Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2836 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 59 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lidl kirkel suyu

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı TipiTip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde Lidl'de bu satılıyor

Ben Erikli hariç su almam , ama arabam yok

Erikli satılan yerde bana mesafeli

Araba alana kadar mecbur bundan kullanicagiz
    şimdiye kadar Lidl de Kirkel,Jessen ve Wört Am Rhein görmüştüm ama bu kaynağı ilk defa görüyorum

2. Sponsor Reklam
    ∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdiye kadar Lidl de Kirkel,Jessen ve Wört Am Rhein görmüştüm ama bu kaynağı ilk defa görüyorum
    Fena değil , ben beğendim

Haaa Erikli gibi değil ama icilmeyecek gibide değil

Almanların bir Ata sözü vardır

Der Mensch ist ein Gewohnheitstier

Alıştıktan sonra içiliyor hepsi

Alışma süreci geçtimi SCHMECKTTTTT

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aslında düşük florid oranı pek tehlikeli diş ve kemik yapısına yararlı

diş macunlarının içine extradan koyuyorlar

suda Natrium-Chlorid (tuz bileşimi) ve Nitrat oranı önemli
    Bu konu biraz karisik, yani farkli fikirler var tabi bilemiyorum hangisi ne derece saglikli. Ama Kaufland suyuna devam Tavsiye ederim sana da yakin, kuyu suyu gibi okan suyu birak derim

Moderator 44Malatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zurbahan Dağından
    Ettiği Teşekkür
    1,887
    859 mesaja 3,535 teşekkür aldı
    Kaufland'ın asitli suyunu içebiliyorum ama oranın normal suyu aynı wörth am rhein suyu gibi içemiyorum.
    Bizim beğendiğimiz lidl in kirkel, aldinin suyu ve türk bakkalın metzeral.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı 44Malatya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaufland'ın asitli suyunu içebiliyorum ama oranın normal suyu aynı wörth am rhein suyu gibi içemiyorum.
    Bizim beğendiğimiz lidl in kirkel, aldinin suyu ve türk bakkalın metzeral.

Hangi su bu bahsettigin? Belki bölgeden bölgeye degisebilir sattiklari su. Misal biz Dogu Almanya da kaldik iki sene, orda Aldi den aliyorduk suyu ve güzeldi. Sonra NRW ye tasindik ama burdaki Aldi deki suyun tadi farkli ve kuyu suyu gibi tadi vardi.

Yani tabi ki damak tadi herkesin degisiktir ama bizim aldigimi suda diger yerlerde satilan cogu suda olan o tuhaf tad yok.

Yeni Üye yorgun03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    gözümüz aydin lidl gene eski suyu satmaya basladi eskiden metzeral iciyordum sonra lidl suyu icmeye basladim degistigi icin bu bi kac aydir gene metzeral ictim tadi ayni, ama gecen haftadan beri lidl eski suyu satmaya basladi cunku cok sikayet gelmis ben sahsen sikayet etim yilardir alis veris yaptigim lidl filialinde artik calisanlarla icli disli oldugum icin kac kere calisanlara sordum onlarda cok musteri sikayet etmis dediler. ins gene degismez .hala degismeyen yerlerde arkadaslar metzeral tavsiye ederim bi deneyin derim saygilar (Darmstadt)

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Bosu bosuna para veriyorsunuz. Cesme suyu Almanya'nin her yerinde satin sudan daha kaliteli. Üstüne birde kanserjon plastikin katki maddelerini midenize sokuyorsunuz. Üstüne birde cesmedeki sudan 26 kat fazla para veriyorsunuz.

Bir arastiririn google.de. Cok testler var. Suyun tadi bile cesmeden daha kötü. Daha kötü diyenler, su damak tadiniz bozulmus. Daha gecen hafta SWR Markt programinda söylediler, satin suyun daha tatli gelme nedeni plastik sisenin saldigi kimyasallar.

Hatda bagzi uyanik firmalar belediye kuyusundan doldurup satiyorlarmis. Örnegin Bonaqua. Essen'nin Cesme suyunu kazikliyorlar.

Stiftungwarentest satin sularin icinde mikrop bile buldu.

https://utopia.de/stiftung-warentest...lwasser-26788/

Leitungswasser wird strenger kontrolliert als natürliches Mineralwasser

Wasserversorger müssen ihr Wasser regelmäßig untersuchen. Im Hinblick auf Keime gilt das für große Betriebe mehrmals täglich. Somit ist es das am strengsten kontrollierte Lebensmittel in Deutschland. Es muss von so guter Qualität sein, dass jemand es sein Leben lang täglich trinken kann, ohne davon krank zu werden. Für Wasser aus der Leitung gelten deutlich mehr Vorschriften als für Mineralwasser: etwa Grenzwerte für Pestizide und Uran. Mineralwasser wird kaum aufbereitet

Leitungswasser kommt aus Grundwasser, Flüssen, Seen und Talsperren sowie aus Quellwasser. Es ist unerwünschten Stoffen aus der Umwelt ausgesetzt. In der Regel bereiten Wasserwerke es auf, bevor die Menschen es trinken. Natürliches Mineralwasser hingegen fördern Brunnenbetriebe aus unterirdischen Quellen. Die Quelle muss durch eine von Natur aus kaum wasserdurchlässige Bodenschicht vor Verunreinigungen geschützt und das Wasser „ursprünglich rein“ sein. Die Brunnenbetriebe dürfen es praktisch nicht aufbereiten. Erlaubt ist nur, einige Stoffe wie Eisen zu entfernen. Sind alle Voraussetzungen erfüllt, wird das Wasser amtlich anerkannt.

Ayrica Cesmedeki daha kaliteli su yarim Cent litresi. Daha kalitesiz suya nerdeyse 13 Cent veriyorsunuz. Yani daha kalitesiz suya 26 kati daha pahaliya aliyorsunuz ve birde hamballigini yapiyorsunuz.

Burdan'da kendiniz okuyun plastik siseler neye yol acabiliyor:

https://www.gesundheute.com/xenooest...astikflaschen/

Insanoglu iste, birseye para veremedimi duramiyor.

Afiyet olsun.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (27 Mayıs 2018 Saat 01:54 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi Birbey 3.0 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Saka su da cok iyi

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bosu bosuna para veriyorsunuz. Cesme suyu Almanya'nin her yerinde satin sudan daha kaliteli. Üstüne birde kanserjon plastikin katki maddelerini midenize sokuyorsunuz. Üstüne birde cesmedeki sudan 26 kat fazla para veriyorsunuz.

Bir arastiririn google.de. Cok testler var. Suyun tadi bile cesmeden daha kötü. Daha kötü diyenler, su damak tadiniz bozulmus. Daha gecen hafta SWR Markt programinda söylediler, satin suyun daha tatli gelme nedeni plastik sisenin saldigi kimyasallar.

Hatda bagzi uyanik firmalar belediye kuyusundan doldurup satiyorlarmis. Örnegin Bonaqua. Essen'nin Cesme suyunu kazikliyorlar.

Stiftungwarentest satin sularin icinde mikrop bile buldu.

https://utopia.de/stiftung-warentest...lwasser-26788/

Leitungswasser wird strenger kontrolliert als natürliches Mineralwasser

Wasserversorger müssen ihr Wasser regelmäßig untersuchen. Im Hinblick auf Keime gilt das für große Betriebe mehrmals täglich. Somit ist es das am strengsten kontrollierte Lebensmittel in Deutschland. Es muss von so guter Qualität sein, dass jemand es sein Leben lang täglich trinken kann, ohne davon krank zu werden. Für Wasser aus der Leitung gelten deutlich mehr Vorschriften als für Mineralwasser: etwa Grenzwerte für Pestizide und Uran. Mineralwasser wird kaum aufbereitet

Leitungswasser kommt aus Grundwasser, Flüssen, Seen und Talsperren sowie aus Quellwasser. Es ist unerwünschten Stoffen aus der Umwelt ausgesetzt. In der Regel bereiten Wasserwerke es auf, bevor die Menschen es trinken. Natürliches Mineralwasser hingegen fördern Brunnenbetriebe aus unterirdischen Quellen. Die Quelle muss durch eine von Natur aus kaum wasserdurchlässige Bodenschicht vor Verunreinigungen geschützt und das Wasser „ursprünglich rein“ sein. Die Brunnenbetriebe dürfen es praktisch nicht aufbereiten. Erlaubt ist nur, einige Stoffe wie Eisen zu entfernen. Sind alle Voraussetzungen erfüllt, wird das Wasser amtlich anerkannt.

Ayrica Cesmedeki daha kaliteli su yarim Cent litresi. Daha kalitesiz suya nerdeyse 13 Cent veriyorsunuz. Yani daha kalitesiz suya 26 kati daha pahaliya aliyorsunuz ve birde hamballigini yapiyorsunuz.

Burdan'da kendiniz okuyun plastik siseler neye yol acabiliyor:

https://www.gesundheute.com/xenooest...astikflaschen/

Insanoglu iste, birseye para veremedimi duramiyor.

Afiyet olsun.

Ahmet Maranki´ye bir programda denk gelmistim, su ile akalali konusuyorlardi. Demisti ki belki sizin aldiginiz sular ilk ciktigi kaynaginda cok kalite su olabilir ama suyu ordan alip, pet siselerde saklayip, bir süre fabrikada duruyor, ordan transport oluyor saticiya, ordan son saticiya geliyor ve raftada illa ki biraz bekliyor orada. Bu süre zarfinda hep plastik icinde ve belki günesli yerde bekliyor ve siz sonunda o suyu iciyorsunuz demisti. Birde test yapmisti degisik marka sular ile cesme suyunu karsilastirip ve yinede en saglikli su cesme suyu cikmisti

Yani bildigim kadari ile suyun akan su olmasi cok önemli ve durgun su ister istemez özelligini kaybediyor. Ha bende disardan alip iciyorum yalan yok ama uzun zamandir cesme suyuna gecis yapmayi da düsünüyorum, yani maddi anlamda degil, ki ben cok uzun süre belki piyadadaki en pahali suyu aliyordum, tadi cok güzel oldugu icin. Yani isin maddiyatinda degilim kesinlikle. En iyisi evdeki suyu test ettirip bakmak, yani en azindan insanin kalbi de rahat olur saglikli su iciyoruz diye. Gelen su belki saglikli ama binadaki tesisat vs. da önemli. Sanirim evdeki suyu test eden firmalar var, bir kere yaptiriyorsun sonucta o parayi vermeye deger bence.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Evet hakisin Hope41.

Gecen gün bir Alman programinda cesme suyu ile satin suyu karsilastiriyorlardi. Cesme suyu hep daha kaliteliydi.

Adam sordu, niye ozaman millet bu kadar satin su aliyor diye. Iki neden var dedi adam. Cesme suyun satin su gibi reklami yok ve millet saniyorki, birsey para verince degerli oluyor.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    AB plastik ürünleri yasaklamaya hazırlanıyor

AB Komisyonu plastik tabak, çatal, bıçak ve pipet, ambalaj gibi tek kullanımlık plastik ürünleri yasaklamaya hazırlanıyor.

BRÜKSEL - Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, denizlerdeki atıklarla mücadele için en sık karşılaşılan tek kullanımlık plastik ürünlere yönelik yeni kurallar getirilmesini teklif etti.

AB Komisyonu, sahillerde ve denizlerinde en çok bulunan tek kullanımlık plastik atıkların kullanımını sınırlandırmaya yönelik düzenleme teklifini açıkladı.

Buna göre, uygun fiyatlı alternatiflerin bulunduğu tek kullanımlık plastik ürünler piyasalardan yasaklanacak.

Plastik kulak pamukları, çatal bıçak setleri, tabaklar, pipetler, içecek karıştırıcılar ve balon çubukları sadece sürdürülebilir malzemelerden üretilebilecek. Plastik içecek kapları sadece kapaklı biçimde satılabilecek.

AB üyesi ülkeler plastik gıda kapları ve içecek kaplarının kullanımını ulusal hedefler belirleyerek ve alternatif ürünler sağlayarak azaltacak. Tek kullanımlık plastik ürünler ücretsiz dağıtılamayacak.

Plastikten yapılan gıda kapları, paket, ambalaj, bardak, ıslak mendil, balon, poşet ve sigara filtrelerini üretenler ürünlerinin atık ve temizlik maliyetlerini karşılamaya yardımcı olacak.

Bu sektörlere daha az kirletici ürün alternatifleri geliştirmeleri için teşvikler verilecek.

AB üyesi ülkeler, 2025 yılına kadar tek kullanımlık plastik şişelerin 90'ını depozito gibi çeşitli sistemlerle toplamak zorunda olacak.

Hijyenik ped, ıslak mendik ve balon gibi ürünlerde ne şekilde atılmaları gerektiği ve çevreye olumsuz etkileri hakkında bilgilendirme bulunması gerekecek.

Üye ülkeler, plastiklerin tekrar kullanımı ve atık yönetimi hakkında tüketicileri bilgilendirmeye yönelik çalışmalar yapacak.

Plastik balıkçılık malzemesi üretenler, atıklarının toplanması, taşınması ve işlenmesi maliyetlerini karşılayacak.

Teklifin yasalaşması için AB Konseyi, AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu (AP) arasında üçlü görüşme yapılacak.

Tarafların bir metin üzerinde uzlaşması halinde tüm kurumların onayının ardından teklif yürürlüğe girecek. Devamında da AB üyesi ülkelerin gerekli düzenlemeleri uygulamaları gerekecek.

14. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Chapter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    195
    38 mesaja 58 teşekkür aldı
    Arkadaşlar yeni çıkan Stiftung Warentest’te birçok Su kalitesi test edildi.

Bu konuda sizleri de bilgilendirmek istedim.

16. 3 kişi Chapter üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Stilles Wasser icin Test varmi?

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Almanya'da dünyanin en kaliteli ve en ucuz sularindan cogu Almanya'da. Insanoglu daha kalitesiz suya para verecek yer ariyor. Yok yavanmis, yok bilmem ne. Satin su ice ice damak tati milletin bozulmus. Ayni domatesdeki gibi. Dogal bir domatesi ver cocuga onu bozuk saniyor. Ne olacak, sadece suni domates görmüs. Suda böyle. Adamlar satin suyun icine kim bilir neler katiyorlarki bagimlilik yapsin alan gelip bir daha alsin diye.

Ayrica o plastik amblajlari hepsi o suya kimya saliyor. Avrupa Birligi plastik amblajdan su karisan kimya oranini bilerek cok yüksük tutmus. Yoksa icecek söktörü krize girebilirmis maaliyetler daha yüksek diye. Oysaki laboratuvarlar hepsi diyor, bu oran cok yüksek bile.

19. Birbey 3.0 üyemize teşekkür edenler:

Üye Efe1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    156
    22 mesaja 27 teşekkür aldı
    bizde lidl en suyunu begeniyoz orda su kalmadimi nettodan aliyom oda iyi.
    Konu Efe1977 tarafından (01 Temmuz 2018 Saat 13:06 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    Bende Acala su filtresi var

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Alıntı Birbey 3.0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Almanya'da dünyanin en kaliteli ve en ucuz sularindan cogu Almanya'da. Insanoglu daha kalitesiz suya para verecek yer ariyor. Yok yavanmis, yok bilmem ne. Satin su ice ice damak tati milletin bozulmus. Ayni domatesdeki gibi. Dogal bir domatesi ver cocuga onu bozuk saniyor. Ne olacak, sadece suni domates görmüs. Suda böyle. Adamlar satin suyun icine kim bilir neler katiyorlarki bagimlilik yapsin alan gelip bir daha alsin diye.

Ayrica o plastik amblajlari hepsi o suya kimya saliyor. Avrupa Birligi plastik amblajdan su karisan kimya oranini bilerek cok yüksük tutmus. Yoksa icecek söktörü krize girebilirmis maaliyetler daha yüksek diye. Oysaki laboratuvarlar hepsi diyor, bu oran cok yüksek bile.
    Ustam yazdıklarının çoğuna katılmakla beraber şu son yazdığın suyun bağımlılık sözlerine katılmıyorum. Ne yani susayan insan sadece alıştığı yerden mi susuzluğunu gideriyor. Böyle bir şeyin mümkün olacağını hiç zannetmiyorum.

Firmalar sırf suyunu satsın diye içine bilmediğimiz bizi o suya bağımlı yapacak bir şeyleri koyacaklari lafı biraz abartı gelmedimi sence.. Domates ve diğer şeyler de sonuna kadar haklısın zaten

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    557
    Olmaz mı sanıyorsun? Çoğu katkı maddeleri belirli sınırı geçmedikten sonra yazmaya mecbur değilsin.

Yıllarca diğer gıdalardada öyleydi. Çok basit örnek. Çoğu doğal su kaynakları biraz yavan gelir insanın ağzına. Türkiye'de köyde bir su iç 100 metrelik kuyudan bak sana nasıl yavan geliyor. Satın olan tüm sular hiç biri yavan değil. Yağ gibi akıyor boğazdan. Nasıl oluyor bu?

Kazançın olduğu her yerde ticaret hileleri vardır.

Sadece daha bir skandal çıkınca millet uyanıyor. Et'de çıktı, sebze ce meyvede. Herşeyde var.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Ustalar, uzun zaman oldu...netto suyunu denemisdim ve buzamana kadar cok severek icdim....ancak artik o su nettoya gelmiyor, edekayada aynisi geliyordu orayada gelmiyor artik.....gittim kaufland dan testsieger güya StWa aldim, tadi nettodaki gibi güzel degil

Lidl ve Kaufland Quelle : Löningen
    Netto: Breuna (idi, yenisi gelmis, cok kötüymüs, hic almadim)

samu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)