Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2878 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru? Automatik oder Schaltgetriebe

Üye cinnah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    20 mesaja 35 teşekkür aldı

Soru? Automatik oder Schaltgetriebe

Merhaba arkadaşlar, automatik getriebe diesel Ford galaxy almayı düşünüyorum. Tkm 130000 bj2012

Automatik ile tecrübesi olan arkadaşlar varmı?
    Görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bildirirseniz sevinirim , şimdiden teşekkürler .

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye kara70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Limburg
    Ettiği Teşekkür
    19
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Merhaba arkadasim Comfor yönünden tabiki Automatk vites cok güzel hele sehir icinde cok seyehat ediyorsan

4. kara70 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    183 mesaja 296 teşekkür aldı
    Bence zevk meselesi,renkler ile zevkler tartışılmaz,her şeyin iyi tarafı olduğu gibi kötü tarafıda olabiliyor,uzun zaman normal fitesli araba kullanan birden automatik kullanmaya başladığında haliyle ilk başta sorun yaşayabilir ama zamanla insan alışıyor.şimdi senin sorununa gelince,senin zevkine bağlı,ben şimdi almayı istiyorsan al derim,bir kaç hafta veya bir kaç ay sonra kendin daha iyi karar verirsin.yani kendin kullanmadan bilemezsin.Bende iki sene kadar automatik kullandım çok memnun kaldım.
    iyi forumlar

6. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    bencede aliskanlik ve zevk meselesi benim arkadas 20 senedir otamatik araba kullaniyor ben bir kere bile otamatik araba kullanmadim ben asla manuelden sasman diyorum oda ben otamatik haricinde bir araba asla kullanman diyor karar senindir hic kimse bunu sana tarif edemez tecrube ve zevk meselesi tartisilmaz.

8. 2 kişi gamberoglu2000 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    532 mesaja 873 teşekkür aldı
    Bencede otomatik al,bir kac gün sür zevkini alirsin,bir dahada vitesli arabaya binmezsin benim gibi.

10. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    71
    5 mesaja 7 teşekkür aldı
    selam arkadasim, bencede otomatik al.acaba alisirmiyim diye de hic düsünme cünkü insan rahata cabuk alisiyor,spor araba alsam heralde manuel alirdim ama coluk cocuk binecek aile arabasi deyince illdede otomatik.bende son iki arabami otomatik aldim daha manuel almam. manuel hammallik gibi geliyor bana artik.tabi bunlar benim kendi düsüncem,yani beni baglar,zevk meselesi sonucta,herkese hayirli ramazanlar.

12. alkolikkedi üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye miralay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    400
    12 mesaja 20 teşekkür aldı
    Otamatik arabalarda dikkat edecegin en önemlisi Getribenin belirli bir sürede yagini degistirmen . ikinci dezavantaji otamatik getribelerin steuygerätleri cok pahali . Tercih senin sahsim adina manuel derim.

14. miralay üyemize teşekkür edenler:

Üye cinnah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Alıntı miralay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otamatik arabalarda dikkat edecegin en önemlisi Getribenin belirli bir sürede yagini degistirmen . ikinci dezavantaji otamatik getribelerin steuygerätleri cok pahali . Tercih senin sahsim adina manuel derim.
    Herkese tesekkürler

Bende bunu bilmek istiyorum sadece yagini degistirmek yeterli mi ? dikkat etmem gereken baska seylerde varmi?

Yeni Üye GS_ultraslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    89
    16 mesaja 87 teşekkür aldı
    Selam Arkadsim,

Bende seneler boyunca manuel kulandim. 178.000 km de Getriebe bozuldu. Arabalari degistirdim ve otomatik aldim. Pisman degilim. Tavsiye derim. Ve sanirim sende otomatige bindikten sonra bir daha manuel sürmesin diye düsünüyorum. Tabiki genede renkler ve zevkler tartisilmaz. Herkese hayirli ramazanlar dilerim.

17. GS_ultraslan üyemize teşekkür edenler:

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Otomatik daha iyi, arabayi sehir icinde sik kullaniyorsan, mutlaka otomatik al.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,736
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    30 sene manuel kullandim, cogu kisinin otomatik iyi degil demesine ragmen otomatik bir araba aldim ve bundan böyle de manuel asla satin almam.Uzaktan kumanda varken elle kanal degistirmeye benziyor.Zevkle alakasi bence yok, otomatigin eksi yani hic yok.Cook eski modellerde sanirim bu sistem henüz iyi oturmadigi icin o zamanlar kullanip sonradan kullanmayan da bilmiyor nasil oldugunu, teknik cok gelismis durumda.

Bazi markalarda sorun cikabiliyormus, bence google da önce arastir, hangi marka veya modellerinin sanzimani arizaya megilli degilse onlari tercih et derim.Bu konuda Daimler ve Audi sanirim oldukca iyi durumda, Ford u bilemiyecegim.

20. mxm üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Ben otomatik aldim 4 ay zor dayandim hemen sattim normal aldim

Otomatik arabaya istedigini yaptiramaSin sen arabanin dedigini yapmalisin.

Örnegin lambada dururken ayagin hep frende olmasi gerek yoksa öndeki araca
    Gider vurursun.park yaparken ayri bir sorun.u dönüsü yaparken ayri bir sorun
    Yani ben hic begenmedim .

22. .onur üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye VoLKan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Oberhausen / Zonguldak / PS4 Pro / Androit / Samsung Smart Tv
    Ettiği Teşekkür
    74
    62 mesaja 377 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben otomatik aldim 4 ay zor dayandim hemen sattim normal aldim

Otomatik arabaya istedigini yaptiramaSin sen arabanin dedigini yapmalisin.

Gider vurursun.park yaparken ayri bir sorun.u dönüsü yaparken ayri bir sorun
    Yani ben hic begenmedim .
    mercedes otomatik inicisiyim ve cokda memnunum ama zevk meselesi , lambada dururken normal getribede firene basilmiyomu sen bosa atiyorsun otomatik getribede olanlarda P aliyor bitiyor is yada Bosa Alirsin ben öyle yapiyorum P aliyorum bitti kisaca zevk meselesi ama alirken getribeye cok iyi bak kütleme geliyormu P den R ye Alirken hepsini dene Ses Geliyorsa Kütleme ozaman sorun var demek...

24. VoLKan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    94
    61 mesaja 130 teşekkür aldı
    Otomatik araba gibi rahat araba yok bence, en önemlisi otomatik arabada motor fitesli araba gibi yipranmiyor, devamli optimal zamanda optimal fitesi takiyor.
    Kendi arabama otomatik fites taktirmak deyse taktiridim, ama malesef büyük ve pahali bir olay.

Dogrusu simdi kac kiside fitesli arbanin otomatik arabaya karsi hizli olan araba var, ve bunu sürme kabiliyeti? Sonucta fites sallamakdan baska birsey cikmiyor, bir 10 km gibi yakin bir mesafede kac kere fites degistiriliyor bir saymaya kalktini matematik yetmez.

26. 2 kişi Mr.Robot üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    1,736

Gider vurursun.
    Maziye karismis bir özellik oldugunu biliyorsundur umarim.Yenilerinde öyle bir sey yok artik.
    Benimki de eski model ve bosa almak zorundayim ama bu beni zerre kadar rahatsiz etmiyor, al bosa bekle, hemde vitese takarken vites kolunu saga sola hareket ettirmeden dümdüz geri cek.Ayrica vitesli arabada vitesi zaten bosa almiyormusun?Bir baska durumda ise, yokus yukari arabayi park ettin ve geri geri cikip gitmen gerekiyor, tak geri vitese ve sakin bir sekilde arabanin kendi kendine geri gitmesini bekle, debriyajla bogusmana gerek yok, freni birakinca araba asla kaymiyor, bu ne güzel bir sey yahu
    Ayrica neden arabanin istedigini yapiyorsun anlayamadim, vitesliye göre ne dezavantaji var?En ufak bir dezavantaji yok.Verdigin gaza göre hareket ediyor araba, vitesten vitese senin gaza basmana göre geciyor, kendi istedigini degil senin istedigini otomatikman kavriyor ve uyguluyor.

Bindigin araba kac modeldi merak ettim cünkü ayni seyi bir arkadas ta bana söylemisti ve ona bunun coktan degistigini söyleyince bir afallamisti.

28. mxm üyemize teşekkür edenler:
    Sah

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    kesinlikle otamatik al derim hele yeni modellerdeki otamatik araba kullanmak harika bir olay, 20 sene manual kullandim bundan sonra asla manual araba almam.

30. 2 kişi Sah üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    326
    Herkes otomatik dedigine göre demekki otomatik daha iyi simdiden alan arkadasa hayirli olsun.ama ben almam

32. .onur üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    1,736
    Otomatik varken neden hala manuel Vitesli araba üretiliyor hic anlayamiyorum.

34. mxm üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    326
    Alıntı mxm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Otomatik varken neden hala manuel Vitesli araba üretiliyor hic anlayamiyorum.
    Hem daha ucuza mal oluyor hemde benimgibi otomatik arabaya alarjisi olanlar icindir diye düsünüyorum

Ettiği Teşekkür
    1,736
    benimgibi otomatik arabaya alarjisi olanlar
    Daha önce hic otomatik sürmemistim, ve aynen sagolsunlar senin gibi düsünen bir cok arkadas otomatik araba alma fikrimi törpülemisti aslinda ama tesadüf bu ya, otomatik ve tam benim istedigim bir tanesini bulunca haydi dedim otomatik olsun ve 2 gün kullandiktan sonra neden karsi cikildigini o andan itibaren hic anlayamadim.

Benim araba 2006 model Mercedes, daha yenileri cok daha iyiymis, gecen Q3 sürdüm cok daha güzeldi, teknik iyice gelismis ve harika bir hal almis.Elle hic kimse o kadar seri vites degistiremez, üstelik dikkat edersen, vites degistirirken yaninda oturanlarin kafalari vites degisimlerinde öne ve arkaya oynar, otomatikte bu yok cünkü gecisler belli dahi olmuyor.

37. mxm üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)