Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3229 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 14 Toplam 19 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678910111213141516171819 SonuncuSonuncu
Toplam 362 adet sonuctan sayfa basi 261 ile 280 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurtdisi Borclanmasi hakkinda

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı abbas2006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Karedeniz kardes,

Türkiyede Ziraat Bankasinda Yurt disi Emekli Borclanmasi icin, borcumu ödeyecegim.
    Ödeme yapmadan önce size bir danisiyim dedim. Nelere dikkat etmem lazim Bankada?
    Ayrica Mosip OBP SGK Borclama nedir?
    Banka Makbuzunda neler yazmasi gerekiyor?
    Ödeme yapilan Makbuzun kopyasini Nufüsa bagli oldugum SGK ya Postayla göndermem gerekiyormu?

Karadeniz Arkadas sana zahmet bu konuyu acik bir sekilde anlatirsan cok memnun olurum. tsk.

Saygilar
    abbas20006
    Sgk.yurtdisi borclanmasi,Ziraatbankasi,Halkbankasi, veya Vakiflarbankasi üzerinden yatirabilirsiniz,Mosip obp sgk. hesabi online hesabi olup para yatirirken kimlik numarasi ve ad soyad yazdirin makbuzu sgk.muna göndermenize gerek yok hesap online oldugu icin sgk.munda görülüyor,varsa devlet kapisi sifreniz yoksa Ptt'den sifre alarak paranin hesaba gecmesini takip edebilirsiniz.

Alıntı kileyikli44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba
    Forma baktım fakat bulamadım yanlış konuya yazdıysam kusura bakmayın. yurtdışı emekliliği için Türkiye'de çalışma yapmak istiyorum. iki gün yeterli mi acaba Bir de Türkiye'de sigortalı çalışmak için gerekli evraklar nelerdir Bilgi verirseniz sevinirim

Türkiye'de oldugunuz süre icinde bir hafta kadar calisma yapmaniz yeterli,evrak olarak kimlik bilgileriniz yeterli.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm karadeniz usta,

E-devlet girdigimizde tam nerden takip edecegiz yani hangi secenekten, ben bi türlü bulamadim.

Saygilarimla

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    slm, 4A Hizmet Dökümü = o kismin altinda 4A Detayli Hizmet Dökümü var oradan bakabilirsiniz..

Saygilar

5. kai38 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Esmerkral ve tüm üyelerimize eklediğim sgk tv açıklaması sanırım sonlandıracaktır bu konuyu...iyi dinlemenizi rica ederim...selamlar https://www.youtube.com/watch?v=AjyUjD30MXE

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Arkadaslar, kanuna göre 6 aydan fazla yurt disinda, yani almanyada kalan emeklilerden yoklama belgesi isteniyormus.
    Aranizda emekli olup da bu belge istenen varmi ?, ve bu belge ne oluyor ? Rentenversicherungsverlauf mu ?
    Anladigima göre bu belgeyle calisip calismadiginizi yada Sosyal yardim alip almadiginiz kontrol ediliyormus.
    Benim tanidigim bir yigin insan var hem tr den emekli aliyor hemde burda calisiyor, bu nasil oluyor ozaman.

Selamlar

Ettiği Teşekkür
    301
    Konu tolgahamburg tarafından (17 Nisan 2016 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi tolgahamburg üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    301
    keser döner sap döner gün gelir hesap döner bir gün...https://www.youtube.com/watch?v=1NQwkUDMwB8

Ettiği Teşekkür
    301

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı hknbln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, kanuna göre 6 aydan fazla yurt disinda, yani almanyada kalan emeklilerden yoklama belgesi isteniyormus.
    Aranizda emekli olup da bu belge istenen varmi ?, ve bu belge ne oluyor ? Rentenversicherungsverlauf mu ?
    Anladigima göre bu belgeyle calisip calismadiginizi yada Sosyal yardim alip almadiginiz kontrol ediliyormus.
    Benim tanidigim bir yigin insan var hem tr den emekli aliyor hemde burda calisiyor, bu nasil oluyor ozaman.

Selamlar

Yasal olarak, 6 aydan fazla yurtdisinda yasayanlar Sgk.muna beyan dilekcesi vermesi gerekli fakat bu uygulama pek yapilmiyor ama sgk. emekli maasini kesiyor dolaysiyla sgk. ile diolog kurdugunuzda sizden calismadiginiza,sosyal yardim almadiginizi dair isbat icin belge istiyor (rentenversicherungsverlauf) her sey yasal olmasi halinde emekli maasinizi kesilmis olan ayliklarla beraber yeniden gönderiyorlar,emekli maasi alip sosyal yardim alanlar veya calisanlar bir deyimle emeklilik primi ödemesi yapilanlardan o süredeki emekli maaslari faizi ile beraber geri isteniyor, misal benden 6 yil sonra belge istediler sanirim sondaj usulu yapiyorlar.

13. 4 kişi karadeniz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye bruclee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    253
    57 mesaja 99 teşekkür aldı
    @karadeniz@ ustam,

esimi icin gecen sene 24.12.2015´inde emekli olmasi icin müracaat etmis olmaktayiz ben yurt ici ve yurt disi adresimi vermis olmama ragmen mektup Tr deki adresime göndermisler halende mektub elime gecmedi ama ödenicek olan miktari ve hangi bankaya yatiracagimizi biliyorum kayin baba mektubu almis ve bana gönderdi.

( sorum su?
    benim Tr de isbankasinda hesabim var ve online üzeri islem yapabilmekteyim acaba internet üzerinden isbankasindaki parayi TL ye cevirip ziraatbankasi veya halk bankasina borclanma miktarini havele yoluyla yaparsam ne gibi hususlara dikkat etmem gerekicek.

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı bruclee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @karadeniz@ ustam,

esimi icin gecen sene 24.12.2015´inde emekli olmasi icin müracaat etmis olmaktayiz ben yurt ici ve yurt disi adresimi vermis olmama ragmen mektup Tr deki adresime göndermisler halende mektub elime gecmedi ama ödenicek olan miktari ve hangi bankaya yatiracagimizi biliyorum kayin baba mektubu almis ve bana gönderdi.

( sorum su?
    benim Tr de isbankasinda hesabim var ve online üzeri islem yapabilmekteyim acaba internet üzerinden isbankasindaki parayi TL ye cevirip ziraatbankasi veya halk bankasina borclanma miktarini havele yoluyla yaparsam ne gibi hususlara dikkat etmem gerekicek.
    bruclee,sgk.mundan gelen ilk emekli maasinizi siz cekmelisiniz,bir yila kadar zamaniniz var,isbankasinda sgk.mu hesabi actirip hesap numarasini devlet kapisi (E-sifre) üzerinden emekli maasinizin gönderilmesini istediginiz hesap numarasi yazin sonraki ay olarak yeni hesabiniza gelecektir.

16. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    253
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bruclee,sgk.mundan gelen ilk emekli maasinizi siz cekmelisiniz,bir yila kadar zamaniniz var,isbankasinda sgk.mu hesabi actirip hesap numarasini devlet kapisi (E-sifre) üzerinden emekli maasinizin gönderilmesini istediginiz hesap numarasi yazin sonraki ay olarak yeni hesabiniza gelecektir.
    hocam zaten emekli olmasina daha 10 senesi var ben sadece türkiyedeki isbankasi üzerinden ziraatbankasina borclanan miktari havel ederken nelere dikkat etmem gerekicek yatiriken esimin kimlik nr sini ve adini soyadini sigorta numarsini yazip havele yapmak istiyorum sorun olurmu acaba

Ettiği Teşekkür
    55
    hocam zaten emekli olmasina daha 10 senesi var ben sadece türkiyedeki isbankasi üzerinden ziraatbankasina borclanan miktari havel ederken nelere dikkat etmem gerekicek yatiriken esimin kimlik nr sini ve adini soyadini sigorta numarsini yazip havele yapmak istiyorum sorun olurmu acaba
    brulee,dikkatsizce okumusum,sorum su yazisindan itibaren,
    Isim,soyad,T.C. numarasi,sicil numarasi,yeterli.

19. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    Slm, Extra bir havale islemi yapmaniza gerek yok.

is bankasi internet online islem üzeri "ödemeler" kismina girip oradan "SGK" secimini yapip, TC No'sunu verip borclanilan meblagi görüyorsunuz, ödemeyi o kisimdan yapabilirsiniz..

Saygilar

21. kai38 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    253
    Saol kardes hic aklima gelmedi. simdi ben sadece kimlik ner sini verdikten sonra ödenicek miktari görebliyorum buna ayriyeten isim sigorta nr si fala vermeme gerek varmidir

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    Slm, hayir hicbir seye gerek yok, TC No'su ile zaten kime oldugu belirtilmis, ödeme direkt SGK ya oluyor, eger e-Devlet sifreniz varsa birkac gün sonra oradada ödemenizi görebilirsiniz, ödeme Dekont'unu mail adresine gönderebilirsiniz elinizde olmus olur.
    Saygilar

24. kai38 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Toroslardan
    Ettiği Teşekkür
    203
    54 mesaja 78 teşekkür aldı
    Bende 3 hafta önce eşim icin ödeme yaptım Türkiye'deki hesabımdan.
    Edevletten girip baktığım zaman herhangi bir ödeme göremiyorum.
    Elimde banka dekontu var ama.
    Edevletten hangi bölümden görebiliyoruz SGK kısmında?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    20
    Alıntı kai38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm, 4A Hizmet Dökümü = o kismin altinda 4A Detayli Hizmet Dökümü var oradan bakabilirsiniz..

Saygilar
    Tahakkuk ettirilen Tarihler ve Günlerin karsisinda ödediginiz miktar yaziyorsa, ödemeniz yapilmis demektir...

Saygilar

27. 2 kişi kai38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Toroslardan
    Ettiği Teşekkür
    203
    54 mesaja 78 teşekkür aldı
    Maalesef yazmıyor ödenen miktar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    19
    40 mesaja 48 teşekkür aldı
    Yazmiyorsa malisef bi zahmet elindeki Makbuzu yani Dekontu kuruma gönderirsiniz. Enschreiben olarak bagli bulundugunuz SGK Yurt disi Servisine ulastiriniz ozaman islerler Hizmet Dökümünüze, yada memlekete akrabaniza gönderiniz fotokopisini akrabaniz SGK ya elden versin Yurt disi servisine.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)