Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2941 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman ehliyetini türkiyede cevirmek ???

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Alıntı 66nakyoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Oğuzhan Kardeş sen niye bu kadar uğraştın bilmiyorum ama ben aynı işlemi 2008 de kesin dönüş yapmam sebebiyle hem çifte pasaportlu benim hem yalnız tc pasaportlu hanım için ehliyet tercümesi ve sağlık raporu ile Gayrettepe ye müracaat ettik ve 4-5 ay sonra gelin alın diye bilgi geldi. Hepsi bu eski ehliyeti de almadılar.
    Klasse 3 olduğu için de motorsiklet ehliyetiniz var ama sağlık raporu yalnız taksi için gidin değiştirin onu da verelim dediler. Ben istemiyorum deyince sildiler ve B sınıfı ehliyeti verdiler.
    O zaman öyle imis demekki veya iyi memurlara rastgelmissin demekki dostum ...inan bilmiyorum yaa...fena rezillik cekdim .. umarim sonu iyi olur ... ? :-))) simdi cok pismanim ..keske gidip yeniden ehliyet yapsaydim burada ama nerden bileyim ? Türkiyede bir seyin denkligini cikarmak cok zor ve mesakketli arkadaslar bunu anladim .. Diplomalariizin bile denkligini istediler ..onlari de gidip milli egitim bakanligindan cikardim ..ama her serde bir hayir var derker ya ,,iste belki bu da öyle oldu ...en azindan diplomalarimizin bile denkligi falan cikdi :-))) ama iste acidigim elimiden alman ehliyetlerinin gidisi oldu ..

Benim ehliyeti ben 1983 de almistim ..yani dolayisiyla almanya da veya ehliyetin gecdigi yerde 7,5 tona kadar falan müsadem vardi .. ? merak ettigim su ...kesmetse Temmuz da akmanyaya izine gidecegim , iki haftaligina ... acaba gidip ehliyetimi kaybettim desem ve yeni beantragen yapsam ne derler ? O zamana burada elimizden aldiklari ehliyet ellerine gecer mi ? Basimiz agrirmi ne dersiniz ? :-)))

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    ben agustos 2009 da
    B-C1-C-D1-D-BE-C1E-CE-D1E-DE-AM olan ehliyeti once yeminli tercumana tercume ettirdim noterde tasdik yaptirdim saglik ocagindan kan gurup kagidi ve ozel hastahaneden saglik raporu savciliktan sicil kagidi aldim emniyete harc parasini yatirdim bana karsiligi olan E-D ehliyetini verdiler yurt disi ehliyetimi almadilar su an ikiside bende

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)