Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2943 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-Auto: Mercedes mi Tesla mı tavsiye edersiniz?

Üye dolunaymz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    15
    8 mesaja 13 teşekkür aldı

E-Auto: Mercedes mi Tesla mı tavsiye edersiniz?

Benim benzinli Opel artık yağ yakmaya başladı ve değiştirme zamanı yaklaştı, almışken e-auto alayım diyorum. Garajıma ileriye yönelik 11kw şarz istasyonu kurdurmuştum.

Şimdi 2 model arasında kararsız kaldım, tesla alacaktım ama 3 çocuk olunca 5 kişi acaba çok mu küçük gelir diye araştırdım Mercedes EQB modeli baya güzel duruyor, opsiyonal olarak 7 koltuklu da kullanabiliyor.

Aranızda kullanan var mı, Tesla mı tavsiye edersiniz Mercedes EQB mi? BMW ve diğer markaların da modelleri var ama tavsiye edebileceğiniz alternatifler var mı?

Not: fazla araba kullanmıyorum.Yılık ortalama 9-10 bin kilometre civarı yapıyorum.

Mercedes: https://www.mercedes-benz.de/passeng...&view=BODYTYPE

Tesla: https://www.tesla.com/de_de

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Rookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    334
    57 mesaja 78 teşekkür aldı
    Benim tercihim dizel + şarj edilebilir olanlardan olurdu, kısa mesafeleri 100 km kadar elektrikli olarak kullanır, uzun mesafeleri mozatla kullanırım yollarda şarj istasyonu aramakla uğraşmam. Birde bu bataryaların ömrü ne kadar olur şimdilik kimse birşey söyliyemiyor, batarya değiştirmekte çok pahalı olduğunu söylüyorlar. Bence elektirikli araçlar deneme sürecinde diye düşünüyorum.
    Uzun süre binmek için şimdilik uygun değil gibi geliyor bana.

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Hybrid olanlar daha iyi diyorlar ama bazı Modellerde en fazla 50 Km yol alabilirsin Elektrik üzere, değer mi bilmiyorum?

Şu an gözler Wasserstoff Motorunda, Elekrik kısa zamanda biter diyor bir başka kitle.

Bilmiyorum hangisi daha mantıklı?

Tecrübeli Üye Burclu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ev
    Ettiği Teşekkür
    257
    128 mesaja 248 teşekkür aldı
    Araba Akülerin Prototyp bölümünde çalıştım ve (o zaman Mercedes ile Joint Venture yapilacaktı ama sonradan iptal oldu ve TOGG ile çalışıyorlar) 1 Arabada 10 tane Modül var 5Front ve 5Rear, bunların içinde ince ufak defter şeklinde aküler sıralanmış ve yaklaşık 1 Modülde yanlış hatırlamıyorsam 30-50 civarında var. Bunun sadece 1 tanesi arıza verse komple Modülü değiştirmek gerek çünkü kapalı bir Alu Gehäuse nin içinde ve 1 Modülün fiyatı yaklaşık 3000€. Ve ayrıca yanacak gibi olursa Teknik veya Kimyasal olarak hiç bir Söndürme imkanı yok, mecbur kendi sönene kadar beklemek gerek. O bakımdan Elektrikli arabayı ben şahsen almam ve Şarj edebilecek bir yerimde yok (iş yerinde var ama evimin çevresinde yok) tabiiki bu herkesin kendi Tercihi.

Yazık o kadar para verilecek, önceden iyice araştırlmasını tavsiye ederim.

Bende şimdi arabaya bakıyorum ama Fosil yakıtlıya bakıyorum yani Diesel e, şöyle güzel bir 2019 dan itibaren max. 40.000km olan Quattro Audi A4 Limousine veya Q3 bulsam hemen alırım

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Şu anda bence en mantiklisi Nissan İçinde küçük benzinli bir motor var elektrik üretiliyor yalnız ve üretti elektriği elektrikli motorla devam ediyor

Yani bir yerde şarj etmeye gerek yok

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda bence en mantiklisi Nissan İçinde küçük benzinli bir motor var elektrik üretiliyor yalnız ve üretti elektriği elektrikli motorla devam ediyor

Yani bir yerde şarj etmeye gerek yok

Usta biz geçende devriye yaptık ne benzinle nede aküyle mesafe yapıyorsun.

Ya ikide bir tank boşalıyor yada akü boşalıyor

Yani para tuzağından başka bir şey değil

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)