Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2962 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: alman borsanina yatirim yapmak istiyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    30 mesaja 52 teşekkür aldı

alman borsanina yatirim yapmak istiyorum.

Arkadaslar ben türk borsasindan oldukca tecrübeliyim biraz alman borsasina yatirim yapmak istiyorum. bu alim satimlari nasil yapabilirim. Banka sparda bank...
    kazanclardan nasil vergi kesiliyor. ben cocugun gelen cocuk parasini düzenli olarak kar payi veren büyük sirketlere uzun vadeli yatirmak istiyorum...

gelen kar paylarindan vergi veriyormuyuz. vergi denklestirmesi yaparken bir dezavantaji var mi?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    bildigim kadari ile türkiye ile asla kiyasliyamazsin burda malupulierti önlemek icin kisa vadeli satis ve kazanclardan cok vergi aliyorlar oda malupie sistemini kiriyor.

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    aman ha uzak dur paran varsa türkiyeden ev arsa al daha kazancli borsaya giripde zararla cikan cok duydum

5. 3 kişi dadaloglu38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    42
    37 mesaja 53 teşekkür aldı
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman ha uzak dur paran varsa türkiyeden ev arsa al daha kazancli borsaya giripde zararla cikan cok duydum

örnek ben_)))

7. 2 kişi redbull911 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    Uzak dur.. Gelen parayi devamli baska kontoya aktar elleme inan daha cok "kar" edersin

9. 2 kişi f4scistx üyemize teşekkür etti:

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Buradan bakabilirsin. http://www.ariva.de/online-broker-vergleich

En ucuzlari Postbank ile Targobank, Postbank 3-4 teilausführung yaparsa tuzlu olabilir. Ayrica onlinebroker Flatex var.

Acele et, hisseler yakinda yükselmeye baslayabilir.

11. DenizCan üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye General - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    16
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    EKIM AYINA KADAR BORSADAN UZAK DURUN
    Borsalar dibe vuracak Altin alin KRIZ Var

13. 2 kişi General üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    Alıntı General Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    EKIM AYINA KADAR BORSADAN UZAK DURUN
    Borsalar dibe vuracak Altin alin KRIZ Var
    altin her zaman kiymetli olacak, cünkü SAYILI altin var bunu hic bir zaman unutmayin !
    Platin , altin, bor .... ve digerleri, paranin HIC BIR DEGERI YOKTUR gercekte !!!!

15. f4scistx üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Nihat10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 5 teşekkür aldı
    Savas büymedikce su an alma vakti!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    abi savasi bana sor. isler cok karisacak. bütün olanlar planli ! mülteciler bosuna gelmedi, TEMIZLIK yapiliyor,
    Siyaset politaka yapmiyorum ( yönetime )
    ama : Türkiye ASKERI Müdahale yapmadigi sürece, sinirlarini "büyütmedigi" sürece , onlarin planlarini bozmadigi sürece her sey cökecek !
    o bölgede türkiye olmasa su ana kadar neler olurdu ama yazmiyorum, devam böyle yasayin yoksa korkunc güzel olmayan seyler yazilabilir ..

yani : risk seviyorsaniz oynayin , ama her an patlak verebilir, tabi vermeyebilirde, onlarin elinde ne zaman canlari isterse ozaman patlayacak, yalniz su an bir 3.dünya savasin icindeyiz ( bilgi, güvenlik, bilim,... teknoloji, fazla "silah" kullanmadan) ve bu daha da büyüyecek..

altin alin.. almanyada immobilie alin, türkiyeye fazla güvenmeyin

18. 2 kişi f4scistx üyemize teşekkür etti:

Üye Dedikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    126
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı Uppsallla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben türk borsasindan oldukca tecrübeliyim biraz alman borsasina yatirim yapmak istiyorum. bu alim satimlari nasil yapabilirim. Banka sparda bank...
    kazanclardan nasil vergi kesiliyor. ben cocugun gelen cocuk parasini düzenli olarak kar payi veren büyük sirketlere uzun vadeli yatirmak istiyorum...

gelen kar paylarindan vergi veriyormuyuz. vergi denklestirmesi yaparken bir dezavantaji var mi?
    Deutsche Telekom....

Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 5 teşekkür aldı
    Alıntı f4scistx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi savasi bana sor. isler cok karisacak. bütün olanlar planli ! mülteciler bosuna gelmedi, TEMIZLIK yapiliyor,
    Siyaset politaka yapmiyorum ( yönetime )
    ama : Türkiye ASKERI Müdahale yapmadigi sürece, sinirlarini "büyütmedigi" sürece , onlarin planlarini bozmadigi sürece her sey cökecek !
    o bölgede türkiye olmasa su ana kadar neler olurdu ama yazmiyorum, devam böyle yasayin yoksa korkunc güzel olmayan seyler yazilabilir ..

yani : risk seviyorsaniz oynayin , ama her an patlak verebilir, tabi vermeyebilirde, onlarin elinde ne zaman canlari isterse ozaman patlayacak, yalniz su an bir 3.dünya savasin icindeyiz ( bilgi, güvenlik, bilim,... teknoloji, fazla "silah" kullanmadan) ve bu daha da büyüyecek..

altin alin.. almanyada immobilie alin, türkiyeye fazla güvenmeyin
    En kötü ihtimal 7000 ler olup biteni bi köseye atalim aylik ne derse o olur.Tam bi dönsün hemen atlicam...

Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 5 teşekkür aldı
    Almanyada ev fiyatlari uctu ve bende var zaten bir ki fazla olursa ömrüm yetmez bunlarla ugrasmaya

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Borsa'ya girmek isteyenlere,kisa bir borsa hikayesi yazmak istiyorum,
    burdada alinir diye tavsiye edilen Paion'u iki sene önce 3€ civarindan aldim,gelecegi cok parlak diye tavsiyeler ediliyordu.yakinda 5€ olur ucar gider filan deniyordu o zamanlar...
    maalesef ben aldiktan sonra hic cikmadi aksine hep düstü,gectigimiz hafta 2€ civarindayken,cikan bir haberle 1,30'€a düstü ve forumlardan takip ettigim kadarda 1€'nun altina gidecegi tahmin ediliyordu.
    nereye kadar düsecegini bilemedigim icin,birde uzun zaman yatirimi düsündügüm icin,önceleri düstügünde panik yapmadim ama 2€'dan 1,30€ düsünce ve 1€'nunda altina gidecegini duydugumda 1,30€'dan elimdeki senetleri sattim.
    ben sattiktan iki gün sonra yeni bir haber geldi ve Paion birden 2,30€ oldu ve yeniden cila ceken haberler geliyor,mart ayinda genel kurul toplaniyor,mart ayinda ucacak filan diye.
    kac tane senedim vardi yazmak istemem, ama 10.000 senedi olan,benim gibi yapsaydi,iki senede 17.000€ zarar etmis olacakti.
    yada 1,30€ düstügü zaman alan olduysa(oda ayri bir soru,bas asagi giden senedi kim alir?)1,30€'dan alsan, iki gün sonra 2,30€ oluyor ve 10.000 senet ile iki günde 10.000€ kazaniyorsun.
    herkes zengin olmak ister,ama borsaya yatirim yapacaklar cok dikkat etsinler.

23. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    sen ne saniyon akbaba, biz ne paralar yaktik daha da kar yapalim diye..
    herkes kaybetmistir. ha ilk basta akilli sekilde okuyup bicip oynasaydik bunlar olmazdi veya 10% regel ile cok az kaybederdik. ama olmadi.

paiona gelince paion da risk senetidir. ben kimseye tavsiye etmem. Bazilari disarida atip tutar , cok biliyorlarmis gibi, aa bu senet cikmis vs. daha hayatinda borsaya 500 euro koymayi kiyamaz iken.
    kimseyi dinlemeyin. akliniz varsa gidin paranizi köseye koyun , einfamilienhaus, eigentumswohnung alin, cocuklariniz icin birikin ama pinti olmayin !

25. 2 kişi f4scistx üyemize teşekkür etti:

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı Uppsallla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Uppsallla arkadas borsaya yatirim yapmak istedigini, bilgiye ihtiyaci oldugunu yazmis. Fakat verilen cevaplarda yazilanlarin bununla hicbir ilskisi yok.

Bence olumsuz seyler yazmak yerine, deneyimlerinizi yazip yardimci olmaniz gerekir.

Bazen cok bilmeninde faydasi olmuyor, ayni verdiginiz örneklerdeki gibi.

Üzerine alinan varsa, simdiden özür dilerim. Yazdiklarim bir genellemedir, sahsi bir kastim yoktur.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    15
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadasin sordugu soruya cevap yaziyim

2009 yilindan önce baska bir vergi sistemi vardi ve 2009 yilindan bu yada yeni vergi sistemi olan Abgeltungssteuer sistemi var.

Kisa ve öz: yaptigin kara 25% vergi ödüyorsun. kara verecegin vergi ücretine birde birde Soli vergisi geliyor 5,5%.. Oluyor toplam 26,375% . Kimisi birde Kirchensteuer ödemek zorunda

Tabi birde bankanin fiyatlari var. Uygun bir banka bulmak icin arkadas güzel bir link vermis.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Ben zevkle oynuyorum çok kayip da ettim çok kazandimda bence zevkli bir oyuncak ama hep ihtiyacim olmayan parayla oynadim asla çocuklarimin rizkini vermedim vermemde

Yeni Üye uzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Birak arkadas insanlari borsaya heveslendirmeyi !!! Piyasa zaten yükselerde, DAX 5000 lere düsmeden kimse girmesin borsaya !!!

Yeni Üye uzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Piyasa her 8-10-12 yilda bir tabana vurur, borsaya giemek isteyen o Zaman girisin, medya belli ediyor zaten, düsük zamanlarda uzmanlari heber veriyor,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)