Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2921 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 36 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman ehliyetini türkiyede cevirmek ???

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alman vatandasi mavi Kartli vatandaslar Türkiyede yasamaya karar verdiklerinde nasil olacak ?
    Mavi Kartlilarda Alman Ehliyetini 1 sene sonra degistirmek zorundamilar ?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı beyreli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam
    bildigim kadarıyla artık turkiyeden alınan yeni ehliyet
    yurdısında gecerli ve avrupa uyumludur bende aldım yani avrupada tr ehliyeti ile sorun suz kulanabilirsiniz bu yeni ehliyet yurt dısısında 80 ülkede geçerli
    bilginize
    yanlış bilgi ikametgahın Almanya olduğu sürece 6 ay .. o sadece Türkiye dışında Türk ehliyetin başka ülkeler tarfından taniındığina dair

Alıntı aslankral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alman vatandasi mavi Kartli vatandaslar Türkiyede yasamaya karar verdiklerinde nasil olacak ?
    Mavi Kartlilarda Alman Ehliyetini 1 sene sonra degistirmek zorundamilar ?
    Alman ehliyetini bağlı olduğun şehrin Führerscheinstelle ( Ehliyet Dairesine ) gönderiyorlar ..

tekrar Almanya da kalmaya karar verisen bu sefer Türk ehliyetni verip Alman ehliyetini geri alabiliyorsun

Mavi kartın hiç bir önemi yok .. o sadece senin Türkiye de işlemlerini yaptırabilmen için

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    beyreli geçerli fakat kanun böyle....

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Evet malesef , tc vatandaşı da olsan , mavi kartlı da olsan alman ehliyetini geri veriyorsun . Oğlum mavi kartlı idi , biz tam tc li ..hepimizinki de geri alındı.

Ettiği Teşekkür
    301
    oguzhan06 ağır vasıtamı verdiler?

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oguzhan06 ağır vasıtamı verdiler?
    En sonunda kabul ettırebildim ve benden , ağır vasıta ehliyeti değilde sadece B sınıfı istediğimi bildiren imzalı bir kağıt alarak , B sınıfını aldım. Neme gerek, ağır vasıta kullanmasını bilmiyecekdim ama ehliyetim cebimde olacakdı.. Bu yaştan sonra tır sürecek değilim.. Üstelik her 5 senede kontrola gitmem gerekecekdi.

Ettiği Teşekkür
    301
    normal ehliyette o prosedür gerekli boşuna stress yaptın sana demiştim...selamlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Valla Oğuzhan Kardeş sen niye bu kadar uğraştın bilmiyorum ama ben aynı işlemi 2008 de kesin dönüş yapmam sebebiyle hem çifte pasaportlu benim hem yalnız tc pasaportlu hanım için ehliyet tercümesi ve sağlık raporu ile Gayrettepe ye müracaat ettik ve 4-5 ay sonra gelin alın diye bilgi geldi. Hepsi bu eski ehliyeti de almadılar.
    Klasse 3 olduğu için de motorsiklet ehliyetiniz var ama sağlık raporu yalnız taksi için gidin değiştirin onu da verelim dediler. Ben istemiyorum deyince sildiler ve B sınıfı ehliyeti verdiler.
    Konu 66nakyoz tarafından (22 Mayıs 2016 Saat 22:26 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Alıntı 66nakyoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Oğuzhan Kardeş sen niye bu kadar uğraştın bilmiyorum ama ben aynı işlemi 2008 de kesin dönüş yapmam sebebiyle hem çifte pasaportlu benim hem yalnız tc pasaportlu hanım için ehliyet tercümesi ve sağlık raporu ile Gayrettepe ye müracaat ettik ve 4-5 ay sonra gelin alın diye bilgi geldi. Hepsi bu eski ehliyeti de almadılar.
    Klasse 3 olduğu için de motorsiklet ehliyetiniz var ama sağlık raporu yalnız taksi için gidin değiştirin onu da verelim dediler. Ben istemiyorum deyince sildiler ve B sınıfı ehliyeti verdiler.
    O zaman öyle imis demekki veya iyi memurlara rastgelmissin demekki dostum ...inan bilmiyorum yaa...fena rezillik cekdim .. umarim sonu iyi olur ... ? :-))) simdi cok pismanim ..keske gidip yeniden ehliyet yapsaydim burada ama nerden bileyim ? Türkiyede bir seyin denkligini cikarmak cok zor ve mesakketli arkadaslar bunu anladim .. Diplomalariizin bile denkligini istediler ..onlari de gidip milli egitim bakanligindan cikardim ..ama her serde bir hayir var derker ya ,,iste belki bu da öyle oldu ...en azindan diplomalarimizin bile denkligi falan cikdi :-))) ama iste acidigim elimiden alman ehliyetlerinin gidisi oldu ..

Benim ehliyeti ben 1983 de almistim ..yani dolayisiyla almanya da veya ehliyetin gecdigi yerde 7,5 tona kadar falan müsadem vardi .. ? merak ettigim su ...kesmetse Temmuz da akmanyaya izine gidecegim , iki haftaligina ... acaba gidip ehliyetimi kaybettim desem ve yeni beantragen yapsam ne derler ? O zamana burada elimizden aldiklari ehliyet ellerine gecer mi ? Basimiz agrirmi ne dersiniz ? :-)))

Üye
    Ettiği Teşekkür
    77
    21 mesaja 31 teşekkür aldı
    ben agustos 2009 da
    B-C1-C-D1-D-BE-C1E-CE-D1E-DE-AM olan ehliyeti once yeminli tercumana tercume ettirdim noterde tasdik yaptirdim saglik ocagindan kan gurup kagidi ve ozel hastahaneden saglik raporu savciliktan sicil kagidi aldim emniyete harc parasini yatirdim bana karsiligi olan E-D ehliyetini verdiler yurt disi ehliyetimi almadilar su an ikiside bende

Ettiği Teşekkür
    301
    oguzhano6 artık türkiyede yaşıyorsun ne gerek varbak bu seferde türkiyedekini ver derler geri

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    ton arkadasim ayni prozedürleri bende yaptim ama degisik islem yapildi ...2009 dan bu yana bayagi birsey degismis demek ...

Tolgahamburg haklisin ya ..zaten öyle de yine de insani üzen bir tarafi var iste ..degilse zaten artik kesinlikle almanyaya dönecek de degilim ..Allah korusun .. :-(

15. Oguzhan06 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    almanyadan tekrar ehliyet başvurusu yapıp yenisini alırsınız...

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Alıntı Ewigkeit111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    almanyadan tekrar ehliyet başvurusu yapıp yenisini alırsınız...
    Ama Anmeldung um da yok artık orada ..Alman kimliklerimizin arkasında almanyada sabit ikametimiz olmadığı yazıyor? İkametgah sız vereceklerini sanmıyorum ama gidince bir deniyeceğim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    98
    26 mesaja 69 teşekkür aldı
    bende ehliyetimi degiştirdim 18 ay oldu degiştireli.
    ben bir dilekce yazdım almanya`ya dört senedir gitmedigimi Türkiyede Alman ehliyetiyle araba kulanamayacağımı,bu nedenle Türk ehliyeti istedigimi belirtim dilekcede
    başvuru sonrası benden istenenler 2fotograf,ehliyet,ehliyetin fotokopisi ve ehliyetin tercümesi yetkili merciden,sağlık raporu, Noter'den tastik ehliyetin tercümesine yapılacak.
    başvurum kabul olduktan sonra benden maliyeye harcını yatırmam istendi harc makbuzuyla trafik şubeye gittim ehliyetimi verdiler.
    Oguzhan06 arkadaşımız gibi benim Alman ehliyetim 1983 tarihliydi 7,5 tona kadar sürebilir.
    bana sordular hangisini almak istiyorsun diye B almak istedigimi bildirdim.Göz muaynesini B ehliyeti icin yaptırdım.
    fazla zorlanmadım.

19. kancasis üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    Ama sonuçta senden de Alman ehliyetini aldılar mı ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)