Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3229 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 13 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 345678910111213141516171819 SonuncuSonuncu
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 260 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi Borclanmasi hakkinda

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GEREK YOK! Niye isi yokusa sürüyorsun. Karadeniz'in dedigi gibi, Alman emekli kasasindan yeni tarihli ve mühürlü bir Versicherungsverlauf alip yollaman yeterli.

Niye isi zora sokuyorsunki?
    Maalesef o belgeyi aylik baglarken Sgk istiyor
    Avukatimiz oldugu halde basimiza geldi

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Mrb arkadaslar,
    Ben sunu sormak istiyorum.yurtdisi emeklilik icin yatirilan borclanma miktarini hersene doldurttugumuz lohnsteuere masraf olarak gösterebiliyormuyuz.sayet finanzamt kabul ederse ilerde emeklilik basladiginda bir problem olurmu.
    Saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı ulastam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef o belgeyi aylik baglarken Sgk istiyor
    Avukatimiz oldugu halde basimiza geldi
    Son bir ay icinde Emeklilik kasasindan aldiginiz Sigorta Belgesi (Versicherungsverlauf) yeterli !
    2. Ayda kendimiz verdik, baska bir belgeye gerek yok..

Saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı macomen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaslar,
    Ben sunu sormak istiyorum.yurtdisi emeklilik icin yatirilan borclanma miktarini hersene doldurttugumuz lohnsteuere masraf olarak gösterebiliyormuyuz.sayet finanzamt kabul ederse ilerde emeklilik basladiginda bir problem olurmu.
    Saygilar
    Evet, Vorsorgeaufwendungen olarak gösterebilirsiniz..
    Emeklilik basladiginda Emeklilik parasi bir gelir oldugu icin bildirmek gerekli.

Vorsergeaufwand olarak bizim gecen sene yatirdigimiz kabul edildi.

Burada: http://www.ozbeceriksizler.com/showt...nanzamtan-iade

Saygilar

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    kal 38 bunu söylüyorum Emeklilik parasi bir gelir oldugu icin bildirmek gerekli.Fakat ciddiye alan yok teşekk,rler

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Ikameti Almanya'da olup Türkiye'den emekli olanlar icin ilerleyen zaman icinde sikintili dönem olabilir,

YILLIK 10 BİN EUROYA KADAR VERGİ YOK

Cumhurbaşkanı Gül'e Almanya gezisi sırasında eşlik edecek Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Alman Maliye Bakanının imza koyması öngörülen Çifte Vergilendirme Anlaşmasına göre, Almanya'da çalışıp, emekli olan ve Türkiye'ye kesin dönüş yapan Türk vatandaşlarından yıllık maaşı 10 bin euroya kadar olanlardan vergi alınmayacak.
    Yıllık emekli maaşı 10 bin euroya kadar olan gurbetçilerini, Almanya'da çalışıp Türkiye'ye dönüş yapan emekli Türk vatandaşlarının yüzde 90'ına tekabül ettiği öğrenildi.
    Bu çerçeveden bakıldığında anlaşma Almanya'dan Türkiye'ye dönüş yapan emeklilerin yüzde 90'ı gibi büyük bir kesiminin vergi kesintisi bakımından bir anlamda “rahat bir nefes” almasını sağlayacak.
    Anlaşmaya göre, yıllık emekli maaşı 10 bin euroyu aşan vatandaşlardan ise Almanya tarafından en düşük vergi oranı olan yüzde 10'luk kesinti yapılacak.
    Diğer taraftan Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşmasıyla, her iki ülkenin vatandaşlarının ödenmeyen vergilerinin takip ve tahsilatında Türkiye ile Almanya daha etkin işbirliği içerisinde olacak.
    Anlaşma ile iki ülke vergi idareleri arasında OECD standartlarında bilgi değişimine de imkan tanınacak. Bu şekilde iki ülkenin karşılıklı bilgi değişimi daha etkin olacak. http://www.hurriyet.com.tr/gurbetci-...jdesi-18754890
    Bu haber eski bir haber her yil bu miktar düsmekte,olup emeklilerin yaklasik %10,6 oraninda krankasaya,pflege icin primi ödemesi gerek,ilerleyen zaman icinde neler getirecegi merakla beklenmekte

Ettiği Teşekkür
    301
    çifte vatandaş yada sadece alman vatandaşı olan kişilerin durumunu bilemiyorum fakat tc vatandaşı olup erken yaşta emekli olan kişilerin almanyada hiç bir ikametgaha dayalı sosyal güvencesi ve hakları bulunmamaktadır.Bende tc den emekliyim aile sigortası yapmıyorlar gerektiğinde isteğe bağlı ödüyorum..

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çifte vatandaş yada sadece alman vatandaşı olan kişilerin durumunu bilemiyorum fakat tc vatandaşı olup erken yaşta emekli olan kişilerin almanyada hiç bir ikametgaha dayalı sosyal güvencesi ve hakları bulunmamaktadır.Bende tc den emekliyim aile sigortası yapmıyorlar gerektiğinde isteğe bağlı ödüyorum..
    tolgahamburg,burayi detayli sekilde inceleyin sanirim sizin isinize yarayacak bilgiler var,
    Almanya’daki Sağlık Sigortası Sistemi, (https://www.1averbraucherportal.de/v...rsicherung/tr#)

Ettiği Teşekkür
    301
    Teşekkürler Uzmanı oldum artık ben tc günlerimle emekli olduğum için çalışmamda sorun yok maaşım kesilmiyor fakat diğer haklarda problem var 2017 sene başında alman vatandaşlığına başvuracağım bakalım o zaman yapmasınlar

Yeni Üye Efsane34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Arkadaslar bende yurtdisi borclanma yapmak istiyorum bunun icin versicherung verlauf un türkce cevirisi gerekiyormu cevap icin simdiden tesekkürler

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Hayir, gerekmiyor

13. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Üye runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    TR48- DE.FT
    Ettiği Teşekkür
    130
    10 mesaja 11 teşekkür aldı
    Selam Arkadasim, tercüme falan istemediler benden

15. runner üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Arbeitsamten ödedigi günlerinde verlaufta gözüküyor senelik bunlarida borclanabiliyormuyuz

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Efsane34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arbeitsamten ödedigi günlerinde verlaufta gözüküyor senelik bunlarida borclanabiliyormuyuz
    sadece Türk Vatandasi oldugun süreleri borclanabiliyorsun
    kimin ne ödedigi önemli degil

18. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı Efsane34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yila kadarki islik parasi aldiginiz süre (arbeitslosengeld) yurtdisi borclanmasi yapabilirsiniz

20. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    55
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir yila kadarki islik parasi aldiginiz süre (arbeitslosengeld) yurtdisi borclanmasi yapabilirsiniz
    AFG olarak gözükenimi usta

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    10 mesaja 13 teşekkür aldı
    Merhaba Karedeniz kardes,

Türkiyede Ziraat Bankasinda Yurt disi Emekli Borclanmasi icin, borcumu ödeyecegim.
    Ödeme yapmadan önce size bir danisiyim dedim. Nelere dikkat etmem lazim Bankada?
    Ayrica Mosip OBP SGK Borclama nedir?
    Banka Makbuzunda neler yazmasi gerekiyor?
    Ödeme yapilan Makbuzun kopyasini Nufüsa bagli oldugum SGK ya Postayla göndermem gerekiyormu?

Karadeniz Arkadas sana zahmet bu konuyu acik bir sekilde anlatirsan cok memnun olurum. tsk.

Saygilar
    abbas20006

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    396
    141 mesaja 332 teşekkür aldı
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ikameti Almanya'da olup Türkiye'den emekli olanlar icin ilerleyen zaman icinde sikintili dönem olabilir,

YILLIK 10 BİN EUROYA KADAR VERGİ YOK

Cumhurbaşkanı Gül'e Almanya gezisi sırasında eşlik edecek Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Alman Maliye Bakanının imza koyması öngörülen Çifte Vergilendirme Anlaşmasına göre, Almanya'da çalışıp, emekli olan ve Türkiye'ye kesin dönüş yapan Türk vatandaşlarından yıllık maaşı 10 bin euroya kadar olanlardan vergi alınmayacak.
    Yıllık emekli maaşı 10 bin euroya kadar olan gurbetçilerini, Almanya'da çalışıp Türkiye'ye dönüş yapan emekli Türk vatandaşlarının yüzde 90'ına tekabül ettiği öğrenildi.
    Bu çerçeveden bakıldığında anlaşma Almanya'dan Türkiye'ye dönüş yapan emeklilerin yüzde 90'ı gibi büyük bir kesiminin vergi kesintisi bakımından bir anlamda “rahat bir nefes” almasını sağlayacak.
    Anlaşmaya göre, yıllık emekli maaşı 10 bin euroyu aşan vatandaşlardan ise Almanya tarafından en düşük vergi oranı olan yüzde 10'luk kesinti yapılacak.
    Diğer taraftan Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşmasıyla, her iki ülkenin vatandaşlarının ödenmeyen vergilerinin takip ve tahsilatında Türkiye ile Almanya daha etkin işbirliği içerisinde olacak.
    Anlaşma ile iki ülke vergi idareleri arasında OECD standartlarında bilgi değişimine de imkan tanınacak. Bu şekilde iki ülkenin karşılıklı bilgi değişimi daha etkin olacak. http://www.hurriyet.com.tr/gurbetci-...jdesi-18754890
    Bu haber eski bir haber her yil bu miktar düsmekte,olup emeklilerin yaklasik %10,6 oraninda krankasaya,pflege icin primi ödemesi gerek,ilerleyen zaman icinde neler getirecegi merakla beklenmekte

yillik 10 euro derken türkiye emekliligimi yoksa almanya-türkiye toplamimi yoksa almanya emekliligimi

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yillik 10 euro derken türkiye emekliligimi yoksa almanya-türkiye toplamimi yoksa almanya emekliligimi
    Çifte Vergilendirme Anlaşmasına göre Türkiye deki emeklilik gelir miktari

25. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaşlar merhaba
    Forma baktım fakat bulamadım yanlış konuya yazdıysam kusura bakmayın. yurtdışı emekliliği için Türkiye'de çalışma yapmak istiyorum. iki gün yeterli mi acaba Bir de Türkiye'de sigortalı çalışmak için gerekli evraklar nelerdir Bilgi verirseniz sevinirim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)