Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2878 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ev Kredisi nakit olmadan?

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    slm,
    116 bin € fazla bir para degil.. lakin bankalar senin hesap yaptigin gibi hesap etmez..
    senin gelirin 2300 yazmissin (+ 500-700€, ama bunu banka hesaba almaz genelde, hele cocuk parasina da hesaplama),
    2300€ dan nerden baksan 1200-1400€ sunu ailen icin hesaplamalisin (bankalara göre).. kaldi 1000€ simdi arabanin kredisi var + nebenkosten, kaldi ca. 600-700 €
    simdi 600-700€ belki alirsin, abtragi bu rakami gecmez ise..

(ben bekar iken ve gelirim yaklasip 2000€ iken (+ 25000€ eigenkapital) zar zor aldim 167 bin € neubau (freistehend / einfamilienhaus) icin..
    ama o zaman 4,95% di (+1% tilgung).. simdi cok sükür 2,3% e indi (+4% tilgung)..

lakin evin icin grunderwerbsteuer ve noter ödemelisin.. en azindan onu senden görmek isteyecek.. yani bi 7000-8000 bulunsun cebinde..
    ve evin ne kadar yeni veya ne kadar eski.. restore edilmesi gerekiyormu.. kaloriferler eski mi? vs vs vs..
    gutachtersiz zaten ev alinmaz.. onlar da tabiki belese yapmazlar.. yani sadece 116 bin de kalmaz..

iyi düsün iyi hesap et.. benim amacim seni korkutmak degil, vallahi bastan bin pismandim ev aldigima.. arkadasin biri yazmisti.. her gün yeni bir fatura postakutusunda.. artik postakutusuna bakmak istemyiordum.. aradan 3 dört sene gectikten sonra kendimi toparliyabildim.. ne izin ne dogru dürüst bir araba vs.. (kriz de vardi o zaman ve masimiz 200€ azalmisti).. simdi ise, cok mtluyum iyiki almisim diyorum.. yani demek istedigim, bastan biraz zorluk cekebilirsin ecabinda..
    Konu talo176 tarafından (13 Mayıs 2016 Saat 09:24 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bugün banka da randevum vardi. DBank ta genc bir oglan. Hesap yapacak 20 sene Laufzeit 1,3% zins mit 5% Sondertilgung. 122.300€ hesapladi

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Bence süper hic kacirma hemen al,simdiden hayirli olsun diyorum.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    Alıntı Bigboss82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün banka da randevum vardi. DBank ta genc bir oglan. Hesap yapacak 20 sene Laufzeit 1,3% zins mit 5% Sondertilgung. 122.300€ hesapladi
    Neyin hesabi bu detayli yazsaydin 1,3 faizden kredi veriyorlasa gercekten süpermis ama vermezler bence kendin diyorsun tecrubesiz genc bi oglanmis 1,3 den 125 bin kredi alsan 20 sene boyunca aylik 590 euro gibi bi rakam cikiyor 5% sondetilgung senelik sanirim. Tekrar söylüyorum 116 bin arti vergi noter vss ile 125 bin kredi alsan 1,3 den verselerki hic sanmiyorum 20 sene boyunca aylik 590 civari bi taksit cikiyor bu sartlarda veriyorlarsa hic kacirma derim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    her mesaji okuyamadim arkadaslar kusura bakmayin.
    ayni sorunla bende karsilasmistim.
    evin fiyati daha yüksekti.
    Yalniz ilk basta yaziym : evin durumu iyise ve almak istiyorsan AL ! Al arkadasim ! Kira dan komsulardan kurtul ödersin ! allah yardim eder. Kimse elinden evini de almaz. merak etme. burda issiz kisiler yillar öncesi ev aldi bende hala anlamiyorum nasil.

soruna gelince :
    Ben bir iki bankaya gittim, KENDI EV BANKAM dahil ! Geldigimden beri oldugum banka.
    Eigenkapital olmadan Banka veremeyiz dediler .
    Maasinda sorun yok dediler, ama istiyorsan 10000 euro kazan dediler.
    Aklimda bunlar kaldi :
    En azindan Nebenkostenlari ödemen gerekiyor. Bu da yalan olmazsin 25000 du galiba.
    Ondan sonrada faizler vs daha yüksek oluyor. Ne kadar cok Eigenkapital verirsen okadar cok alirsin. Ama 100.000 euro nakitin olsa bilene cogunu verme , kendi el altindan yaptirirsin kendi paranla.

Lafin kisasi ordan hayir cikmadi. mecbur Eigenkapital vermem gerekiyordu
    Ama ondan sonra birde su sorun vardi
    ben evin kredisinden yaklasik bi 50-60 bin euro fazla cekmek istedim, onu da vermediler. Evin degeri bu diye .. maksat uygun faizle daha cok para almakdi. nasil olsa evde yaptirilcak diye.
    Yani her seyi hesapliyorlar, modernisierungskosten ne kadar felan.
    Tabi daha önce de böyle fazla büyük kredi islerini girmedigimden herkes de farkli bir sey diyor.

adama sordugumda : bazilari eigenkapitalsiz aliyor diye, bizde alamazsin dediler.
    tabi dedigim banka Commerzbank di. Öbür bankalar "daha kücük" mü diyim artik nasil bilemem, bazilari daha cok "risk" seviyor.

Söyle bir imkanin var :
    Eger baska yerlerde paran varsa, yada kefilin varsa onlari yazdirabiliyorsun. Misal Lebensversicherunglar.. Sparkontolar vs..

Yalniz 116bin yazdin heralde ev nasil piyasa sizin orda nasil bilmiyorum, ama alabiliyorsan al.
    Yakinlarinda iyi ustalar varsa onlarida bagla. Herkes sana ordada degisik fiyat verecek yani biraz cekeceksin .

hayirli olsun her almak isteyene... bakalim bizde kiradan kurtulduk bir kac haftaya, gec de olsa .. nasil bir mantikla gittiysek bunca sene

7. 2 kişi f4scistx üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    144
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Bi arkadasa sparkasse133000 euro icin anzahlung yok,bunun 50000 kfw den 83000 sparkasse sparkasse 2.25 %faiz kfw ise 1.85% sizce iyimi???ayrica kimseyi lütfen korkutmayin yaa borc yigidin kamcisi borc olmadan mal sahibi olunmaz bence,maddi durumunuz kötülesse ile bura almanya wohngeld denen bisey var eger daire alirsaniz yardim edyorlar burda maddi sorunuz olursa....
    Konu esmer76 tarafından (16 Mayıs 2016 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Alıntı esmer76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrica kimseyi lütfen korkutmayin yaa borc yigidin kamcisi borc olmadan mal sahibi olunmaz bence,maddi durumunuz kötülesse ile bura almanya wohngeld denen bisey var eger daire alirsaniz yardim edyorlar burda maddi sorunuz olursa....
    hemen git al, hadi durma kos. bak sonra baskasi alir ona göre.
    Burda tecrübe sahibi kisilerin fikirleri önemli degil, zaten Wohngeld davasi var, oh valla lokum. insanin cebinde metelik kalmazsa, Gerichtsvollzieher kapida durunca, kontopfändung olunca Wohngeld sana cok yardimci olur.
    Ya ben bunu niye daha önce düsünmedim. Keske daha önceden söyleseydin, bir degil üc daire alirdim. tüüüh, kacirdik firsati desene.

10. Antakya üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)