Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2906 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hac Bilgi Paylaşımı?

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    Kardes,

öncelikle kargo: Medine Milli Görüs otelinde Almanya´da Kelsterbach da kalan bir arkadas DPD ile anlasma yapmis ve yillardir Medine´den postalama yapiyor. Kargolar Medine´den Türkiye´ye ugramadan direk Almanya´ya geliyor. 8 gün Medine´de kalacagin icin sen daha Mekke´ye gecmeden kargon Almanya´ya gelmis oluyor. Ancak fiyati biraz pahali. Diger kargo sirketleri ile bosuna görüsme. Türkiye´ye kargolama hic sorun degil ancak Almanya´ya kargo DPD haric hicbirtanesi saglam degil. Hem paranin hem hurmanin kaybolma rizki cok fazla. Ben 11 yildir coook gördüm kargosu kaybolan.

Bizim bir hocamiz var, Hessen Bölge Baskani Bilal Kacmaz onun bir sözü vardir: Arkadas, vatandas Lebbeyk Allahümme Lebbeyk´den önce nereden duyduysa Al Baik Allahumme Al Baik´e baslamis Al Baik gercekten muazzam bir sey, hele Hot Spicy Chicken varya, offffff

Terlik konusu su sekilde: Terlik elbise degilde taki oldugu icin hocalar dikisli terlikte sorun yok diyorlar. Bunun Fetva´si var. Ancak bircok umrecinin ici rahat etmesi acisindan bizler dikissiz alin diyoruz. Bakarsin, bulabilirsen ne ala, bulamassan dikislide olur. Ancak sunu kesinlikle yapma, üst Ihramini düsmesin diye toplu igne ile baglamak. Bu kesinlikle caiz degil...

Hurma olarak özelden yazdigim gibi, Peygamber Hurmasi yani Acve, Medine Hurmasi yani Amber ve Tahinli Hurma yani Sugay

BU ACVE HURMASI

BU SUGAY HURMASI

BU DÜNYACA ÜNLÜ MEDINE HURMASI YANI AMBER

Kiran Hacci: Kiran Hacci ne zaman yapilir biliyormusun, Arafata cikmaya yakin Mekke´ye gidersen. Yani 2-3 gün ihramli kalirsan. Sen daha ömründe ilk defa gidecegin icin 17-18 gün ihramli kalamassin. Bunu basaramassin, emin ol... Ben ömrümde o kadar gittim daha 1 kez yapmis degilim. Cezalari ve sorumluluklari cok agirdir Kiran Hacci´nin... He bu sene Hacc-i Ekber denk gelse hadi yine neyse diyecem ancak bu sene Hacc-i Ekber de denk gelmiyor... Sen beni dinle ve rahat etmen acisindan Temettu Hacci yap. Ihramli olmak cok hosuna giderse, git hergün Umre yap, kim karisir sana

Kokusuz, sampuan ve islak mendile yerinde olsam güvenmezdim. Temettu Hacci yaparsan zaten 2 gün ihramda kalacagin icin bunlara ihtiyacin olmayacak. Sadece saf sabuna ihtiyacin olur ellerini yikamak icin...

2. 2 kişi gentlement üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)