Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3198 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Bu arada bize neredeyse bir sene olacak ve cok memnunuz ... ben , buradaki bazi standart kisitlamalarini göze alip da , bu sartlarda yasamaya katlanabilecek herkese tavsiye ederim ... Elbette almanyaya göre cok eksileri var fakat artilari da cok ... herkesin bunu kendince iyi tartmasi gerek. Sayet az bucuk türkiyenin artisi agir basiyorsa hesabinizda hic durmayin gelin derim . Ama tabiiki tedbirli gelin . Yani her an hersey olabilir , düsmez kalkmaz bir Allah ..tedbiri elden birakmamak lazim ..

2. 4 kişi Oguzhan06 üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Alıntı Oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada bize neredeyse bir sene olacak ve cok memnunuz ... ben , buradaki bazi standart kisitlamalarini göze alip da , bu sartlarda yasamaya katlanabilecek herkese tavsiye ederim ... Elbette almanyaya göre cok eksileri var fakat artilari da cok ... herkesin bunu kendince iyi tartmasi gerek. Sayet az bucuk türkiyenin artisi agir basiyorsa hesabinizda hic durmayin gelin derim . Ama tabiiki tedbirli gelin . Yani her an hersey olabilir , düsmez kalkmaz bir Allah ..tedbiri elden birakmamak lazim ..
    Sen daha cicim ayindasin hele bir gec ..... ayina o zaman böyle konusmassin burada kesin dönüs hayal mi yoksa sona yaklasiyormuyuz diye konuyu acan bendim ve en hizli savunucusuydum 3 yildan beri türkiyede cok uzun kaldim ( ve insatla ugrastim daha dogrusu insanlarla ugrastim ) hic tanimadigim insanlarla nasil taklalar astiklarini nasil kelime oyunu yaptiklarini nasil din den bahsedip hirsizlik yaptiklarini para icin satamayacaklari hic bir sey olmadigini nasil lar okadar cok ki anlatmakla yetmez sende bizimle paylas diyordun hatirladin mi,ben sana su kadar söyleyim benim 3 yilda yasadigim belkit bir insan normal sartlarda 10 yilda ancak yasar
    türkiyede ,bir KERE AHLAK sorunu var herseyden önce ahlak ,etik degerler bes para bile etmiyor herkes yapmis oldugu ahlaksizlikla övünüyor ,tam ümidimi kaybederken tertemiz insanlarlada karsilastim ama oran cok düsük 100 kiside 2 kisiyi gecmiyor hem benim yasadigim yer genellikle insanlarin hayalindeki yasam yeriydi , Maddi sorunun bile olmazsa türkiye cok cok pahali bir tost 10 tl bir kumpir 15 tl zihniyet bozuk anliyormusun
    ama bana ne bunlardan ben kendime bakarim yada bende uyum saglarim diyorsan sorun yok malesef ben diyemiyorum ahlaksizliklari gördükce tiksiniyorum ,yalan dolan sadece sana bir seyler satacaklari lazim dünyanin en kibar insani oluyorlar hemen yemek icmek samimiyet olmazsa sen benim kim oldugumu biliyormusun mafyanin besinci kusagi güclüye gelince el öpüyorlar gücsüze gelince boyun kesiyorlar ortasi yok dostum iki ucta yasiyorlar ya en alt ya en yüksekte ve hepsi maskeli kisiliksiz kisileri oynuyorlar Bunu genelliyemeyiz ama cogunluk böyle malesef sende bir kac yil yasa bak bakalim neler yazacaksin benim cok milliyetci bir arkadasim var ben böyle deyince bana hep kizip elestiriyordu gecenlerde gördüm simdi senden daha cok tiksiniyorum yasadiklarimla diyor yani benden daha cok nefret ediyor ve bizler sahilde yasayan emekliler böyleysek calisanlari parasizlari garibanlari siz düsünün

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Kendi milletini beğenmeyen kalsın olduğu yerde hatta tc ye hiç giriş yapmasın...

6. 9 kişi tolgahamburg üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    kim Almanya daki şartları bekliyorsa veya umuyorsa sakın dönmesin
    zaten geri dönenler böyle düşünenler veya beklentileri olanlar
    yeni bir ülke yeni bir sosyal yaşam ona göre kendini ayarlayacaksın
    bir kere bir ülke değiştiriyorsun .
    ne kadar pasaportun Türk veya kendin Türk olsanda sen Alman kültürüne göre büyümüşsün

ben tam Almanya Belçika sınırında oturuyorum
    3 ülkeyi 10 dakikada dolaşabilirim ...
    bu 3 ülke arasında 10-15 km de o kadar farklılıklar varki
    Türkiye ile Almanya arasında olmasın
    Konu hOrOz tarafından (27 Mart 2016 Saat 12:08 ) değiştirilmiştir.

8. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Bende bir yila kadar yilin büyük zaman dilimini Türkiye'de yasamayi planlayan kisi olarak,Türkiye'de gecerli saglik sigortasi ve günün kosullarina cevap verecek kadar aylik geliri olmasi,toplumda,siyasi tartismalar ve ekonomik olarak alis verislerden uzak kalmak kaydiyla yasanacak sorunlari azgariye cekilecegini kanisindayim,Almanya'daki adalet anlayisi,kurallar,temizlik,duzen beklentilerinden bir takim ödün vererek sukünet icinde yasanabilecegini düsünmekteyim.

10. 3 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    263
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi milletini beğenmeyen kalsın olduğu yerde hatta tc ye hiç giriş yapmasın...
    Emrin olur baska arzun varmiydi tapusu senin elindemi ,iste tam anlatmak istedigim buydu sana kim veriyor o hakki nerden aliyorsun bu cüreti
    evet milletimi begenmiyorum cünkü ben milletim iyi olmasini istiyorum,kabul gören milletolsun istiyorum saygi duyulan millet olsun istiyorum .

Ettiği Teşekkür
    301
    yazdıklarına istinaden haveri 68 Saygı duyuluyor Milletimize merak etme arada çürük yumurtalar olabilir ...Her ırkta olduğu gibi...Sen kötü insanlara denk geldiysen o senın sorunun .... Senin dediğin insan çeşitlerini ben Almanyada gördüm...İşinize geldimi tc övün gelmedimi tc ve insanları aşalayın yok böyle bir dünya.....Almanya ve gurbetçi hikayelerimi buraya yazarsam cilt olur.....

13. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    263
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdıklarına istinaden haveri 68 Saygı duyuluyor Milletimize merak etme arada çürük yumurtalar olabilir ...Her ırkta olduğu gibi...Sen kötü insanlara denk geldiysen o senın sorunun .... Senin dediğin insan çeşitlerini ben Almanyada gördüm...İşinize geldimi tc övün gelmedimi tc ve insanları aşalayın yok böyle bir dünya.....Almanya ve gurbetçi hikayelerimi buraya yazarsam cilt olur.....
    Türkiyede adalete güven kac prozent .

Kimse benden daha milliyetci oldugunu bahsetmesin benim amacim ülkemi ve insanlarin birinci ligde görmek bu her türküm diyenin görevi olmali dost aci söyler arkadan konusmaz benim yaptigim iste tam budur
    miliyetci duygularla akil ve mantikli gercegi ayirt etmek benim anlatmak istedigim duygularla degil mantikla ülkemizi sevelim ilirlemesini isteyelim elestirelimki dogruyu bulsun görsün yoksa pof poflamayayla takla atar sonra

15. 5 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    @tolgahamburg

vatan sevgisi demek herseyi, kötü dahi olsa, tozpembe görmek degildir. Vatanini seven ve sayan kisi memleketi icin her kosullarda en iyi olmasi arzusu ile ugrasandir. bu konuda haveri arkadasa hak veriyorum. hem iyi tarafi Hemde kötü tarafi teraziye koyarak güzellikle ifade etmis. simdi eger haveri senin gözünde kötü niyetliyse acikcasi yaniliyorsun.

Bende memleketini, vatanini seven birisiyim. Ama bu demek degilki her kosulda, yani yanlisi Dogru göstermek gibi olmasin. esas o Zaman vatana ihanet etmis oluruz.

Hak kimdeyse ona hakkini vereceksin.

Yüce Rabbim, ülkemize, vatanimiza, polisimize, askerimize ve bütün müslüman din kardeslerimize kalkan eli kirsin.

17. 7 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    301
    Antakya sen o yazıyı bir daha oku istersen iyi ve kötü böyle söylenilmez....Bir küfür yok yazıda yapılmışta anlayana...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Mustafa beyin demek istedigi,10 sene öncesine kadar türkiye yoktu,anca ondan sonra türkiye olmus,demek bizler onca sene bosuna türkiyeyi aramisiz,yokmuski?

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bence karadeniz dostumuz çok güzel ifade etmiş. Ha veri arkadaşım elbette daha uzun bir zaman olmadı ben geleli . Fakat 1 sene de uzun bir zaman bence. Ben olumsuz şeyler gaşamadimmi sanıyorsun bu zaman zarfında. Elbet o dediklerinin çoğunu ben de gözledim ve yaşıyorum . Bellona dan mobilya aldım ve ancak 9 ayda başardılar kusurları gidermeyi. Bu arada bana en az 20 defa gelip gittiler ... hatta şu an bir sitenin yönetim başkanıyım ve insanlarla nasıl uğraşiyorum neler çekiyordum bir ben bildirim. Ama yukarda da ifade ettiğim gibi ben yinede halimden memnunum. Ve şu an yeniden karar alan şansım olsa yine aynı kararı alırım. Gercek den çok karamsar olmamak lazım. Evet her şeyde haklısın dostum ama gurbette geçen et yıla dayanarak söylüyorum. Almanya da huzuru buluyor musun gerçek den? Ben herşeye rağmen burada daha huzurluyum.. kesin dönüşü kesinlikle tavsiye ederim. Fakat yukarda da yazdığım gibi, ihtiyati elden bırakmama şartı ile!

Yeni Üye DOST01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 17 teşekkür aldı
    Türkiye'ye dönüpte tatsiz seyler yasayan arkadaslar benim kanimca yasanacak dogru yeri ve dogru kisileri secememislerdir, Sahtekar , yalanci, ikiyüzlü insanlar desen Avrupa'da da fazlasiyla var, uzak duracaksin kardesim, Avrupa'da ne yapiyorsan burda da aynisini yapacaksin, Saygi konusuna gelince, yukaridaki yazimda da belirttigim gibi, burda özellikle is saatinde insanlarin birbirine saygisi yok, Simdi bir de su var , Istanbul'da yasamak baska , Anadolu'da bir sehirde yasamak cok daha baska, Istanbul'da insan cok, yasam zor, ancak bu da Türkiye'de yasanmaz anlamina gelmiyor, Türkiye'de 81 vilayet var hatirlatayim, Ayrica burda kimse size yanlis birsey yapinca veya kendince yanlis yaptiginizi düsününce, falanca kanunun bilmem kacinci maddesinden bahsetmiyor, herkes kendi isine bakiyor ta ki kendi hakkina dokunana kadar, Vicdan, anlayis, idare etme, asil saygi ve özgürlük bunlardir bana göre, Avrupa'da özgürlük denen birsey yok, herseyin takip altinda, özellikle son dönemde yabanci + müslüman oldugun icin zaten 2-0 yenik basliyorsun her gün hayata, Kimse hikaye anlatmasin, asil özgürlük burda , hersey sadece biraz daha zaman istiyor o kadar , O memleketlerini ve insanlarini cok sevdiginiz Avrupalilar bizim memleketi karistirmasa bu memleket coktaaan ayaga kalkmisti, bizden ögrendikleri saygiyi bize medeniyet , demokrasi , insan haklari diye satmaya calisiyorlar , uyanin artik biraz, bana orda göstermelik saygi gösterip arkamdan memleketimin kuyusunu kazacaksa , bana lazim degil o saygi, memlekette ben sira beklerken veya trafikte, bana saygisizlik yapilmasina raziyim ben kardesim.
    Konu DOST01 tarafından (27 Mart 2016 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

22. 4 kişi DOST01 üyemize teşekkür etti:

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı DOST01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye dönüpte tatsiz seyler yasayan arkadaslar benim kanimca yasanacak dogru yeri ve dogru kisileri secememislerdir, Sahtekar , yalanci, ikiyüzlü insanlar desen Avrupa'da da fazlasiyla var, uzak duracaksin kardesim, Avrupa'da ne yapiyorsan burda da aynisini yapacaksin, Saygi konusuna gelince, yukaridaki yazimda da belirttigim gibi, burda özellikle is saatinde insanlarin birbirine saygisi yok, Simdi bir de su var , Istanbul'da yasamak baska , Anadolu'da bir sehirde yasamak cok daha baska, Istanbul'da insan cok, yasam zor, ancak bu da Türkiye'de yasanmaz anlamina gelmiyor, Türkiye'de 81 vilayet var hatirlatayim, Ayrica burda kimse size yanlis birsey yapinca veya kendince yanlis yaptiginizi düsününce, falanca kanunun bilmem kacinci maddesinden bahsetmiyor, herkes kendi isine bakiyor ta ki kendi hakkina dokunana kadar, Vicdan, anlayis, idare etme, asil saygi ve özgürlük bunlardir bana göre, Avrupa'da özgürlük denen birsey yok, herseyin takip altinda, özellikle son dönemde yabanci + müslüman oldugun icin zaten 2-0 yenik basliyorsun her gün hayata, Kimse hikaye anlatmasin, asil özgürlük burda , hersey sadece biraz daha zaman istiyor o kadar , O memleketlerini ve insanlarini cok sevdiginiz Avrupalilar bizim memleketi karistirmasa bu memleket coktaaan ayaga kalkmisti, bizden ögrendikleri saygiyi bize medeniyet , demokrasi , insan haklari diye satmaya calisiyorlar , uyanin artik biraz, bana orda göstermelik saygi gösterip arkamdan memleketimin kuyusunu kazacaksa , bana lazim degil o saygi, memlekette ben sira beklerken veya trafikte, bana saygisizlik yapilmasina raziyim ben kardesim.
    Aynen imzaliyorum

24. 3 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    7
    53 mesaja 181 teşekkür aldı
    ....Genel bir uyari olarak yazmayi uygun buldum.Konuya her ne kadar müdaha etmeden disaridan takip etsemde iceriginin arasira konu disina ciktigi,karsilikli atismalara döndügü bununla beraber saygi ve hosgörünün hitap sekillerine yansimadigi devaminda da forumun ana kurallarindan cikma belirtileri gösterdigi cok acik.

....Türkiye anavatanimiz,egrileri ve dogrulariyla herseyiyle bizim,bizimin insanimizin memleket sinirlari icerisinde sosyal ve kültürel etkinliklerine göre sekillenen bir yapida.Herkes aklini pazara cikartmis lakin yine kendi aklini almis betimlemesi ile en basta herkes birbirinin görüsüne saygi duymali.Bu görüs acisi size ters gelebilir,uymayabilir kabul etmek zorunda degilsiniz lakin karsinizdaki kisinide sizin fikirleriniz icin ayni düsüncede olabileceginide unutmayin.Herkes kendi yasam bicimi,kültürel birikintisi,dini ve siyasi görüslerine göre bir bakis acisi gelistirmistir.Bu sebeple kimse kimseye ""neden sen maviyi seviyorsun asil yesili sevmen gerekir diye""bir diretide bulunamaz bulunmamali.Renkler ve zevkler ayri oldugu gibi görüslerde ayri ayri olabilir.Aile icerisinde varmi aranizda cocugu babasinin sevdigi rengi sevmiyor diye baski gösteren,dislayan yada kendi zevkini dayatmaya calisan......yoktur sanmiyorum.Formumuzda bir aile ortami gibi olmali birbirimizi sevmesekte saygi göstermek zorundayiz.Bununla beraber Türk insaninin en büyük erdemlerinde olan ""Hosgörü"" yapisini kendimizde bulundurmaliyiz diye düsünüyorum.Bilmem yaniliyormuyum.Acilan bu konunun bu sekilde ve konu iceriginde devam etmesi,temel kurallarin ve sayginin unutulmamasi dilegiyle devam etmesini istiyorum.Sevgi ve saygilarimla........tarkan
    Konu xTARKANx tarafından (28 Mart 2016 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir.

26. 2 kişi xTARKANx üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    25 mesaja 68 teşekkür aldı
    Arkadaşlar benim kesin dönüş yapalı bes seneye yaklaştı.tabiki bir cok olumsuzluklarla karşılaştım fakat iyi yönleri benim icin daha ağırlıklı.
    bazı arkadaşlarımız kendi arkadaş veya akraba cevres bazı kişiler tarafından aldatılmış,kandırılmış olabilir fakat bu gibi olaylardan ötürü Türkiyede yaşayan insanlara
    yanlış gözle bakmayalım üc beş kendini bilmezin yaptıklatını abartmayalım.
    benim kesin dönüş tecrübelerim.öncelikle arkadaşını, dostunu iyi sececeksin.gerisi kolay burda hayat bin defa Almanyadan iyidir.
    bir defa Türkiyede yabancı düşmanlığı yoktur.gıda madeleri Almanyadan cok ucuz. sıkılırda gezmek istersen gezilecek yer cok
    her taraf Türklerle dolu cıvıl cıvıl.
    korkmayın gelin emekliginiz varsa. bazı arkadaşlar maddi yönden cekiniyorlar aylık yetmez diye.
    burda 1000TL ile gecinen'de cook 5000TL ile gecinemeyen'de cok
    dedelerimiz derdi oğlum ayağını yorganına göre uzat.kendine güvenen gelir.
    Herkeses selamlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    geri dönenler memnun kalanlar veya kalmayanlar önce yazsalar, almanyaya kac yasinda, hangi sene geldiklerini. ben eminim, geri dönüp uyum saglayabilenler hep almanyaya misafirligi gelenler.

burda dogup büyüyenin geri dönecegi yer almanya.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Aslinda kararliydim ama son olaylardan sonra bir süre daha bekliyelim derim

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Aaah ah
    Biraz konuyu okudum ve içim geçti be yahu.

Bu konuyu herkes carcur gibi karıstırmasa cok iyi olurdu.
    Kim haklı kim haksız. Gülmemek elde degil.

Öncelikle üç çesit zihniyet söz konusu.
    - Koyunlar
    - Uyananlar
    - Yönetenler

Koyunlar her gün gazete okur televizyon seyreder tüm konuları dışarıdan iletilerle tanır. Her seyi biliyorum sanıp hiç birsey bilmeyen, iletileri kendi fikri olduğuna inanandır. Kısacası tamamen medya kanalından yönlendirilen köle olduğunun farkında olmayan köledir. Unutmayın: Niemand ist hoffnungsloser versklavt als der, der fälschlich glaubt frei zu sein. - J. W. Goethe ( hiç kimse yanılarak kendinin hür olduğuna inanan kadar dönüşsüz köleleştirilmemiştir)

Uyananlar medyadan bilinçli veya bilinçsiz uzak kalarak hürriyeti (Almanca BILD) okuyan insanların ne kadar tutarsız sebeplerle haklılık/haksızlık tartışması sürdürdüklerini fark edip dikkatle izleyen insanlardır.

Yönetenler ise Koyunları Uyananların üstüne salıp ellerini sıvaşlayarak sevinenlerdir.

Tarmışmaya başlamadan önce kim hangi gruptan bilmek gerekirki birbirlerini anlamaları mümkünmü mümkün değilmi bilelim.

Almanca bilenlere şu videyoyu dikkatle izlemesini öneririm:

Dr. Daniele Ganser: "Medienkompetenz - Wie funktioniert Kriegspropaganda?" (Berlin, 23.10.2015)

Arkadaşlar, lütfen birbirinizi kıracak şekilde yazışmayın kimin neye inandığını herkes bilemez.
    Misal:
    Uyananlar dünya üzerinde 3 dürüst yaşayan Başbakan tanırlar: Putin, Assad, Erdoğan.
    Koyunlar ise İngiliz Kraliçesini ve Barrak Obamayı tanırlar

Misal 2:
    Almanyada yaşayan Koyunlar Türkiyeyi Uganda/Kongo gibi bir ülke olarak tanırlar.
    Türkiyede yaşayan Koyunlar Türkiyeyi Amerika/Almanyadan sonra gelen bir ülke olarak tanırlar.
    Almanyada yaşayan Uyananlar Türkiyeyi Demirelden zor kurtarılan çok aşırı sömürülmüş bitirilmiş olarak bilirler.
    Türkiyede yaşayan Uyananlar Türkiyeyi Amerikanın rencinden kurtarılmış paralı olarak bilirler.

Bu şahısların aralarında anlaşmaları malesef mümkün değildir.
    Dünyada ikinci süpergüç kamu inancıdır.

31. 3 kişi hoca üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...
    ben tam Almanya Belçika sınırında oturuyorum
    3 ülkeyi 10 dakikada dolaşabilirim ...
    Aachen Almanya, Belçika etti 2
    Bu 3üncü Ülke nerden çıktı ?
    Yazmamışsın. Ama ya Hollandayı yada Luxenburg olsa gerek.

Bak bi, ne diycem:
    Bu olay Guinness Dünya Rekorlarına aday olabilir vallahi

33. hoca üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)