Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2843 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Nikon D5100 aldim

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

Nikon D5100 aldim

Arkadaslar, kullanilmis olarak toplam 8300 cekim yapmis bir Nikon d5100 aldim. makina nikon 18-55 ve nikon 200mm tele objektif ayrica externe bir microfonla beraber aldim.Yine 6 tane filtre, bir tane de yedek aküsü var. Aldigim kisi temiz kullanmis fiyat olarak 290 euro verdim.

Size sormak istedigim bu makina benim gibi hobi fotograf ciligina heveslenenler icin iyi bir secim mi. Cünkü bu DSLR makinalarla ilgili hic bir bilgim yok. Insallah bu sene izinde kullanmayi düsünüyorum.

Bir baska soru ise, macro fotograflar cok hosuma gidiyor, bu makinayla dün cok ugrasmama ragmen yakini bir türlü netlemiyor makina..Cok yakina gelince makina cekmiyor. Bunun icin hangi objektif almam lazim.

Bir diger konu ise, video cekerken objektifin motor sesi videoya karisiyor, buunun icin ne yapabilirim

Son olarak ebay den 64 gb Class 10 80mb s speed bir kart ismarladim. Bu kart sizce izin de yetermi. Cok fotograf ve video ceken biriisiyim izinde (cep telefonuyla)

Tesekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Nikon lar iyidir, yani makinadan ve lenslerden memnun kalirsin. Ben Canon kullaniyorum ama Nikon kullanan cok arkadasim var. Makro olayi ap ayri bir hadise yani ona özel lens alman lazim, her lens ile makro cekemezsin. Özel makro lensleri var, bilgili arkadaslar yardimci olur sana kesin ama kendin de google dan arayip cok fazla bilgiye ulasabilirsin.

64 GB yeter ama ben olsam 32 GB dan iki ayri kart alirdim, en az 3 kart olsun biri makina da ikisi cantanda. Neden dersen kaybolma ve bozulma ihtimalina karsi en iyi önlem budur. Birde bazen makinayi alir cikarsin hevesle, cikarirsin cantadan foto cekmek icin ama bakarsin ki karti evde PC de unutmussun Yedekli calismak her zaman iyidir, o zaman cikarir cantadan yedegi takar yola devam edersin.

Güle güle kullan makinayi. Cok güzel foto forumlar var nette, youtube da filan bir ton egitim videolari var onlardan da cok sey ögrenebilirsin...

4. hope41 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Iyi Kamera almissin. özellikle aldigin fiyat cok iyi ve deger kameraya. Bendede aynisi var. Seneler önce yeni almistim ve aldigim günden beri devamli kullaniyorum.
    Önce hicbir bilgim yoktu, gerci simdide pek yok ya ama kamerayi ögrenmek ve anlamak istiyorsan vakit buldugun Zaman hep eline al ve icini disini kurcala. korkma, bak ne gibi funksiyonlari var, arastir, sor, YouTube falan filan....ne Kadar cok kamerayi tanirsan o Kadar iyi arkadas olursunuz.
    Cekim kalitesi iyi, elde durusu bile kaliteli. Benim bu Kamera ile cektigimi fotolari görmek istiyorsan buraya bak

http://www.ozbeceriksizler.com/showt...Tatil-Fotolari

veya buraya

http://www.ozbeceriksizler.com/showt...-Benim-Fotolar

Cek bir iki resim sonra buraya ekle beraber bakalim sonuc nasil oldu diye.
    Kolay gelsin.

6. Antakya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Iki gündür makinayi kurcaliyorum fakat bu ISO, pozlama, "F "ayarlari bayagi karisik geldi..Youtube da felan izliyorum ama yine de deneme yanilma yöntemiyle ögrenmek grek heralde, yoksa hepsi birbirine karisiyor.

Tecrübeli Üye sadece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,260
    281 mesaja 536 teşekkür aldı
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iki gündür makinayi kurcaliyorum fakat bu ISO, pozlama, "F "ayarlari bayagi karisik geldi..Youtube da felan izliyorum ama yine de deneme yanilma yöntemiyle ögrenmek grek heralde, yoksa hepsi birbirine karisiyor.
    makine guzel, iyi gunlerde kullanin,
    video yerine makineye ait kitapcigini okumanizi tavsiye ederim, bahsettiginiz parametreler birbirleriyle ters orantilidir,

ilginizi cekerse D5100'e ait iki kitap ekledim:
    • David_Busch's_Compact_Field_Guide_Nikon_D5100.pdf (±3MB)
    • David_Busch's_Nikon_D5100_Guide_to_Digital_SLR_Pho tography.pdf (±18MB)

bunlar ingilizce olup, 18MB'lik tek bir arsiv'e toplanmistir, sifre: "sifrelediM__" (tirnak isaretlerini girmeyiniz).

9. 2 kişi sadece üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    eğer üzerinde eski firmware varsa update yapmanı tavsiye ederim

http://downloadcenter.nikonimglib.co...oad/fw/20.html

11. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Muhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    42
    18 mesaja 54 teşekkür aldı
    Güle güle kullan, Nikon lar iyi ve kullanisli makinalardir bol bol Fotograf cek ögrenirsin. ISO, Blende ve Verschluss lari ögrenmen icin otamatikte cek ve o degerlere göre maunel Ayar yap ve karsilastir. Bende Nikon D3200 ile baslamistim simdi D7200 kullaniyorum ve cok memnunum.

13. Muhi üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye ViennaKings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Güle Güle Kullan Kardesim, yalniz elindeki malzeme okadar cok ki bence yavas yavas kücükten basla.
    Öncelikle Makinayi tanimaya calis, ve zamanin oldukca elinden düsürme, nekadar cok cekersen okadar cok ögrenirsin.

Cekecegin ilk 5000 Resim zaten direk olarak cöpe gidecek :-) icinden illaki tek tük güzel kareler cikacaktir.

Baslangic olarak direk A Modunda cekmeni tavsiye ederim. A Modunda sen sadece Diyafram (Blende) ayarini veriyorsun digerlerini Kamera hallediyor.

Diyaframin nekdar aciksa okdar arka planinda baya bulanik cikiyor, en acik Diyafram f1.2 basliyor f22 e kadar cikiyor.

15. ViennaKings üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Cevaplariniz icin tesekkürler Arkadaslar..

Aldigim makinayi izinde kullandim. 64 gb 100mb bit sn bir kart takdim ve bol bol fotograf ve video cektim. Fotograflari genelde Automatik ayarda cektim, diger ayarlari daha tam cözemedim. Ama yine de bu makinayla cok güzel cekimler yapilabiliyormus. Özellikle Ayarlarini biraz ögrenmeye baslayinca cok dha zevkli oluyor fotograf cekmek. Cektigim vieolara Alamnyaya gelince baktim ve gercekten cok güzel videolar cekmis.

Yalniz makinaylka gelen 55-200 objektiv bayagi güzel cekim yapmasina ragmen, 18-55 ogbjektif hic hosuma gitmedi.. Bunu satip yerine cok pahali olmayan bir objektiv almak istiyorum. özellkle yakin makro cekimlerde kullanabilecegim birsey olursa iyi olur..

Sizlerin tavsiyesini bekliyorum.

Selamlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)