Alıntı turgutgs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bingöllü kardesim, maalesef burada herkes bildigini yazip geciyor malum hic birimiz yazdigimiz konularda yetkili kisiler degiliz, burada amac bir konuda bilgi sahibi olmaya calisan arkadasa yardimci olmaya calismak, kimin daha cok biliyor diye bir yaris icerisinde degiliz en azindan ben öyle degilim, senin gösterdigin kaynaga gelince ben orada sadece aussweis ile seyahat edilebilir diye bir bilgi görmedim, yok sen EU üyesi olmayan bir ülkenin sinirinda sorun yasamadan sadece aussweis ile gidebilirsin diye iddia ediyorsan ona lafim yok, hos yarin alman yetkili makamlarini telefonla arayip sorsan bunu onlarda garanti edemez, cünkü sonucta almanya EU üyesi olmayan bir ülkeye benim vatandasimin sadece kimlikle seyahat etmesine izin verin diye bir yaptirimda bulunamaz, simdi arkadasin orda madur olabilecegini düsünerek pasaport sart diye yazmak öyle olmasini istemek ve hissi davranmakmi oluyor? Neyse, bingöllü kardesim sensiiiin diyelim de konu fazla dagilmasin, saygilar.
Turgut kardesim,

o sayfada "Die Einreise ist für deutsche Staatsangehörige mit folgenden Dokumenten möglich" diyor, yani, Alman vatandaslari bu evraklarla giris yapabilir diyor ve Personalausweis´in yaninda da evet yaziyor. Baska ülkelere bak mesela hayir diyor, o zaman Pasaport lazim oluyor.
Hissi meselesine gelince, alinmissin galiba. Gene özür diliyorum. Ama sen sart diyorsun, Alman Disisleri Bakanligi sart degil diyor. Orda yazsaydinki "birader, magdur olmaman icin yanina alsan daha iyi olur", o zaman eyvallah, kaynak göstermene de gerek yok, zira düsünceni aciklamis olurdun. Benim sadece demek istedigim, sart demek cok keskin bilgiye dayali bir ifadenin olmasi. Yoksa fikrinde kesinlikle haklisin.
Sirbistan meselesi de tam öyle degil. Sirbistan halihazirda Beitrittskandidat yani Üye Ülke statüsüne sahip, bu da bu ülkeye farkli imtiyazlar taniniyor anlamina geliyor. Bunlardan bir tanesi de ülkeye giriste saglanan kolayliklar oluyor.
Allahin izni ile, haftaya yola cikiyoruz. Ben TR.´ye kadar Personalausweis ile gidecegim (Pasaportu da yanima alacagim, senin fikrine katiliyorum zira). Bakalim isteyecekler mi. TR.´ye varinca, buraya yazarim

Selamlar