Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2900 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev Kredisi nakit olmadan?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Ev Kredisi nakit olmadan?

Merhaba arkadaslar,

Uygun fiyata ev buldum 116.000€ ya. Büyük bir fabrikada 7-8 sene dir calisiyorum.
    1. Araba borcum var 6.000€
    2. 800€ birikmis Bauspar var yeni

2300€ gelirim ayda var + 500-700€ = 3.000€ eve gelen para ayda.

Eigenkapital olmadan bu sekilde banka dan Kredi alabilirmiyim? 125.000€ civarinda

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    68 mesaja 215 teşekkür aldı
    2300+500-700=3000 usta bu hesapta bir yanlışlık yokmu.

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    bence 125.000€ alirsin arkadasim,büyük firmada 7-8 senedir calisiyorsan,unbefristed arbeitsvertragin var demektir.
    kabaca söyle olabilir, 2,5%'dan ev kredisi alsan ve 1% tilgung versen, aylik ödeyecegin para 364€ , 2% tilgung versen aylik 468€ ödersin, 3% tilgung versen aylik 572€ ödersin.
    eve ne kadar betriebkosten ödeyeceksin,onuda bunlara ekle.cocuk yok galiba,yazmamissin.cocuk varsa kindergeldde gelir sayilir.
    kira öder gibide evin parasini ödersin.
    bence önce kendi bankana sor, mutlakada Diba'ya sor,en uygun faiz diba'da oluyor.
    Allah yardincin olsun

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    Alıntı avni64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2300+500-700=3000 usta bu hesapta bir yanlışlık yokmu.
    2300 + (500 bis 700) = 3000 demek istedi galiba..

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    Mutlak bir banka çıkar kredi verecek, elinde peşinat olmayınca birde araba kredisi var,banka fayizi yüksek tutmak ister.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı avni64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2300+500-700=3000 usta bu hesapta bir
    yanlışlık yokmu.
    Maasim 2300€
    1 cocuk var
    Yan gelir derken 3000€ net geliyo assagi yukari her ay..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Genelde bankalar 10%- 20% Eigenkapital istiyo.. Internet de Intherhyp gibi siteler var. Güvenilir mi bu siteler

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    482
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    Alıntı Bigboss82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde bankalar 10%- 20% Eigenkapital istiyo.. Internet de Intherhyp gibi siteler var. Güvenilir mi bu siteler
    interhyp ve drklein bankalarla calisan finanzberater sirketleri. bu kurumlar sizden ücret almadan sizin kosullariniza (konditionen) göre kredi verecek bankalari belirliyorlar.
    faizler hausbank veya cevrenizdeki bankalardan daha uygun oluyor.
    yakinizda Ofisleri varsa görüsmenizi tavsiye ederim. ben ve cevremde bir cok kisi drklein kredi kullandik herhangi bir sorun yasamadik.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı feza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    interhyp ve drklein bankalarla calisan finanzberater sirketleri. bu kurumlar sizden ücret almadan sizin kosullariniza (konditionen) göre kredi verecek bankalari belirliyorlar.
    faizler hausbank veya cevrenizdeki bankalardan daha uygun oluyor.
    yakinizda Ofisleri varsa görüsmenizi tavsiye ederim. ben ve cevremde bir cok kisi drklein kredi kullandik herhangi bir sorun yasamadik.
    Evet interhyp var burada bir görüseyim. Yani Eigenkapitalsiz Kredi alma sansim var bu kosullarda

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    pesinat ödemeden biraz zor illaki bir pesinat istiyorlarda sansini denersin 125 bin evin degeri bunun ustune emlakci parasi noter ve arsa parasinida koyunca 10 15 arasi bir paradaha oduceksin yani 125 evin degeri 15 de ek gider 140 bin kredi cekceksin 20 sene ödersin asagi yukari

Arti olarak tesekkür butonunu kullanmanida tavsiye ederim

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Aklin varsa bu sartlar altinda bu ise sakin karisma. Rahat basini derde sokma.ne kendini nede aileni atese atma. Bunlari sana tecrube edinmis birisi olarak soyluyorum. Benim maddi sartlarim seninkinden daha iyidi ve aldigim daire seninkinden ucuzdu ve genede cok zorlandim. Sukur altindan Allahin izni ile kalktim ve hemen hemen krediyi odedim.
    bilmedigin yerlerden sana hesab gelecek, ummadigin yerlerden sana zorluk cikacak ve zaman gelecekki posta kutusunu bile acmaya korkacaksin.
    su anki sihhatina ve sagligina guvenme, ve su anki maddi gucunede dayanma (lakin zaten yok).

lafin kisasi, bu sartlar altinda bu ise girisme.

kolay gelsin.

13. 2 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Sen bu parayla cok rahat ev alabilirsin hemde Volfinanzierung yapilir. Arkadasim nerde kaliyorsun?Köln'e yakinsan bana yaz,seni biriyle tanistircam kesinlik isin olur.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    Benim arkadaşa tavsiyem,gelir olarak kazancı iyi fakat normal şartlarda ev almak içinde çok yüksek bir gelir değil.
    Aylık kredi ödemesini biraz düşük tutarsa,baktı para arttırabiliyor sondertilgung olarak öder.
    Hesabı yaparken işsizliği hastalığı hesaba katmak gerek.her zaman bankada bir miktar para bulunmalı her ihtimale karşı,bu olaylar başımda olduğu için yazıyorum,aylık 1400 € ev kredim var bu işler öyle dışardan görüldüğü gibideğil.

Ev aldınmı kafan rahat olacak yimeden içmeden,tatilden kıstıktan sonra hiç kıymeti yok.

16. avni64 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    687
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Dostum birincisi senin bu gelirinle sana kredi verirler ama normalin biraz üstünde olur, suanki kiran kac para hersey dahil elektrik gaz vss ev alma komsu al derler alacagin dairenin muhuti iyimi kac kisi oturuyor oturan insanlar kimdir nedir bunlar cok önemli. Makler parasi vericenmi hadi vermicen diyelim evin alim satim vergisi fiyat 125 bin olur.

Bunuda 2,8 den kredi verseler sana 20 yil vade yapsan 680 euro gibi bi rakam cikiyor aylik toplamda 40 bin euro faiz ödemis olursun. Daire sana 165 bin euroya mal olur.

Tabi dairede tadilat varmi masraf varmi bunlari hic belirtmemissin 680+ elektrik gaz neben kosten 400 euro olur en az ettimi sana aylik 1080 20 yil boyunca her ay cebinden cikicak sabit para.

18. SesSizliK üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    23 mesaja 28 teşekkür aldı
    Ben birkaç sene önce niyetlendim ev almaya toplam 200 bin Euro'ya. Hiç eigenkapital olmadan verecekti banka. Yalnız banka hesap kitap yaptı ayda en az 1200€ yan giderlerle ödemeliyim. Vaz geCmenin sebide bankadaki berater dediki kenarda en az 15-20 bulunsa iyi olur. İleriye dOnukk evin masrafı Cıkar herzaman bankaya kredi almaya gelemezsin banka herzaman vermez. Bir kalirifer tesisatın bozulsa misal kalırsın ortada dedi. Dusundum taşındım vazgeçtim. Ben her kurusu iki kere Cevirmeyi yapamam. Bu lari iyi dUsunmek gerek. Burada arkadaşları gOruyorum bne zorluklar cekiyirlar. Saygılarımla.
    Konu beni_7_in_bitirdin tarafından (12 Mayıs 2016 Saat 19:50 ) değiştirilmiştir.

20. beni_7_in_bitirdin üyemize teşekkür edenler:

Moderator
    Nereden
    Samsun/Bafra
    Ettiği Teşekkür
    430
    508 mesaja 3,491 teşekkür aldı
    Korkutmayin Arkadasi,o fiyata ev bulmus rahat rahat ödersin,116 bin arti grunderwerbssteuer arti Notar ve behördenparasini da hesaplaman lazim birde Eve de yeni mobilya, Mutfak boya veya laminatlari da hesaplatir ama.
    En iyisi bir Finanzberaterle bu konuyu elle almani tavsiye ederim.
    Su an ev fiyatlari tavan yapti,Hamburgda 350-400 bin arasi ev fiyatlari.Krediler ucuz ama Tilgunglar yüksek.Arakadas nebenkostenle 1400 Euro ödüyor,tamam kendi evin ama cok zorlaninca da ister Villa da otur,hayat dan kopuyorsun resmen.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Almanya,Hollanda
    Ettiği Teşekkür
    30
    Alıntı D.J.El-Rey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Korkutmayin Arkadasi,o fiyata ev bulmus rahat rahat ödersin,116 bin arti grunderwerbssteuer arti Notar ve behördenparasini da hesaplaman lazim birde Eve de yeni mobilya, Mutfak boya veya laminatlari da hesaplatir ama.
    En iyisi bir Finanzberaterle bu konuyu elle almani tavsiye ederim.
    Su an ev fiyatlari tavan yapti,Hamburgda 350-400 bin arasi ev fiyatlari.Krediler ucuz ama Tilgunglar yüksek.Arakadas nebenkostenle 1400 Euro ödüyor,tamam kendi evin ama cok zorlaninca da ister Villa da otur,hayat dan kopuyorsun resmen.
    1400 Eur kredi ödüyorum derken zorlaniyorum demedim,Benim 3 ailelik evim var.
    Ayrica 800Eur 2 kiracidan aliyorum(kiracilara güvenipte ev almadim).is olarakta montajda calisiyorum sorun yok.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    29 mesaja 32 teşekkür aldı
    Sparkasse gibi büyük bankalar veriller 3000€ gelirin var

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Herkes degisik yazmis😃 biri alirsin, biri alamazsin. 60m2 eve 500€ veriyorum 2 cocukla. Evin masrafi yok fazla yerler ve boya hariç simdilik.. 7 sene önce 115 e Ev alacaktim babam vaz gecirdi alma diye evin degeri simdi 160bin€ pisman oldum. Bazen hayatta biryerlere varabilmek icin hele bu Almanya da borca girmek gerekiliyo diye düsünüyorum. Saglik ve Hayat ( ölüm) sigortasi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? En kötü ihtimale karsi esimi ve 2 cocugumu zor durmda birakmak istemem borç konusunda..

Ev 116.000€ emlakci ve arsa parasi yok. Yorum yapan bütün herkese tessekür ediyorum. Arkadas Tskr etmemi tavsiye etmis. Teskr butonu cep telefondan girdigimden mi bilmiyorum göstermiyo bende?
    Konu Bigboss82 tarafından (12 Mayıs 2016 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.

25. Bigboss82 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    482
    115 mesaja 290 teşekkür aldı
    Alıntı Bigboss82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes degisik yazmis😃 biri alirsin, biri alamazsin. 60m2 eve 500€ veriyorum 2 cocukla. Evin masrafi yok fazla yerler ve boya hariç simdilik.. 7 sene önce 115 e Ev alacaktim babam vaz gecirdi alma diye evin degeri simdi 160bin€ pisman oldum. Bazen hayatta biryerlere varabilmek icin hele bu Almanya da borca girmek gerekiliyo diye düsünüyorum. Saglik ve Hayat ( ölüm) sigortasi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? En kötü ihtimale karsi esimi ve 2 cocugumu zor durmda birakmak istemem borç konusunda..

Ev 116.000€ emlakci ve arsa parasi yok. Yorum yapan bütün herkese tessekür ediyorum. Arkadas Tskr etmemi tavsiye etmis. Teskr butonu cep telefondan girdigimden mi bilmiyorum göstermiyo bende?
    bankalar riske girmemek icin genelde emlak degerinin 60 % Beleihungswert (teminat degeri) kredi veriyor. Beleihungswert yükseldikce faiz orani artar. Dairenin degeri olan 116.000 € kredi almakla sorunu yasamazsin ama kaufnebenkosten olan Grunderwerbssteuer 6,5 % Notarkosten 1,5 % ve Grundbucheintrag 0,5 % masraflari eigenkapital olarak isterler yada baska kredi alternatifi sunar. en iyi bilgiyi finanzberater verir. Kredi sözlesmesinde Sondertilgung ve Tilgungssazt degistirme seceneklerinin olmasini iste.

Daire almadan önce dikkat edilmesi gereken konular:
    eski binalarda genellikle ceryan kablosu, su borusu, yalitim ve cati tamiratlari/yenilenmesi gerekiyor bunlarda cok masrafli oluyor.
    -en son hangi tamiratlar yapilmis, beklemekte olan hangi tamiratlar var?
    -Protokolle der letzten 3 Eigentümerversammlungen (son 3 yil yönetim toplanti yazili bilgisi).
    -Hausgeld ne kadar? ve iceriginde neler var?
    -Instandhaltungsrücklage (bakim rezervi) ne kadar?
    -Energieausweis
    -Erbpachtgrundstück?

27. feza üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)