilir.. Imkanin varsa diplerine biraz yanmis gübre koy...güvercin gübresi olabilir , yanmis en az bir senelik duran gübre olabilir .. Biber suyu cok sever ... Ama drenaji iyi olsun ..yani su rahatca akip gitsin.. Bir de dedigim gibi günes ve sicak lazim.. Bak ben asagida resimler ekliyecegim birazdan ..oradaki biberleri bende tohumdan ekdim , mart in ortasinda .. Bunlar da coook iri degil ama tohumdan ancak olur ... Gelismeleri cok güzel ama. Kolay gelsin.

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Iste benim tohumlarimdan yetistirmeye calistigim sebzelerim ... Ankarada balkonda .... Ekim mart in ortasi ..

Bunlar türkiye den alinan uzun salatalik tohumu

Söyle bir yandan görünüs

Almanyadan gelen mini mexika salataligi

Almanyadan gelen büyük domates tohumu

Ve yine oradan gelen bir cherry domates tohumundan fide

Ve türkiyeden aldigim biber tohumlarindan yetistirdigim degisik biber fideleri

Bilhassa Berlindeki hakan arkadasima sesleniyorum ... Dostum cherry domateslerin tepesine dikkat edermisin ? Oradaki yapraklardaki kirmizilik neyin nesi acaba ? Normal mi yoksa mantar falanmi ? Mantar ilaci da aldim , birkac kere kullandim. ..gider gibi oldu ama gene görünüyor ?

Saygilar

27. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Abicigim,
    fideler süper gözüküyor. O kirmizi lekeler bende bazi biberlerde olmustu, büyüdükce gidiyor.
    Berlinde su an havalar cok soguk, gece eksi oluyor, gecende balkonda bazi fideleri unutmusum 3 tane zwerggurke gitti. Bende fideleri büyük sakyiya gecirsem iyi olacak ama o kadar sakyim yok , hemde yerim de yok, bende su an 50-60 den fazla fide var. Su an fazla büyümesinler diye serin ve karanlik da tutuyorum, anca 2-3 HAfta sonra bahceye geciririm
    Selamlar

29. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Sürgün Sevdam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Internet
    Ettiği Teşekkür
    257
    134 mesaja 318 teşekkür aldı
    ben bu sene limon diktim.Bakalim nasil olacak.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)