Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2872 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firmadan cikis almak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,439 mesaja 9,783 teşekkür aldı
    bakın arkadaşlar öyle 10 sene 20 sene diye bir kural yok

birincisi bir işveren istediği zaman çok krank yapan birini eğer iyileşme veya eski durumuna dönme

ihtimali yoksa o kişiyi her zaman işten atabilir .. ama bunu mahkemede kanıtlaması gerekir

ikincisi ise Abfindung diye bir şey yoktur .. çıkış verilince işverene karşı Kündigungsschutzklage davası açılır ..

yani tekrar işe dönmek için ... eğer işveren tekrar işe geri alırsa Abfindung olmaz

ama bu davaların çoğu Ausgleich (Abfindung) ile biter yani belirli bir para karşılıği anlaşıllır

genelde yarım brutto aylık X iş yerinde çalışma süresi tabiki anlaşmalara göre değişir ..

diğer bir nokta ise iş yerinin kapanması olayı

bu durumlarda işyeri temsilcisi yani Betriebsrat yok ise hava alırsınız
    Konu hOrOz tarafından (08 Temmuz 2016 Saat 18:21 ) değiştirilmiştir.

2. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

birincisi bir işveren istediği zaman çok krank yapan birini eğer iyileşme veya eski durumuna dönme

ihtimali yoksa o kişiyi her zaman işten atabilir .. ama bunu mahkemede kanıtlaması gerekir

ikincisi ise Abfindung diye bir şey yoktur .. çıkış verilince işverene karşı Kündigungsschutzklage davası açılır ..

yani tekrar işe dönmek için ... eğer işveren tekrar işe geri alırsa Abfindung olmaz

ama bu davaların çoğu Ausgleich (Abfindung) ile biter yani belirli bir para karşılıği anlaşıllır

genelde yarım brutto aylık X iş yerinde çalışma süresi tabiki anlaşmalara göre değişir ..

diğer bir nokta ise iş yerinin kapanması olayı

bu durumlarda işyeri temsilcisi yani Betriebsrat yok ise hava alırsınız
    isveren isterse horoz usta kendim bizzat betriebsratla konustum bu konuyu kendin hata yapmadigin surece hirsizlik krankmeldungu 3 gunde vermeme manupaltion bunlarin disinda sana basitce cikis verme ihtimali 10 seneyi gecmissen is yerinde zor cikis is yeri elbetteki istediginde atar atabilir yalniz is yeri batmasi senin yerin bir yerlere gitmesi yani kisacasi is imkanin kalmamasi gerek bunun disinda kolay kolay cikis vermezler.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isveren isterse horoz usta kendim bizzat betriebsratla konustum bu konuyu kendin hata yapmadigin surece hirsizlik krankmeldungu 3 gunde vermeme manupaltion bunlarin disinda sana basitce cikis verme ihtimali 10 seneyi gecmissen is yerinde zor cikis is yeri elbetteki istediginde atar atabilir yalniz is yeri batmasi senin yerin bir yerlere gitmesi yani kisacasi is imkanin kalmamasi gerek bunun disinda kolay kolay cikis vermezler.
    hocam ben yıllarca Betriebsrat ta çalıştım bir sürü seminere gittim hic birinde 10 sene diye bir şey duymadım
    dediğin gibi hirsizzlik falan filan yapmazsan çıkış veremez ama iyi olmayacak bir hastalıktan dolayı cıkış verebilir

işverenler 6 haftayı geçen hastaliklarla pek ilgilenmiyor zaten Krankkasse ödüyor diye

ama aynı hastalıktan sık sık kısa aralıklarla krank yapmak çıkış nedeni olabiliyor

okumanı tavsiye ederim
    HENSCHE RECHTSANWÄLTE, FACHANWALTSKANZLEI FÜR ARBEITSRECHT
    http://www.hensche.de/Rechtsanwalt_A....html#tocitem1
    Konu hOrOz tarafından (08 Temmuz 2016 Saat 23:31 ) değiştirilmiştir.

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı

Kanitlayamacina göre isden atamaz(Ärzte schweigeflicht)

Bende Arkadas gibi isden cikmak istiyiorum,20 seneden beri ayni is yerindeyim
    Aylardir kisa süreli krank yapiyorum,eninde sonunda ya atacaklar yada gel anlasalim diyecekler

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanitlayamacina göre isden atamaz(Ärzte schweigeflicht)

Bende Arkadas gibi isden cikmak istiyiorum,20 seneden beri ayni is yerindeyim
    Aylardir kisa süreli krank yapiyorum,eninde sonunda ya atacaklar yada gel anlasalim diyecekler
    ilk mesajımda da yazdım Abfindung vermek firmanın insafına kalmiş bir şey .. mecburiyeti yok

Ärzteschweigeflicht bu konularda geçerli değil mahkeme kaldırabilir
    o kadar ona güvenme ....

Arbeitnehmer, die in kurzen Abständen aus unterschiedlichen Gründen krank geschrieben werden,
    müssen ihren Arzt von der Schweigepflicht entbinden, um ihre Lohnfortzahlung zu sichern.
    Der Arbeitnehmer müsse beweisen, dass es sich um eine neue und nicht um eine Fortsetzungserkrankung handelt,
    heißt es in einem schriftlich veröffentlichten Urteil des Bundesarbeitsgerichts (BAG) in Erfurt.
    Es gab damit seine frühere Rechtsprechung teilweise auf. (Az: 5 AZR 389/04)

Konu hOrOz tarafından (09 Temmuz 2016 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    ilk mesajımda da yazdım Abfindung vermek firmanın insafına kalmiş bir şey .. mecburiyeti yok

Ärzteschweigeflicht bu konularda geçerli değil mahkeme kaldırabilir
    o kadar ona güvenme ....

Arbeitnehmer, die in kurzen Abständen aus unterschiedlichen Gründen krank geschrieben werden,
    müssen ihren Arzt von der Schweigepflicht entbinden, um ihre Lohnfortzahlung zu sichern.
    Der Arbeitnehmer müsse beweisen, dass es sich um eine neue und nicht um eine Fortsetzungserkrankung handelt,
    heißt es in einem schriftlich veröffentlichten Urteil des Bundesarbeitsgerichts (BAG) in Erfurt.
    Es gab damit seine frühere Rechtsprechung teilweise auf. (Az: 5 AZR 389/04)

Burasini bilmiyordum sagol
    Ama ben 3/4 hastalikdan kranka cikiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)