Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2906 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hac Bilgi Paylaşımı?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    öncelikle Allah cc. cikacagin yolculugu mübarek kilsin;

hangi kurulus ile gittigini yazmadigin icin (DITIP, Milli Görüs) baslica en önemli olan maddeleri sana siraliyayim.

Hijyen esyalari:

1. Sabir, sabir, sabir...
    2. Bol ic camasiri (sürekli terledigin icin SIK SIK degistiriyorsun)
    3. Tuvalet kagidi (otellerde genellikle olmuyor)
    4. ilaclar (ishal, kabiz, ates düsürücü, vitaminler)
    5. Koltuk alti deodorant (cok terledigin icin koltuk altlari cok kokar)
    6. Persil (acilen yikaman gereken esyalar oluyor sürekli)
    7. kücük "Reisebügeleisen" (esyalarini kirisik giyinmek istemiyorsan)
    8. Tempo yani mendil (Haremlerin tuvaletlerinde hicbirsey olmadigi icin her daim yaninda tasiman lazim)
    9. Cok yürümekten dolayi ayaklarin sürekli catlayacagi icin kaliteli bir krem mutlaka al. DM´de cok iyi bir tane var. Aninda yardimci oluyor.
    10. Milli Görüs ile gidiyorsan gerek yok cünkü bizim kendi otellerimiz ancak DITIP ile gidiyorsan carsaf götürmen gerekecek.
    11. Sampuan ve dusch kremi bolcana götür. Sürekli yikandigin icin ihtiyac duyacaksin.
    12. El havlusu götür 2-3 tane

Kiyafetler:

2. Büyük bir ihtimalle oraya gidince yöre halkinin giyindigi elbiselerden alacaksin. Ancak sen yinede birkac tane kisa kollu gömlek götür.
    3. Pantolan olarak ya keten pantolon olsun yada kumas. Kot pantolan giyinme imkanin olmayacak.
    4. Semsiye görürebilirsin. Dis gezilerde arasira kullanma imkanin olacak.
    5. Spor ayakkabi. Nur ve Sevr dagina cikarken ihtiyacin olacak.
    6. Terlik cok önemli. Senin en yakin 2 arkadasindan birisi olacak. Ayrica bir dikissiz terlikde Ihramli iken giyinmek icin götüreceksin. Tavsiyem Deichmann´dan alman. Hem kaliteliler hemde uygun fiyat.
    7. Kaliteli bir Günes Gözlügü mutlaka olmassa olmazin. Cünkü Gözlük senin en yakin arkadasin, asla yanindan ayirmayacaksin o sicaklarda.
    8. Tenis corabi götürmeni tavsiye ederim. Ben kendim sahzen oralarda corapsiz gezmiyorum. Özellikle Haremlerin icerisinde kesinlikle ciplak ayakla gezme.
    9. KESINLIKLE hicbir zaman ciplak ayak Tavaf yapma!!! (ihramli iken 1 kere mecbursun yanliz)

Ihram Ihtiyaclari:

2. Ilk önce Medine´ye gidiyorsan Ihramini Medine´den alabilirsin. Ilk önce Mekke´ye gidiyorsan Ihramini mutlaka Almanya´da alacaksin cünkü Istanbul´da Ihrama gireceksiniz.
    3. Ihrami baglamak icin mutlaka cok iyi bir kemerin olsun.
    4. Dikissiz terlik almayi unutma.
    5. Tras makinasina ihtiyacin yok. Orada yüzlerce berber var.
    6. Kilolu insanlar ayak aralarina (makat yerine) putra ihtiyaci duyuyor. Sürekli ihramli yürüdügün icin sürtünmeden olusan yanmalar olur. Sayet kilolu degilsen gerek yok.

Simdilik aklima bu kadar geldi.

Yapacagin yolculugun öncelikle suurunda olman gerekiyor. Bundan dolayi en az 1 ay önceden kendini manevi olarak hazirlamaya basla. Unutma, tatile gitmiyorsun!!! Allah´in evine misafir olarak gidiyorsun. Bunun bilincinde ol. Milli Görüs ile gidiyorsan, yolculugundan 3 hafta önce sana her türlü kitapcigi ve Zemzem suyunu posta ile gönderecekler. O kitapciklari mutlaka cok iyi anlayarak okumani tavsiye ederim. Milli Görüs seni 1 dakika yerinde tutmayacaktir, hergün biryerlere gezilere gideceksiniz. DITIP ise o kadar fazla önem vermiyor gezilere. Sadece belli basli önemli yerlere götürüyor. Ancak dua et cok iyi bir Kafile Baskaniniz olsun. Kafile Baskani ve Grup Baskanlari en önemli unsurdur. Milli Görüs ile gidiyorsan hangi sehirde kaldigini söylersen Kafile Baskanini söylerim sana.

Ben kendim sahzen 20.08.2016 ile 07.10.2016 tarihleri arasinda Mekke´de olacagim. Herhangi bir acil yardima ihtiyacin olacak olursa benim Arap numarami vereyim sana benimle irtibata gecersin.

PS: Bol bol "Al Baik" yemeyi unutma

Alıntı kralle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm arkadaşlar,bir sorum olacak. Annem ve babam turkiye deler almanyaya beni ziyarete geldiklerinde umre yada hac (hac için bu sene geçti ama seneye inşallah) görevlerini Almanya üzerinden gitme hakları varmı acaba
    kardes, su sekilde olur.

Umre hic sorun degil. Milli Görüs´ün Türkiye Sirketi olan "Hennes Tour" üzerinden Umre kaydin yapilir. Bu sekilde Milli Görüs Hac Bürosu ile irtibata gecip ayni Kafile ve odada kalma imkani veriyorlar. Bu hic sorun degil.

Hac´da ise ayni bu sekilde. Tek fark tabiki Haccin kurada cikmasi gerekiyor Türkiye´de. Almanya´ya gelip buradan Hacca gitmek istiyorsa en az 1 yil oturum almasi gerekiyor Alman Konsoloslugundan ki bu baya zor. Aksi takdirde baska yolu melesef artik yok. Eskiden 6 ay oturum ile yapabiliyorduk...

Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah(C.C.) bana birdaha Hac'ca gitmeyi nasip etse,Kiran Hacci yapardim.ibadetinde zor olaninin mükafaati cok olurmus..
    kardes, arkadas erken gittigi icin Kiran Hacci yaparsa 17-18 gün Ihramda kalacak... Bunun sorumlulugu cok agirdir! Hac yapayim derken Hac´dan olmak var! Atsiz kardes, acizane tavsiyem Temettu Hacci yapmak. Yani Umre´yi ve Hacci ayri ayri... Unutmayin, ibadetin zor olani degil, sürekli olani makuldur... Temettu Haccinda isterse sürekli Umre yapabilir...
    Konu gentlement tarafından (13 Haziran 2016 Saat 08:58 ) değiştirilmiştir.

2. gentlement üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Gentlemen kardeşim Allah razı olsun bilgiler için

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)