Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2875 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Arka fren degisiminden sonra alttan gelen ses

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı

Arka fren degisiminden sonra alttan gelen ses

Merhaba arkadaslar,

Benim 530d BMW var 2006 model, E61 yani kombi. TÜV var bu ay ve ön frenlerin yenilenmesi gerekiyordu, arkalari daha 10 bin km gösteriyor sistem ama ben dedim degismisken hepsini yaptirayim ciksin aradan sonra bir daha ugrasmam.

Textar Pro Scheibe + Textar epad (Keramik) Beläge aldik, takdirdiktan sonra alt kisimdan fren yapinca ses gelmeye basladi.

Tanidik bir yerde yaptirdim frenleri, tekar gittim gösterdim, baya ugrastik baktik nedir nerden geliyordur diye ama birsey bulamadik.

Acaba yeni Scheibeler de mi sorun olabilir diye adam onlari da ölctü filan cok cok az birsey var ama bundan olamaz filan dedi...

En son benim eski Scheibe leri tekrar geri taktik ses gitti yine. Allahtan o scheibelerin ömrü var daha yani onlarla tüv e girmemde sorun olmaz, Belägeleri de yenilenmis oldu.

Adam arka scheibe lari Reklamation diye geri yollayacak, bakalim yenilerini yollarlarsa yine takip deneriz dedi, Tabi benim icimde kusku var yine aynisini yapar mi diye....

Acaba baska bir sebebi olabilir mi bu sesin?

Birde bordcomputer da Bremsflüssigkeit degisimi gösteriyordu, arabanin servis defterine baktim ilk 27.000 km de degismisler, birde en son 90.000 de 2010 yilinda. Araba su an 243000 de, dün frenler degisirken onuda yenileyelim dedim yani sistemde degisilmesi gerekiyor diye. Abi dedi ölcüp bakalim, termometre gibi bir aletle ölctü 180 derece gösterdi, abi de dedi ki bence normal degismeye gerek yok, öyle biraktik yani degismeden. Sizce yine de degismesi gerekirmiydi yani 6 sene ve cok km gecmis üstünden... kafama takildi ama tamirciden de iyi bilemeyiz diye de düsündüm bir taraftan

Tesekkürler
    Konu hope41 tarafından (30 Haziran 2016 Saat 09:45 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    48
    74 mesaja 279 teşekkür aldı
    Maşallah
    180 dereceyi felan biliyorsun
    Frenleri tavsiyem orjinal olması
    Yağa gelince 2 senede bir değişmen gerekiyor
    Çünkü zamanla buharlaşma olabiliyor fren sisteminde.
    Oda yağın sulanması demek ki, fren sisteminin sağlıklı Çalışmamasına yol açıyor
    Allah muhafaza sülük gibi yapışırsın bi yere.

4. BndD üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı BndD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah
    180 dereceyi felan biliyorsun
    Frenleri tavsiyem orjinal olması
    Yağa gelince 2 senede bir değişmen gerekiyor
    Çünkü zamanla buharlaşma olabiliyor fren sisteminde.
    Oda yağın sulanması demek ki, fren sisteminin sağlıklı Çalışmamasına yol açıyor
    Allah muhafaza sülük gibi yapışırsın bi yere.
    Ya ben anlamam ki arabadan filan, adam öyle dedi bizde bu isi bilen sensin diye ona uyduk. Yani aynisini dese bana paradan kacacak degilim yani...

180 dereceyi bilmiyorum ya adam garip bir alet ile birseyler ölctü onu gördüm sadece

Orjinal meselesine gelince, textar da bmw ye orjinal fren veriyor yani ucuzunu kötüsünü almadik ki..... Cok asiri pahali orjinallerde ve kimine göre ATE filan iyi marka taktin mi sorun cikmamasi lazim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    11 mesaja 15 teşekkür aldı
    Kimse keramik frenlerı tavsiye etmiyor birde alırsan ate marka al ben hep ate kullanırım şimdiye kadar hiç problem olmadı benim kendi tecrübem

7. Mondi67 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    fren yagini 2 yilda bir degistir devterde yaziyor neyin ne zaman degistirmen gerektigini ona bak anlasilir zaten

9. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı Mondi67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimse keramik frenlerı tavsiye etmiyor birde alırsan ate marka al ben hep ate kullanırım şimdiye kadar hiç problem olmadı benim kendi tecrübem
    Aldik artik frenleri ama textar da erstausrüster aslinda cogu kisinin ayni senin ATE hakkinda söylediklerini söylüyor frenleri icin ve bizim frenleri yapan adam cok kisiye bu frenleri taktim sorun olmadi su ana kadar kimsede diyor.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fren yagini 2 yilda bir degistir devterde yaziyor neyin ne zaman degistirmen gerektigini ona bak anlasilir zaten
    Bir ara degisirim ya, adam bizi öyle yönlendirince dedik madem öyle simdilik kalsin...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    31 mesaja 105 teşekkür aldı
    merhaba tamircine güveniyorsan onu dinle
    yok icinde süphe varsa baska bir tamirhaneye götür sade kontrol ettir
    eyer orasida ayni derse ok
    birde izine gideceksen iyi kontrol ettir yollar uzun sicak firenler iyi olmali.

13. tombis78 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı tombis78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba tamircine güveniyorsan onu dinle
    yok icinde süphe varsa baska bir tamirhaneye götür sade kontrol ettir
    eyer orasida ayni derse ok
    birde izine gideceksen iyi kontrol ettir yollar uzun sicak firenler iyi olmali.

Güveniyiorum derken bir arkadasin tanidigi, temiz bir abi ama herkesin bakis acisi farkli olabiliyor, yani ölctüm degeri normal gözüküyor, bosa para harcamasin diye de beni öyle yönlendirmis olabilir ama riziko görse herhalde derdi bana yani bunu degis ki sonra sakatlik olmasin vs... olsa derdi bana ki arabaya elimden geldiginde herseyin bütceme göre en iyisini almaya calisiyorum filan.... ben yine de bir yerde gösterip baktirayim, cok fazla para olmasa gerek tahminimce, degisiz en iyisi ilk firsatta

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    arkadasim arabanin defterinde degisim periyotlarinda nelerin degisecegi yaziyor o listede yazanlara uyarsan zaten bir sorun yasamazsin, zahnrimmenin ömrü bile 5 yil sen bugun al zahnriemmeni 5 sene kullanma tamirciye götür tabiki hic yipranmamis digcek önemli olan degisim yilina göre parcalari degistirmek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)