Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 2179 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910
Toplam 189 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 189 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan Adasından
    Ettiği Teşekkür
    122
    ALdigi Tesekkürler : 240
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kaçak gelenleri Almanlar zaten arıyorlrar yakaladıkları anda yaka paça yurtdışı

Usta ben kafaya koydum geri dönüş olacak (şu Türkiye deki emekliliği zora sokmasalardı daha da erken olacaktı)

babam gibi uçağın altında hiç geri dönmeye niyetim yok

ama ben kapıyı kapattım mı geriye dönüp bakmam zaten geriye dönüp kapının arkasından bakanlar ilk dakika 1-0 yenik kaybetmiştir

yıllarını vermişsin Almanya'ya herşey elinin altında, Board daki Enerjin gibiysen Sen Türkiye de yapamazsın Horoz Usta

Türkiye Cennet Vatan onda kimsenin sözü olamaz. gel gelelim durduk yere Başin Beladan eksik olmaz Sen Katil olursun

daha iki gün önce yol verme yüzünden 2 kişi öldü, boşuna uğraşma Sen hiç yapamzsın Türkiyede.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    127
    ALdigi Tesekkürler : 649
    Tuncelide bir Kasabada yaşanabilir aslında

Tecrübeli Üye BuraK! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    138
    ALdigi Tesekkürler : 319
    Türkiye nasil geri gidilir, emekli olursun, paranla rahat gecinirsin, yoksa calisarak Türkiyede gecinirim hayalini bosuna kurmayin. Hayat asiri pahali en basit örnek: almanyada enflasyon sanirim 2% biseydi, Türkiyede yüzde 25%....

Gerci emekli olanlarda gitmiyor, buranin düzenine alisinca Türkiyede zor oluyor sanirim. Senede en fazla 2-4 ay durup ila almanya geri geliyorlar.

5. BuraK! üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    127
    Valla bırakın Kesin dönmeyi Dünyamız bu Yaz ı çıkarırmı bilmem haberleri az bir takip ediyorsanız çılgın bir şekilde silahlanma var önümüz hiç parlak değil

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    469
    ALdigi Tesekkürler : 124
    Alıntı atsiz77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @yenidoganli06 ; @hOrOz ;

Okuma yok meslek yok, Almanya elbette kötü olur ozaman.

Zamanında ben staj yaparken 2 veya 3 seneydi, benim arkadaşlara özenip bende stajı bırakma niyetindeyim babama söylediğimde bi Tokat yedim ve onun tesiri ile stajımı bitirdim şimdi meyvesini topluyorum.

.
    Iste bu!
    Mesleksiz almanyada cok zor.
    Ayni arkadaslar bendede vardi. Derlerdi, aman Serkinho 700 Marka çalışılırmı... Ausbildung yapip ne olacan. Biz 1700-2000 Mark kazaniyoruz. Yeni araba aldik filan milan.
    Bunlari diyenler suan hala aynilar.

Bemim rahmetli Babam bile 1973 Ausbildung bitirip, 1985 Meisterligini yapdi.

Gesendet von meinem SM-A415F mit Tapatalk

8. Serkinho üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Ejderabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    HESSEN - EGE Bölgesi
    Ettiği Teşekkür
    138
    ALdigi Tesekkürler : 242

Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Arkadaşlar ben küçük bir kasabada yaşıyorum 15 bin nüfus ve benim nesilim (3. Nesil) ve benden sonraki nesil küçük kasabamızda maşallah çoğumuz Abitur ve Studium yaptık.

Kasabamızdan en çok öğretmenimiz, bankacılarımız, mühendislerimiz, bilgisayarcılarımız ve denetçilerimiz var. Benden sonraki gençler evlenip meslekten sonra hemen yeni evler yaptırdı / aldı.
    Bu türk gençleriyle gurur duyuyorum.

Çoğu türk ailesinin bilhassa 3 nesil ve 4. Nesilin kendi bahçeli evleri var. Çoğumuz mangal teras araba olayını geçtik evlerimize havuz klima vs. Yani lüks yaşama odaklandık.
    Dediğim gibi yaşadığım küçük kasabadan bahsediyorum.
    Kültür ve Sanat olayınıda yaşamaya çalışıyoruz, onun için arabaya atlayıp Frankfurt, Offenbach ve Hanau da etkinlikler tabiki oluyor. Şu anda coronadan biraz zor….ama önceden oluyordu.

Bir nevi güzelce buraya yerleştik.

Frankfurt da çalışan komşularımız arkadaşlarımız senelik 60 bin den aşağı maaş almıyor brüt. Kendini geliştiren eşlerimiz dostlarımız 6 hanelık ve üstünüde kazanıyor yani senelik 100 bin 120 bin brüt. Frankfurt da çalışıp akşam bu çevredeki mesafeli kasabalara geliyorlar. Doğa ile iç içeyiz.
    Bu şartları ben temelli Türkiyeye dönsem çocuklarıma yaşatamam. Bir nevi birikimle kral gibi yaşarım villa alırım denize sıfır ama çocuklar ? Eğitimleri ne olacak ? Hadi Türkiyede eğitimleri bitti iş bulabileceklermi yoksa call centeri girip alamancı kimliğiyle asgari ücrete idaremi etsinler ?

Herkesin gönlü gitmek istiyor ama çocuklar kendi ayaklarının üzerine gelmeden çok zor.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Konu Ejderabi tarafından (29 Mayıs 2021 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

10. 2 kişi Ejderabi üyemize teşekkür Etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    127
    Tabii bu kısmey işi herkese Vatana dönmek nasip olmaz Almanlaşıp yaşayıp durur

Tecrübeli Üye Acemibiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    293
    ALdigi Tesekkürler : 316
    Buraya adapte olmus , alismis, is bulmus gencleri tabiki Türkiyeye götüremezsiniz, götürsenizde hata edersiniz.

Artik 40 ve altindakiler ,hele hele 20-30 yaslardaki genclerin dönmesi imkansiz.
    Benim tahminimce Yasi 50 ve üstündekiler belki (Bu yastakilerin Türkiyeye adapte olmalari zor olmaz) Türkiyeye dönebilirler, onlarda tabiki gecim sikintisi cekmeyecek sekilde bir gelire sahip iseler mümkün olur.
    Cünkü bu yas gurubundakilerin bir cogu 15-18 yaslarinda almanyaya gelmis olup bir nevi Türkiyede yasama tecübesi edinmis kisilerdir.
    Ama dedigim gibi 40 ve alti direkt burda dogmus ve burada yetismis kusak, bunlarin dönmeleri cok zor.
    Konu Acemibiri tarafından (30 Mayıs 2021 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    469
    ALdigi Tesekkürler : 124

uploaded

Aynen öyle, benim yaşım 41, doğma büyüme almanya. Memlekette yaşamak benim için çok zor olur.

@Ejderabi
    Katılıyorum. Benim yaş grubundaki Türk arkadaşlarım çok başarılı. En az para kazanan benim . Normal ortalamaya göre az kazanmiyorum.

Ve şuanda gençler gerçekten iyi yolda.
    Benim düşüncem: Almanyada eğitimi iyi olanlar hep hak etiği yerler gelir. Okuyan olsun, Handwerker olsun... herkez!

Gesendet von meinem SM-A415F mit Tapatalk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)