Arkadaslar ben 57 yasindayim ve 2001 den beri Alman vatandasiyim; Calistigim Is yerinde 1991 den 25 Yil'dan beri sigortali calismaktayim.Is yerim de bizler yani
benim dogum yilim icin (1959 d.Tarihi) ATZ uygulamasi var (Altes Teil Zeit) ben de bu yil Juni 2016 da isyerimle bu sözlesmeyi yapip 2019 da pasif rente
olarak evde kalacagim, yani 60 yasimda ev'de olacagim, 63 yasina gelince de LVA' ya gececegim. Benim soracagim soru söyle; 63 yasina geldigimde sigortali calismisligim 31 yil olacak. Bu arada 50 % Körperbehinderungum var. FRüh Renteye gidebilmem icin, LVA Speyer ile yaptigim görüsmede bana
en az 35 yil Sigortali calismis olmam gerektigi söylendi. Bu arada ben Almanya'ya 1990 Yil'in da geldim. LVA Speyer bana; Almanya' da 1991 yil'inda
Sigortali calismaya baslamadan önce herhangi bir yerde sigortali calismisligim olup olmadigini sordu, bende onlara Türkiye'den 1978 yilindan 1990 yilina
kadar sigortali calismisligimin oldugunu söyledim ve onlara SSK eski adiyla Internet'den sayfalarina girip sigortali calistigi senelerin dökümanini cikartip,
LVA Speyer'in verdigi belgelerle Nordbayern - Bayreuth a gönderdim. Türkiye'de ki sigortaliligimi (tahminen 10 yil) Benim Almanya'da ki 31 yil'lik sigorta-
liligimin üstune ilave etmek icin, yani Türkiye'de ki Sigortaliligimin Primlerini degil de sadece Türkiye'de ki sigortali süremin buraya ilavesi icin eklemis oluyorum.Fakat yukarida da belirttigim gibi; 2001 den beri Alman vatandasiyim, LVA Bayreuth bana gelen yazida, benden;yukarida belirtilen aylik
isleminde daha baska bilgilere de ihtiyacimiz vardir.Bundan dolayi asagidaki sorularin yanitlanmasi rica edilir derlerken, tarafimdan Alman vatandasi oldugum halde;Türkiye de kayitli oldugunuz Nüfus Müdürlügünden bir nüfus kayit örnegi cikartilarak en kisa zamanda bize göndermenizi rica ederiz. LVA
Speyer'den Bayreut' a gönderilen belgeler de Alman vatandasi yazili oldugu halde benden yukarida yazdigim belgeyi ve bana gönderilen, TR 6 belgesini

doldurma mi istemeleri normal mi?

bu konularda beni bilgilendiriseniz sevinirim. Simdiden cok Tesekkür ederim.

Saygilarimla ve Sevgilerimle.