Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2945 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilk maaş 1.507,95 göründü normal mi arkadaşlar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı prof.40 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meraba Karadeniz hocam senin bir fikrin varmidir ben borclanmami bir kere 6000 gün yaptim ikinci borclanmami üstüne 2000 gündaha yaptim yani ben ikinci borclanmami iptal edecegim eger mümkünse

prof.40,2008 yili öncesi yurtdisi borclanmaniz olsada ikinci yurtdisi borclanmasi olan 2000 günü geri alabileceginizi düsünüyorum,

30.06.2011 tarihli ve 13767168 varide,Hizmet Borçlanma Bedellerinin Geri Alınmasına İlişkin Usul ve Esaslar

IV- HİZMET BORÇLANMA BEDELLERİNİ HAK SAHİPLERİ DE GERİ ALABİLİR

12.05.2010 tarihli Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 66 ncı maddesi 11 inci fıkrasında aynen; “sigortalının talebi halinde bir defaya mahsus olmak üzere iade edilir” ibaresi bulunmaktadır. Yönetmelikte yer alan bu hüküm gereği vatandaşlarımızın bir çoğu, hizmet borçlanma bedellerinin yalnızca sigortalının kendisi tarafından SGK’dan istenebileceğini
    sanmaktadırlar.
    Ancak, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu konuyla alakalı olarak Kurum intra (SGK Kurum içi bilgi işlem sistemi) sisteminde yayınlamış olduğu 30.06.2011 tarihli ve 13767168 varide numaralı talimat yazısı bulunmaktadır.
    Bu talimat yazısında aynen; “6111 sayılı kanunla 5510 sayılı Kanunda yapılan değişikliklere istinaden hazırlanan Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 16.06.2011 tarihli ve 27966 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Söz konusu Yönetmelikle Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği’nin 66 ncı maddesine eklenen
    fıkra gereğince, 5510 sayılı yasanın 41 inci maddesine göre yapılan borçlanmalarda aylık bağlanmamış olması şartıyla borçlanma tutarının tamamının sigortalının talebi halinde bir defaya mahsus olmak üzere iade edileceği yönünde düzenleme yapılmıştır. Buna göre, 01.10.2008 tarihinden sonra 5510 sayılı yasanın 41 inci maddesine göre yapılan borçlanmalar ile bir defaya mahsus olmak üzere sigortalı ya da hak sahiplerinin talepleri halinde iade edilecektir. Söz konusu değişiklik öncesinde yapılmış olan borçlanmaların iadesi taleplerinde ayrıca talep aranmayacaktır.” ifadeleri yer almaktadır.
    Buna göre borclanmaniz 2008 yili öncesi olmasina ragmen yurtdisi borclanmanizi geri alabileciginiz yolunda.

2. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)