Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3007 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan babam emekli

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Bu olayda vatandas kendi suclu. Konsloslugun da dedigi gibi, sizie birtane beyan ve taahhüt belgesi imzalatiyorlar. Orda acikca yaziyor.

B-e-n b-i-l-m-i-y-o-r-d-u-m hic bir zaman hukuda özür olarak gecmez. Öyle olsaydi, herkes der ben bilmiyordum ceza almaz.

Emin degilse kuruma veya calisma ve sosyal güventlik ateseliginide telefon acar ve sorabilirdi.

Ayriyeten o vatandasimiz kendini cok uyanik saniyor, hic mi basin gazete takip etmiyor.

Cezanin bes yil sonra ortaya cikmasida hic bir degistirmez. Zaman asimi yasada 30 yildir. Ayrica devlet sana bu beyan ve taahhüt belgesi ile birnevi güven avansi veriyor. SGK'nin isi gücü yokta 5 Milyon gurbetciye her sene hemen takip mi edecek? Her gurbeticiye bir memur mu koyacak SGK'da basimiza? Mecbur devlet vantadasa güvenmeye. Ama su istimal ettirmemek icinde, arasi böyle deneyetleyecek. SGK tek derdi 5 Milyon gurbetcimi? Baska isi yok mu Türkiye'deki 70 Milyon kisi ile isi?

Bal gibi biliyordu calismak ve yardim almanin yasak oldugunu. Isine gelmedide ondan. Gecen günde yazdim burada baska bir konuda: Kendi kafaniza göre is yapmayin diye. Ama ne hilmektse sagdaki soldaki insanlara soruyor, ama parayi verene sormak aklimiza gelmiyor.

Daha durun, bu iyi günler. 5 - 10 yil sonra bu borclanma isinde gurbetciden artik talep gelmeyecek. Memurlarida SGK bos oturmayacak. Teker teker herkesten Versicherungsverlauf isteyip kontrol edecekler. Cok canlar yanacak cok...
    Konu Gercekler tarafından (20 Nisan 2016 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)