Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2886 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Firmadan cikis almak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm ben firmada 1973 basladim daha calisiyorum 18 ay kirank yaptim is veren beni cagirdi seni isten cikardirim diye tehtit etdi ben hastayim dedim

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,300
    4,452 mesaja 9,801 teşekkür aldı
    Alıntı dadaloglu38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayni konuyu ben acacaktim bayagi detaylar yazilmis bende kendimden anlatayim büyük bir firmada 19 yildir calisiyorum türkiye kesin dönüs yapmak istiyorum türkiyeden emekli islemlerim tamam hanimda ayni yasim 52 son dört yildir dizlerden ve omuzlardan ameliyat oldum 3.4. ay kran aldim kolay bir ise verdiler belden de hastahanede tedavi gördüm en fazla 2 saat ayakta durmam zor 2 saatten fazla oturmamdada belimde sorunlar devam ediyor benim hastalik milyonda bir olan bir durum %20 raporda verdiler ikinci omuzdan tekrar bas vurdum neticeyi bekliyorum yakinda gelir bana ne gibi tavsiyede bulunursunz simdiden tesekkür ederim
    %20 sadece iş kaybıdır ... %20 pekde fazla sayılmaz ..

bu konu iki dere arasında gibi bir şey ..iş yerinde sendika varsa git bir görüş paralı çıkış olanağı varmı? ( firmalar pek gönüllü vermez ama )

yoksa bu durum böyle sürecek veya herşeyi sineye çekerek kendin çıkış alacaksın

Alıntı kamanli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm ben firmada 1973 basladim daha calisiyorum 18 ay kirank yaptim is veren beni cagirdi seni isten cikardirim diye tehtit etdi ben hastayim dedim
    arkadşım işyeri uzun süre krank yapanları çıkarabilir

ama 3 kriter olması gerek

1. Negative Gesundheitsprognose - Negatif Sağlık Tahmini
    yani hastalığın ilerleyen veya görülebilen bir zamanda iyileşmeme olanağı

2.Interessenbeeinträchtigung -çıkarlarının zedelenmesi
    6 haftada uzun süren hastaliklarda iş yeri ödemediği için ekonomik yönden pek bir şey ifade etmez
    ama mesela bir makina da uzmansanız ve bu yüzden işveren zarar ediyorsa ve ileriki zamanlarda iyileşme söz konusu değilse

3.Interessenabwägung - çıkarların dengelenmesi
    burada 2.) konunun dikkate alınarak işverenın bütün haklarının da göz önünde bulundurulup çıkarının daha ne kadar zedelenip tahammül edebileceğidir
    tabiki bu durumda işçinin yaşı bakmaya yükümlülüğü, iş piyasasının durumu ve yeniden iş bulma şansı , işyerinde çalıştığı yıllar göz önüne alınır

şimdi bunlar kağıt üzerindeki haklar veya yasalar

gerçek hayatta olaylar daha değişik olabiliyor
    Konu hOrOz tarafından (20 Ağustos 2016 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)