Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2916 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siz olsaydınız ve şuanki Durum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    44 mesaja 71 teşekkür aldı

Question Siz olsaydınız ve şuanki Durum

slm Arkadaşlar,

burada bir kaç arkadaşımızın fikrini almak babından yazıyorum.
    Ben 40 yaşındayım 20 Senedir çok büyük ve Dünyanın 7. Sırasda uçak Filosuna sahip olan bir Transport veya Cargo Şirketinde çalışıyorum.

Çalıştığım yerde 4 saatlik bir antlaşmam var.Ben ise 19 Senedir hep 7-9 hatta bazen 11-15 saat de çalıştığım oldu.
    Ben sadece Paket dağıtmıyorum.Her konumda çalışma imkanım var.Yani anlayacağınız 20 senede öğrenmediğim bir nane kalmadı şirket içinde.

Yaklaşık 1.5 Senedir, iş veren ile aram açıldı.Kendilerine açık,açık güvenmediğimide dile getirdim, derken geçen sene 11.Ayda Sendika seçimleri oldu.Bende ister istemez girdim derken.102 kişiden 52 kişi beni seçti.
    Şuan Betriebsrat da BRV ım yani Vorsitzende derken aradan 2 ay geçmeden şirketi Avukat a verdim.Bir konum hakkında Betriebsrat (Sendika) ile ilgili.
    2 sayfa 1029 Euro ödediler.Şirket için para o kadar önemli değil.Statistikler daha önemli, anlayacağınız.

Adamlar bu akılla devam ederlerse ki, devam edecekleri kesin, benimle daha çook Einigungsstelle ye giderler ki henüz gitmedik ama buşekilde devam ederse 1 ay kalmaz bir Einigungsstelle yaparız herhalde.
    Ben geçen sene Betriebsrat olduktan sonra beklemedim,Gerekenler ne var ise yaptım 7 kişi ile derken başta Seminarlar vs..

Şimdi ise Informationsrecht ile boğuşuyorum.

Yalnız şuan başka bir durum daha var benim uzaktan bir akrabam bana 300km uzakta.
    Kendisinin bir Gebäudereinigung şirketi var 15 senedir.Adam harbiden temiz ve son derece güvenilir bir insan.Bu konuda tereddütüm yok.
    Büro da çalışmam için bana defalarca teklif yapmıştı.

Bana defalarca gel artık buraya dedi, ve şuan 1-2 aya kadar ciddi,ciddi düşünmekteyim.

20 Sene çalıştm az değil.Evet Abfindung yani Tazminat kanunen yok.Helede ben gidiyorum dersemki gülüp güle,güle diyecekler.Yani Aufhebungsvertrag yapmak istemiyorum.
    Ben çıkış verirsem yine güle,güle derler ki şuan bundan kimsenin haberi yok.

Ya en azından bir kaç kuruş alıp çıkmak isterimki bu konuda.Bunu nasıl yapabilirim onuda bilmiyorum.
    Kendi çıkarlarım içinde Betriebsrat ı kullanmak bana yakışmaz.Lakin Şirkette kalırsamki emin olun 2 sene içerisinde binlerce para ödeyecekleri kesin.Bu Betriebsrat konusunda.

Tabii bir yandan da yeni seçilmiş bir Betriebsrat olarak buradaki insanları bırakıp gitmek bilmiyorum bu arkadan vurmak gibimi oluyor.
    Ama şuana kadar hayatta hep başkalarını ve başkalarının çıkarlarını düşünmekten bıktım.

Acaba bir defada arkama bakmadan kapıyı kapatsammı.
    Bilemiyorum bu Abfindung konusunda kouşabilirmiyimki bunu açacak olursam kesinlikle gitmek istediğimi anlayacak ve bir şeyler vermeyecekler.

Krank vs.. yapsamda atmazlar ki beni Ausserordentliche Kündigen yapmaları gerekiyor,Yani Şirkette hırsızlık veya şirketi yakmam gerekiyor.
    Betriebsrat da benden çok çekiniyorlar,Ben Şirkette olmadığım zaman Gremium daki arkadaşlar a baskı yapıyorlar.

Her seferinde bu konuda uyarıyorum kendilerini.Bana bir şey yaptıkları yok, Adamların BetrVG den ve bir çok konumda Kanunlardan da haberleri yok.
    Bu kitapları devamlı okuduğumu biliyorlar.

Tekrar etmek istemiyorum,Biliyorsunuz Tazminat yani Abfindung konusunda Kanun yok.Ancak kündigungsschutzklage olursa, oda olursa oluyor ki onun amacıda başka zaten.
    Siz olsaydınız ne yapardınız.?

Şimdiden Teşekkürler

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Fatih Sultan Mehmet Karar verirken bir kağıt alıp ortadan çizgi çizerek sağa yada sola artıları ve eksileri yazarak hangisi fazla ise ona göre karar verirmiş duygusal davranmayın mantığınızı kullanmanızı tavsiye ederim..

4. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı cmssys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yalnız şuan başka bir durum daha var benim uzaktan bir akrabam bana 300km uzakta.
    Kendisinin bir Gebäudereinigung şirketi var 15 senedir.Adam harbiden temiz ve son derece güvenilir bir insan.Bu konuda tereddütüm yok.
    Büro da çalışmam için bana defalarca teklif yapmıştı.
    Şimdiden Teşekkürler
    Ustam burasina katilmiyorum. Cok basit. Hic bir temizlik sirketi kanunlara senin dedigin gibi harfi harfi uyarsa, özellikle isci haklarinda kesinlikle ayakta duramaz. Kar payi o kadar düsükki temizlik isi sektöründe, bagzi isleri sadece refarans olsun diye aliyorlar.

Akraban diye sana belki farkli davranir, ancak isin icinde degilsin. Diger iscilerine kesinlikle yasalara uygun adaletli davranamaz. Davraniyorum diyorsada inanam. Cünkü hesap bu sektörde ortada.

Ayrica birde su var: Asla esin ve dostun ile alisveris yapma. Bunun sonu herzaman hüsran. El ile is yaparsin, sorun degil. Akrabasi ile ile is yapipda arasi acilmayan yok.

Tecrübeli Üye Tanyel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Marburg
    Ettiği Teşekkür
    86
    46 mesaja 167 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asla esin ve dostun ile alisveris yapma. Bunun sonu herzaman hüsran. El ile is yaparsin, sorun degil. Akrabasi ile ile is yapipda arasi acilmayan yok.

Sonuna kadar katiliyorum.

7. 3 kişi Tanyel üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    Arkadaşlar düşünclerinizden dolayı Teşekkür ederim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Münih
    Ettiği Teşekkür
    68
    51 mesaja 72 teşekkür aldı
    Selamlar,

müsadenizle nacizena düsüncelerimi yazmak istiyorum..
    Türkce de bir laf vardir bilmem bilirmisin? Yagmurdan kacarken doluya yakalanmak diye ?
    Bence dikkat et , oldugun yer de kal...Simdi yep yeni bir baslangic yapmak ve tanidikla /akraba ilen bir macaraya girmek bana mantikli gelmiyor.
    Yazdiklarindan anladigim kadari ilen yaptigin ve calisitigin isten memnunsun. O yüzden ben yerinde olsam suan ki arbeitsmarkt durumunda elimdeki isten olup bir macaraya girmem.

10. Romeo29 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    Iyi düsün kardesim bence evdeki bulgurdan olma dur durdugun yerde saygilar

12. baltali üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    Merhaba Arkadaşlar,

evet kararımı verdim ve Haziran dan itibaren bu Şirketteyim.

Şuan 6 ay oldu buradayım.

Çalışan arkadaşlar ile durumum gayet güzel.
    Bana diyorlarki sen Alman kafasındasın bu işler senin kafan ile yürümez.

Adamlar son derece haklılar.Onun için. Ben kafama göre adam almam lazım bu şirkete.

Oysa BR den geldiğim halde ki ben iş alanların hakkını savunan birisi olduğum halde.
    Çalışanlar derken bende işçiyim.Adamlar halen benimle kanuni çerçevede tartışıyorlar.

Yok 10 saat çalışırmışta Pause yokmuş, Yok Stundenzettel doldurması gerekmiyormuşda.

Her şey yolunda Arkdaşlar.Ama bu Temizlik Branjina özelliklemi bu tür insanları seçiyorlar bilmiyorum derken.
    Buna sadece temizlik yapanlar dahil değil.

Bir insan DEÜV 25 de nasıl anmelden yapması gerektiğini bilmiyor ya.
    Birde bilmem nerenin Leiteri.Yani ne lazım olduğunu bilmiyorlar.

Referans iş konumunda haklı bir arkadaşımız.
    Ben bunu yapmıyorum burada.Cam a 66cent qm hayır bunu başkaları yapsın.

Hatta yüzüme Teli kapatıpda 10 dak sonra arayıp 300€ yukarı çıkan müşteride oldu.

Ve bir takım konularda sizlere katılıyorum şuan burayı toplamak ile meşgulüm umarım elimde kalmaz.
    Güzel olan Düzen yok.Düzeni ben koyabiliyorum.Veya Struktur konumunda diyebilirim.

Var olanlar ile düzen kurmak çok zor olacak.Onun için malesef bir çok kişi aramizdan ayrılacak.
    Umstrukturierung yapıyorum şuan, Daha doğrusu Struktur, anlayacağınız.

Ama şunu demden de edemiyorum.Nedense benmi çok doğruyum yoksa çoğunlukmu bana yalan söylüyor acaba.
    Oysa açık,açık diyorum burada çalışanlara ben çalmaya başlarsam aç kalırsınız ve ben bunu Profesyonelce yaparım ki ruhunuz duymaz.
    Onun için adam kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın.

Adamlar işten anlamadığımı sanıyorlar.Elbette temizlikten anlamıyorum.
    Lakin bu insanlardan anlamıyorum anlamına gelmiyor tabiiki.

Şuana kadar 2 defa Seminar yaptım.
    Bazen beni anlamdıklarına inanıyorum oysa defalarca hece, hece tekrar ediyorum Beamerde Powerpoint de gösteriyorum.Tabii bazılarınında işine gelmiyor açıkcası.Anlamakda istemeyenler var yani.

Eski Şirketimden BR den beni devamlı arıyorlar.Sorun ve Problemleri olduğundan dolayı.
    Ama şuan orası az kaldı dağılacak.Ben olsaydım çoktan defalarca Mahkemeye girmiştik açıkcası.Dağılması erken olmurdu.Belki Sozialplan ile çıkardık fenada olmazdı yani.

Durumlar şuan burada böyle.
    Çalışma konusunda ise açıkcası 1 gün yatıyor 1 gün yatmıyorum bakalım nereye kadar.

Anlayacağınız Şirket içerisinde elimde yetki bayağı mevcut.Bu yetki demek sonuçta sorumluluk demek.
    Rahatım yerinde desem yalan olur doğrusu.

Ne diyelim bir 6 ay geçti bir 6 ay daha geçecek ve ben şuan kararlıyım Ya ben ya onlar hesabı.
    6 Ay içerisinde bir çok düzelmeler oldu Verwaltung konumunda.Geldiğim yerde bir Alman arkadaşım var onu HR olarak alacağım buraya 1 tane Vertrieb için adam lazım.

Alışmış, Kudurmuştan beterdir misali.Bakalım 6 ay içerisinde ya olacak, ya olacak.Bir takım çalışanları değiştirmekten başka çarem yok açıkcası.
    Umarım buna beni mecbur bırakmazlar.

Saatler konusunda Belehrung ve kendilerinin Verantwortlich olduğu konumunda imzalı Erklärung aldığım halde bazıları doldurmuyor.
    Adamlar konunun ciddiyetini anlamıyorlar henüz, ne diyelim belki bir dahaki Zollamt kontrolünde öğrenirler.

Avrupanın göbeğinde yaşıyorum bazen kendimi Ugandanın bilmem ne kasabasında çalışıyor gibi hissediyorum doğrusu.
    Hadi hayırlısı bakalım.Yabancı düşmanı değilim ama şunuda yazmadan edemiyorum.

Adamlar senelerdir Almanyada halen nasıl çalışması gerektiğini bilmiyorlar.Hepsi böyle değil tabiiki.
    Sanki bu branja özellikle atama mı yapılmış gibi, nedense.Benim niyetim kesip atmak değil, Söylemek ve anlatmak ve öğretmek.Ama bu konumda anlamayan olursa yapacak bir şey yok.
    6 Aylık süreçte 2 kişi ister istemez gitti. Elbette yeni gelenlerde var.

Bakalım bir 6 ay sonra yeniden yazayım zamanım olursa ki ben konuya 80% Positiv bakıyorum.
    Akraba vs.. ile sorunum yok.

Benim sorunum buradaki insanların yaptıkları işi bir nevi Hobby olarak görmelerinden kaynaklanmakta.
    Elbette tekrar ediyorum hepsi böyle değil.

14. cmssys üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    cmssys yeni is hayatinda basarili olursun insaallah ,,,
    diger firmadaki cikis isini cözebildinmi ? 20 yil icin abfindung alabildinmi ?

16. aslankral üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    Alıntı aslankral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cmssys yeni is hayatinda basarili olursun insaallah ,,,
    diger firmadaki cikis isini cözebildinmi ? 20 yil icin abfindung alabildinmi ?
    Teşekkür ederim.

Hayır Aufhebungsvertrag veya Abwicklungsvertrag yaptığım için para alamadım.Sadece aldığım 3 Ay Freistellung oldu hepsi bu kadar.
    Abfindung alabilirdim, açıkcası.Zamanım yoktu bunun için, 6 ay yeterliydi aslında lakin BR i kendi amacım ve çıkarlarım için kullansaydım o zaman bana en azından 40bin verirlerdi.

Bilemiyorum o alacağım para bana ne derece Mutluluk getirebilirdi hesabı.

18. 2 kişi cmssys üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    41
    42 mesaja 57 teşekkür aldı
    Akraba ile hos bes sohbetten ileri gitme, Basima bir cok kez geldi cok kötü canin yanar uzak dur ve isinden ayrilma.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    slm
    Sizler nasıl insanlarınız ya,

Birinizde çıkıp güzel bir şey yazsa bari.Nasıl insanlarsınız derken o kadar ciddiye almayin sözümü positif anlamda diyorum.
    Evet şuan aradan bir ay daha geçti.

Ben kararımı verdim.Geri dönüyorum.Aslında iş konumunda düzenlemeler ve düzeltmeler oldu.
    Bir çok konu iyide oldu.İşte var, Parada kazanabiliyorum ki bu sorunda değil.

Tahmin ettiğim bir konu vardı.Aslında bir çok konuyu sonradan gördüm.Bunlar düzelmeyecek konular değildir dedim.
    Lakin bir konu varki bu düzelemez.

Sonuçta burada kişisel olarak Para kazanmam veya kazanamıyorum söz konusu bile değil.
    Ama bu parayı nasıl kazandığım önemli.Benim için Para olsunda nasıl olursa olsun hiç olmadı böyle.

Neyse Yine burada yazan arkdaşlar Tecrübelerini konuşturdular.
    İnsanlar nedense nasıl para kazandıklarına bakmıyorlarmı diyeyim yoksa benmi çok irdeliyorum bilemiyorum.

Açıkca yazabilirim ileriye yönelik binlerce € kazanabilirim bu durumda.
    20 sende kazandığım parayı doğrusu 4 senede kazanabilirim, pardon kazanmak yok çalabilirim yani.

Bu işçilerden değil konu çok derin açıkcası.Veya çalınmasına yardımcı olabilirim.
    Ama ben yokum bu işte.

Aslında Akrabam ile aram açılmadı.Para konusunda ben insanlar ile kavga edecek birisi değilim.
    Ama beni üzen insanların dürüst olmayışı.Bir insan en fazla yaşasa ne kadar yaşayacak 100 olsun.Ne derler Kefenin cebi yok.

Neden 3 kuruş temiz bir şekilde kazanmayıpda 8 olsunda nasıl olursa olsun.Düşüncesi var insanlar demiyimde insanda.
    Bir Müstehcen fıkra var burada anlatmıyım çok ayıp olur, Biliyorsunuzdur sel suyuna gitti diyerek.

Sonuçta burada ortak değilim.Hatta Sermaye koymadan buna benzer bir teklif almıştım burada.
    Düşünmem gerektiğini demiştim. Bundan sonra düşünmemede gerek kalmadı.

Para ile ilgili bir sorun yok.Paranın nasıl geldiği ile ilgili bir sorun var.

Burada Din dersi kimseye vermek niyetinde değilim.
    Bir insan nasıl olabilir yediğinin ve içtiğine dikkat etmez,Bilemiyorum aklım almıyor.Belki bir çok arkadaş düşünebilir.Kardes sen 1500 sene önceden mi katılıyorsun diye.

Ne biliyim insanda aç kalırım korkusundan ziyada bir Allah korkusu olması gerek diye düşünüyorum.
    Ilk yazdığım cümleye geleyim kimse alınmasın ben aslında iyi yazında iyi olsun olarak demek istedim.

Ama ne diyim malesef ve yine malesef vede malesef siz haklı çıktınız.
    Benim aklımdan şeytanlıklar geçmediği içinmi herkesi kendim gibi sanıyorum.Sonuçta bende Melek değilim.

Bu zamanda malesef insanların paradan fazla Vallahi Billahi diyorumki ben o kadar öyle yemin eden birisi değilim.
    Dürüst olmaya ve Allah tan kormaya ihtiyacı var.Tabii ben bunu derken ilk etapta kendime hep diyorum.

Son olarak bu benim kararım oldu.Bu şekilde devam edebilirim.
    Ama etmek istemediğimi söyledim.Aslında canım vs.. yanmadı.Ama üzülmedim değil.

Ya arkadaş anlam veremiyorum.Bende Arabamı sattım zamanında veya evime kiracı önceden buldum.
    Ama ne ne ise nasıl ise bunu hiç saklamadım söyledim açıkca

Bugün benim bir iş yerim olsa ki birisini yanıma alacak olsam (Ortak değil), neyin nasıl olduğunu açık,açık positif ve negatifleri anlatırım.
    Bu arkdaş işin iç yüzünü bana olduğu gibi anlatmış olsaydı.Benim gelmeyeceğimi biliyordu doğrusu.

Şimdi burası Forum diye, bakın ben ne kadar iyi bir insanım reklam vs.. amaçlı yazmıyorum.
    Ben yukarıdaki arkdaşlara inanmadım değil,İnandım ama dedimki bu adamlar böyle birilerine rastlamıştır.Sanki bendede böyle olacak diye bir şeymi var dedim.
    Sonuçta ne diyeyim yine diyorum siz malesef ki cidden malesef Haklı çıktınız.

Keşke haklı çıkmasaydınız.Bunu isterdim doğrusu.Normalinde ben çok çabuk karar veren birisi değilim aslında.
    Ama ne yapayım bu sefer ben yanıldım.Yapacak bir şey yok.

Zararın neresinden dönersem kardır hesabı.Göz yumum bu şekilde devam etmem imkansız.
    Arkada neler döndüğü beni bizzat ilgilendirmiyor kişisel olarak, arkada dönenlerden bende Para alıyorum.O Parayı çoluğum çocuğum yiyor.

Aslında ben yaptığım her işten memnunum.Yeterki bu Müslüman olsun Ateist olsun,Kimsenin hakkı yenilmesin, Çalınmasın veya çalmaya yardım edilmesin.
    Helede bunu yapan Müslüman bir insansa cidden iki defa düşünmesi gerekir ya.

Bu durumda ben çok geri kafalımıyım.Bunuda anlamış değilim.
    Ben açıkcası Allahı kızdırmak istemiyorum ki o bir üfledimi ne para kalır ne de Şato.

Yinede yorumlarınız için sağolun arkadaşlar.Şaşkınlık ve hayret içerisindeyim.Kızgınlığım yok.
    Devam edip de Allah Belamı verirse buna çok içerlerim.

Ama buradaki arkadaşlardan bir ricam var, Lütfen biz sana demiştik yazmayın.
    Olmuş ile Ölmüşe çare olmuyor genelde.Aslında delirmem lazım ama nedense gerçekten çok sakinim bunu bende bilmiyorum neden.

Sağolasınız.

21. 4 kişi cmssys üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,597
    473 mesaja 1,213 teşekkür aldı
    cmssys ustam nikinin anlamini sorabilirmiyim bir mahsuru yoksa?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    49
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cmssys ustam nikinin anlamini sorabilirmiyim bir mahsuru yoksa?
    Computer Multimedia Service Systems

24. cmssys üyemize teşekkür edenler:

Üye Ürgüplü50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ratingen
    Ettiği Teşekkür
    58
    24 mesaja 38 teşekkür aldı
    selamün aleyküm sevgili ustam benden büyüksün abi diyeyim cok ince ve güzel düsünüyorsun ama düsünmedigin ve hesaba katmadigin insanlarin para hirsi bu para hirsi insana herseyi yaptirir yazinin hepsini bastan sona okudum güzel ve akici yaziyorsun herseyin hayirlisi olsun bir müslümanin bogazindan kul hakki gecmemesi lagzim lakin bu para hirsi insana herseyi yaptiriyor umarim hersey istedigin gibi olur saglicakla

26. 3 kişi Ürgüplü50 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)