Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3225 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 123456789 SonuncuSonuncu
Toplam 166 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 80 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiye'ye Kesin Dönüş (Hakkında Bilgiler, Tecrübeler, İzlenimler, Haklar)

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Gurbet diye bir sey yoktur. Hepsi piskolojik olarak etkilenmetir.

2. 3 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Arkadaslar memlekete geri dönün hicbir problem yok,heryer cennet gibi,zaten terörde bitti,yinede bazen dikkatli olun ne olur ne olmaz,bide 1000 tl bile yetiyor pazarlar cok ucuz 50 tl ye herseyimi aldim gecen
    saglicakla kalin

5. moralist üyemize teşekkür edenler:

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar memlekete geri dönün hicbir problem yok,heryer cennet gibi,zaten terörde bitti,yinede bazen dikkatli olun ne olur ne olmaz,bide 1000 tl bile yetiyor pazarlar cok ucuz 50 tl ye herseyimi aldim gecen
    saglicakla kalin
    Dostum kaldigin yere bagli ve birde coluk cocuk varsa imkansiz bu senin dedigin ... 1000 degil de 1500 tl ile gecinen leri bende taniyorum dogru .. Ama kesinlikle kipirdayacak bir durumlari yok ...yani ne extradan bir sey alip ne de izin yapabilirsin o parayla ... Hele hele de cocuk büyütmek, okutmak imkansiz !

7. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    saglicakla kalin

Yemeyip, icmeyip, alis veris yapmadan, hele hasta veya kesinlikle hastanelik olmadinmi, yazmayi unutmussun. T

Paran oldumu Türkiye güzel yazilmis, sorayim ozaman paran oldumu neresi kötüki?

Akli olan geri dönmek degil ileri gitmeye ugrasir.
    Konu Memoli1976x tarafından (26 Ağustos 2016 Saat 21:24 ) değiştirilmiştir.

9. Mr.Robot üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    26 mesaja 69 teşekkür aldı
    saglicakla kalin
    moralist arkadaşımıza katılıyorum Her yer cennet gibi. 5 seneyi gecti Türkiyedeyim bunu sammiyetle söylüyorum burda cook huzurluyum.

Türkiyedeki güzellikler anlatlakma olmuyor yaşamak lazım.

EN AZINDAN Mutlaka EV KİRASİ HARİC 2000 TL gelirin olmalıdır iki kişi icin

11. 2 kişi kancasis üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Rahatlamanin nedeni Türkiye'nin daha iyi oldugu icin veya Almanya'nin daha kötü oldugundan degil. Neden sirf ayni sigara icenin birakmasi gibi beynin icinde bitiyor.

Almanya'da sana 5000 Euro aylik verecekler yine tatmin olamazdin. Sorun piskolojik birde zevk meselesi.

Ben Almanya'dan cok memnunm. Ha Türkiye'de yasam memnun olmazmayim, olurum. Ama ben her yere uyum saglarim hemen. Onun icin heryerde mutlu olurum.
    Konu Gercekler tarafından (27 Ağustos 2016 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.

13. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    Alıntı Yakamoz 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlis biliyorsun Kardesim.
    Ben o parayi aldim, ve o arada Almanyada idim. LVA dan birisi ile görüstüm, bana kendisi anlatti. Iki Sene Rente kasasinda hic bir hareket olmiyacak, Tam 24 ay sonra parayi kesintili olarak alabilirsin.
    Yani Almanyayi terk etmek veya oradan Abmelden yapmak diye bir mecburiyet yok.
    Sayet Pasaportunun süresine dikkat edersen ve gecerli bir oturma müsaaden varsa, Almanya disinda 5ay 29gün kalabilirsin. Ben bu süreyi geciktiriyorum, yakalana kadar.
    tesekkür ederim kardesim nasil kesinti oluyor aciklarmisin madem almisin

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Sağımı Solumu Dağıtmadan Genc Yaşta Bir Emekli Olabilsem...Bir Dakika Durmam Almanyada...

16. Safak üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı
    Alıntı Safak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağımı Solumu Dağıtmadan Genc Yaşta Bir Emekli Olabilsem...Bir Dakika Durmam Almanyada...
    aynen ben de senin gibi düsünüyorum.yasimiz cok genc olmasa bile
    Konu türko28 tarafından (28 Ağustos 2016 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.

18. türko28 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Alıntı Yakamoz 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani Almanyayi terk etmek veya oradan Abmelden yapmak diye bir mecburiyet yok.
    Varmisin 1000 Euro iddiasina? Iki sene sonra mecbur abmelden yapman gerekir. Kim oldugumu söyleyemem. Ama yetkiliyim!!!

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    selam gerçekler hep yetkiliyim diyorsun konunun devamını getirmiyorsunyarım kalıyor hep;Almanya cumhurbaşkanı değilsin herhalde

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam gerçekler hep yetkiliyim diyorsun konunun devamını getirmiyorsunyarım kalıyor hep;Almanya cumhurbaşkanı değilsin herhalde
    Tolga arkadasim, sorunun PNden yaz. Gecen gün baktim, senin o konuyu bulamadim.

Ayrica acik söyleyim keyifsizim. Önce bu boardda cok mekaleler gibi seyler yazmistim. Hep kitlediler. Hatda bagzi arkadaslar komsu boarddan beni takip etmisti, isleri yarim kaldi diye.

Ettiği Teşekkür
    165
    var mi deutschland da böyle bir yer.bu sadece 1 tanesi..
    Konu türko28 tarafından (28 Ağustos 2016 Saat 14:26 ) değiştirilmiştir.

23. 5 kişi türko28 üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    301
    var be Türko28 dünya güzel...Ama insanın tabiki kendi memleki gibisi yok...Bizim terastan yaşadığım yerin fotosunu ekliyorum şimdi yaşanmazmı burada?http://www.directupload.net/file/d/4...qs76nj_jpg.htm
    Konu tolgahamburg tarafından (28 Ağustos 2016 Saat 16:08 ) değiştirilmiştir.

25. 2 kişi tolgahamburg üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,419 mesaja 9,733 teşekkür aldı
    Buralarıda bizim sahilleri aratmıyorda ama deniz soğuk be ya

Den Haag - Scheveningen 24.08.2016

Konu hOrOz tarafından (28 Ağustos 2016 Saat 19:54 ) değiştirilmiştir.

27. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    301
    Buda önden görünüşühttp://www.directupload.net/file/d/4...ruvz8t_jpg.htm ------------------------- http://www.directupload.net/file/d/4...qwrgnm_jpg.htm yazında kış için hazırlık yapıyoruz
    Konu tolgahamburg tarafından (28 Ağustos 2016 Saat 21:05 ) değiştirilmiştir.

29. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    165
    @horoz usta iki resmi yanyana koy sanki senin resmin biraz yapmacik yapay gibi,karanlik canlilik yok.ama benim resim capcanli insanin ici aciliyor sanki.arada fark var bak sen bile soguk diyorsun..

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varmisin 1000 Euro iddiasina? Iki sene sonra mecbur abmelden yapman gerekir. Kim oldugumu söyleyemem. Ama yetkiliyim!!!
    Arkadaslar yazilari takip edenler görmüstür . Ben döneli 1 seneyi gecti ve cok arastirdim .. Almanyadan kesin dönüs yaptiginda abmelden yapman gerek . Bu sadece yabancilar icin olan bir yasa degil . Almanlar icin de gecerli! Kayitli kaldigin sürece devlete vergi beyannamesi vermen gerek , hastalik sigortani herhangi bir sekilde ödemen gerek ... Oradan abmelden yapmadan gelir isen sayet ve bu yillar sonra meydana cikarsa , en azindan Krankenkassen senin o gecmis yillarinin hastalik sigorta bedelini faiziyle ve cezasiyla almaya yetkisi var, haberiniz olsun.. , ! Ben Abmelden yaptim, basim rahat .. Abmelden yapmanin sadece bir iki desavantaji var... Sayet abmelden yaparsaniz ve almanyadan , resmi kurumlardan bir belge lazim olursa o zaman berlin e basvurmaniz gerekiyor, ki bu da coook uzun sürüyor..veyahut da oturdugunuz yerdeki alman konsolosluguna gideceksiniz ... Sebebi sizin tüm belgekerinizin berlinde ki arsiv e gönderilmesi .
    Diger bir desavantaji ise ..orada ikametiniz olmadigi icin üzerinize araba actiramazsiniz , banka hesabi actiramazsiniz ve bir de hacca gitme niyetiniz varsa bunu abmelden yapmadan gidin cünkü malum hacca giderken artik almanyada en az bir senelik ikametgah istiyorlar !

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    Alıntı Oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yazilari takip edenler görmüstür . Ben döneli 1 seneyi gecti ve cok arastirdim .. Almanyadan kesin dönüs yaptiginda abmelden yapman gerek . Bu sadece yabancilar icin olan bir yasa degil . Almanlar icin de gecerli! Kayitli kaldigin sürece devlete vergi beyannamesi vermen gerek , hastalik sigortani herhangi bir sekilde ödemen gerek ... Oradan abmelden yapmadan gelir isen sayet ve bu yillar sonra meydana cikarsa , en azindan Krankenkassen senin o gecmis yillarinin hastalik sigorta bedelini faiziyle ve cezasiyla almaya yetkisi var, haberiniz olsun.. , ! Ben Abmelden yaptim, basim rahat .. Abmelden yapmanin sadece bir iki desavantaji var... Sayet abmelden yaparsaniz ve almanyadan , resmi kurumlardan bir belge lazim olursa o zaman berlin e basvurmaniz gerekiyor, ki bu da coook uzun sürüyor..veyahut da oturdugunuz yerdeki alman konsolosluguna gideceksiniz ... Sebebi sizin tüm belgekerinizin berlinde ki arsiv e gönderilmesi .
    Diger bir desavantaji ise ..orada ikametiniz olmadigi icin üzerinize araba actiramazsiniz , banka hesabi actiramazsiniz ve bir de hacca gitme niyetiniz varsa bunu abmelden yapmadan gidin cünkü malum hacca giderken artik almanyada en az bir senelik ikametgah istiyorlar !
    oguz kardes birkac kisiden duydum asli varmi yokmu bilmiyorum kesin dönüs yapmis biri olaraka size sorayim kesin dönüs yapanlara 18 bin euro para ödüyormus almanya biri diyor on bin euro asli varmi böyle bir seyin

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bende 2007 de kesin dönüş (pardon dönüş değil, ilk defa göç ettim (:-)). Almanya'da doğdum büyüdüm fakat kendime ve aileme yapabileceğim en büyük iyiliği yapmışım. Cocuklarımı benim gibi ezan sesine hasret bırakmadım Allah'ın izniyle. Cebimde 5000 EUR borç para ile işimi ayarlayarak apar topar geldim. Çocuklar o zaman 1. ve 2. sınıfı bitirmişti. Benden daha kolay alıştı onlar. İlk başta zorluklar olmadı değil çünkü resmi prosedürler o zaman çok problemliydi. Devlet dairesinde iş yaptırmak zulümdü, ama şükür bunlar geride kaldı. Şu an Almanya'da kalsaydım rüyamda göremeyeceğim rahatlıktayım. Evimiz de oldu barkımızda, arabamız atımızda. Ha İstanbul değilde daha küçük bir yer olsaydı belki daha kolay olurdu ama nasip böyleymiş. Gelecek arkadaşlara her zaman tavsiyem geriye bakmayın ve gemileri yakıp gelin yoksa huzurlu olamazsınız. Hala bazen kendimi ucuzmuş veya pahalıymış altı üstü 5 EUR derken yakalıyorum ama o da işin cilvesi. (35 sene Almancı olmak 10 senede atılmıyor (:-)). Rabbim isteyen herkese cennet vatanımıza dönmeyi nasip etsin. Selam ve dua ile

34. 4 kişi 66nakyoz üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)