Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2816 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bosnmalar

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    4
    2 mesaja 7 teşekkür aldı

Bosnmalar

Seneler önce Ablam bosandi, simdi ise öbür ablam bosaniyor. Insan bunlara nasil alisacak anlamis degilim. Daha dün eniste dersin bugün yabanci. Ne oluyor bizlere anlaycak sekil deyil artik. Büyükler dünyadan gidiyor kücükler etrafa dagaliyor.
    Nasil alisacaz bunlara, bi akil verin arkadaslar.
    Sadece bizde olmadigini biliyorum herkesde ayni sorun.

2. 6 kişi Hayri üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    30 mesaja 39 teşekkür aldı
    Türk dizileri konu hep ayrilik milleti alistiriyorlar.

5. 6 kişi Mossad üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı Mossad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk dizileri konu hep ayrilik milleti alistiriyorlar.
    ne kadar da dogru söyledin

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Türkiyedeki bosanmalar cok daha fazla.Üstelik bosanan kadinlar, eski koca cinayetlerine kurban gitmeyip hala yasiyorlarsa cok sanslilar.Mahalesef devir hizla degisiyor ve yeni nesil cok farkli.Yapacak birsey yok nasipte ne varsa onu yasayacagiz.

Üye selo65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    265
    24 mesaja 44 teşekkür aldı
    galiba bosanmalar cagimizin modasi oldu. malesef isin hep kolayini seciyoruz. eslerin yuvayi kurtarmak icin caba sarfetmesi lazim. hemen acele karar vermeyip iyi düsünmeleri gerekir. kimse dört dörtlük degildir. herkesin zaaf yönleri vardir. ufak tefek sorunlari büyütmeden esler kendi arasinda halletmelidir. kumar, icki ve ihanet disindaki bosanmalar bence cok sacma.

9. 2 kişi selo65 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    682
    169 mesaja 299 teşekkür aldı
    facebook, instagram, tweter, vsss her ne kadar masum gibi görünsede bence cok tehlikeli artik hersey cok kolay her seye heran ulasma imkani var, yoldan cikmamak büyük basari bu zamanda.

yukarida arkadas yazmis TV dizileri ASK adi altinda zina sehvet duygularini insanlara asiliyorlar, suanki Türk toplumunun yasam tarzi tamamen dizilerdeki zengin gösterisli [en basit dügünlere bakin gösteris kibir bayanlarin tüm vucut hatlari kiskirtici sekilde gösterdikleri giyim tarzlari ] özünde olmayan ama heveslendikleri hayat tarzi ASK adi altinda ahlaksiz doyumsuz bi yasam tarzi ben bilmem esim bilir gibi AHLAKIN utanma duygusunun hice sayildigi Tv programlari yada yine bi kanalda kadinlarin ailenin en mahrem yeri olan yatak odasini bile milyonlara gösterirkenki rahatliklari ne yazim daha sacma sapan bi zamandayiz her sey cok kolay bolluk var zenginlik var. insanlar hic biseyle mutlu olmuyor hep fazlasi hep degisiklik pesinde BOSANMA artik ayipliktan cikti cok siradan oldu Allah sonumuzu hayreylesin ne diyim daha.

39 yasindayim gördügüm duydugum vss. bi ailenin birlik beraberligini erkek her ne kadar serefsiz biri olsada yine KADIN o yuvayi bi sekilde korur kollar yikmaz.

Kadin adami cidden kafada sildiyse o adam agziyla kusda tutsa o yuva yikilmistir. yuvayi disi kus yapar diye bosa dememis atalar.

Evlilik kale gibidir icerdekiler cikmak disardakilerde girmek ister

zaten bu hevesli gidisat ilerki yillarda evlilikleride bitirecek kinadiklari almanlar gibi 3 gün onunla 5 gün bununla gidisat aynen bu.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    67
    19 mesaja 87 teşekkür aldı
    "erkek her ne kadar serefsiz biri olsada yine KADIN o yuvayi bi sekilde korur kollar yikmaz."
    Iste en büyük hata en büyük günah ve rezillik bu cümlede sakli...
    Aynen senin de dedigin gibi böyle laflarla ezdiler mahvettiler kadinlari ve aile yapisini...
    Simdi bu palavraya inanalar acaba o bahsedilen " serefsiz erkegin " karisi kendi bacilari, yakinlari ve hatta anneleri olsa ne düsünürlerdi acaba?

Tecrübeli Üye Safak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasra Tavşan adasından
    Ettiği Teşekkür
    52
    30 mesaja 55 teşekkür aldı
    Devir öyle bir duruma geldiki, eger bir Erkegin herhangi bir kötü aliskanligi yoksa icki kuma v.s gibi.

Günümüz Kadinlari birbaskasinda var bizde niye yok, o aliyor biz niye alamiyoruz, Eltisini görümcesini kiskanma, Kocasina sende alacan yapacan aylik yetiyor yetmiyor Kadinin umurunda bile degil.

Sonucta Erkek cileden cikiyor...

Yazilacak cok sey var ama Allah sonumuzu Hayirli etsin.

13. 4 kişi Safak üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Ne Facebook nede başka nedenlar aramamak gerek bundan 20 sene öncede başka nedenler vardı mesela telsiz filan

yani illa boşanmak için başka bir erkeğin veya kadının olmasıda gerekmiyor

Zamanımız da kadın artık eskisi gibi erkeğe bağımlı değil

yani kendi çalışıp kendi ayakları üzerinde durabiliyor . kendini erkekten bağımız hissediyor

sadece erkeğın kötü alışkanlığı olmasıda gerekmiyor zamanla kimyaları uiyuşmuyor

kadın biraz ilgi istiyor ama çoğu erkek eşine ilgisiz kalıyor sadece ben eve para getiriyorum yetmiyor ...

bir şu var eskiden boşanan kadın iyi bakılmıyordu ama bu düşünce zamanla kayboldu

artık boşanmalar kanıksanmıyor oldu yani normal görülüyor ...

bayanlarda bu yüzden boşanmaktan çekinmiyor ..

15. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    merhaba
    horoz arkadasin bilhassa 2 satirina katiliyorum

"yani kendi çalışıp kendi ayakları üzerinde durabiliyor . kendini erkekten bağımız hissediyor"

"sadece erkeğın kötü alışkanlığı olmasıda gerekmiyor zamanla kimyaları uiyuşmuyor"

17. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Karşılıklı empati yapma bitmiş

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    her iki insanda biribirlerinin hem bu dünya hemde ahiret hayati icin es gözüyle bakmadiklari icin sevgi saygida azalip gidiyor kendilerinde sabir yoksa Allah rizasi icin bir birinine sabreden esler ancak mutlulugu yakaAncak nefis ve Maddiyat arti ücüncü sahislar etki ettigi müddetce hem bu dünyani hemde ahiretini zehir edersin sebep bu arkadasim SABIR SABIR SABIR
    Saygilar

Tecrübeli Üye satobyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,584
    68 mesaja 153 teşekkür aldı
    Allah kimsenin Aile huzurunu bozmasin insallah ,tatli dil hos görü olduktan sonra bir evde ne kavga ne ayrilik olur ilk önce huzur ve saglik ,ha kaderinde vardir alnina yazilmistir onun önüne gecemezsin ,bir evde karsilikli saygi yoksa zaten o is bitmistir,kadinlari ne cok sikmak gerek nede cok basi bos birakmak gerek ortasini bulacaksin ki iliskin devam etsin bu aynen erkek icinde gecerlidir.(erkek kadin esittir:yeni nisanli gibi giyimine evlenecek gibi temizligine dikkat etmelidir) bu benim görüsüm Saygilar

21. 2 kişi satobyte üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye baltali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    674
    63 mesaja 154 teşekkür aldı
    ALLAH sonumuzu hayir etsin devir kötü ahir zaman

23. baltali üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye theBeyazAndBeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ams
    Ettiği Teşekkür
    2
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    evlenmek nasil kaderse, bosanmakta oyledir... ahir zamandayiz.. dengeler bozuldu.. Bu sir tevekkulde...

sebeplere sarilmamak lazim...

hani adam kalp krizinden olmustur, hani sorarlar, ickisi sigarasi varmiydi.. onceden hastaligi falann...

bunlas bos..

biri demis ya
    tedbir takdire güler demisler..

o hesap...

theBeyazAndBeyaz

25. theBeyazAndBeyaz üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı Hayri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Seneler önce Ablam bosandi, simdi ise öbür ablam bosaniyor. Insan bunlara nasil alisacak anlamis degilim. Daha dün eniste dersin bugün yabanci. Ne oluyor bizlere anlaycak sekil deyil artik. Büyükler dünyadan gidiyor kücükler etrafa dagaliyor.
    Nasil alisacaz bunlara, bi akil verin arkadaslar.
    Sadece bizde olmadigini biliyorum herkesde ayni sorun.
    Maalesef evlenmesini bilmedigimiz icin bosanmalara artiyor. Dogru evlenmeyi bilsek, bosanmalar baya azalir.

Cogu insanlar tanisarak evlendiklerini saniyorlar. Oglan 20 yasinda, kiz 18 yasinda, diskoda tanisiyorlar, 6 ay sonra nikah masasindalar. 3-5 yil sonrada bosanmak icin mahkemede. Ikiside bir birinin huyunu bilmiyorlar. Oglan bir kac saatligini güzel rol yapiyor diskoda, kiz haftada bir kere oglan ile bulusacam diye o gün kendine ceki düzen veriyor. Yani herkez kendi en iyi tarafindan gösteriyor. Gündelik hayatdaki gercek huylarini bilmeden evlenmis oluyorlar.

Benim dikkatimi cekti, mesela kiz ile oglan ayni is yerinde tanisiyorlarsa veya okulda, üniversitede, cocgu zaman evlilikleri yürüyor, cünkü bunlar hergün bir birinin huylarini görüyorlar. Diskodaki bir aksam rol oynayabiliyor. Ama ayni is yerinde, ayni okulda olunca, rol yapamiyorlar. Cünkü hergün rol yapamazsin. Oturusunu, kalkisini, nasil yemek yiyisini görüyorsun.

Türk örf adetlerin cogu güzel olsada, bu evlilik tanisma konusunda bence dezavantaj. Kiz ile oglan gercekten tanisma firsati vermiyorlar. Tanismak demek, saatlerce diskoda sürtmek öpüsmek demek degil. Tanismak demek, iki kisinin, hafta sonlari bir yerde edep ve terbiye cercevesinde bir yerde oturum cay kahve icmek, yürümek, yani konusmak. Fikirlerin uyup uymayinca zamanla ögreniyorsun. Bizdeki aileler ama hemen "millet ne der" takintisi var. Cocuklari eve kistiklari icin, is mecbur görücü usulüne kaliyor. Sonra iki kisiye gelip iki üc kez konsutuktan sonra "karar verin" diyorlar. Ya Allah askina bir ise bile girerken bagzi adam seni iki kere cagiriyorlar. Evlenirken iki oturmada karar ver.

Gerci yigidi öldürelim hakkini verelim, artik ailerde bunu fark etti.

Benim basimdan gecen kiz isteme olaylarindan anlatayim:

1. Kiz
    Aileler tanisti. Kiz ile bulustuk sonra bir yerde. Benim tarafindan bir sikinti yoktu. Kiz cok kapanikti, hic konusmuyordu. Cafe'de oturuyoruz, kiz nereye bakacagini bilmedigi icin, 15 dk. karta bakiyordu. Icimden düsündüm, kiz utangac mi yoksa bir sikinti mi var diye. Dayanmadim, dedimki: "Baska bir sevdigin mi var". Kiz hüngür hüngür aglamaya basladi. Kiz sonra acildi konusmaya basladi. Ailesi beni uygun görmüs. Demiski "isi iyi, eli ayagi düzgün, boyu posu yerinde, hal ve huylarida düzgün gibi", yani kizi bir nevi evlilige benimle razi etmeye calismislar, hatta baski yapmislar bile diyebiliriz. Kiza dedimki "sen hic merak etme, simdi eve git, olur gibi de, ben dedim, aileme bir sey söylemem, fikirlerimiz uymuyor der, konuyu kapattirim dedim". Kizcaz öyle bir sevindiki...Eve gittim, ayni dedigimi yaptim. Kendi ailem sasirdi, niye ne oldu diye. Dedimki, niyesi yok, fikirlerimiz uyusmadi, fazla sormayin, fikirlerimi degistirceniz zorlan" dedim ve konu kapandi. Bir yil sonra kizi carsida o sevdi oglan ile gördüm. Ben tabiki oglan yaninda var diye selam vermedim. Kiz arkamdan bagirdi dediki "bak sevdigimi kisi bu". Oglan geldi tokalasti. Tesekkür etti. Onlarda bu arada artik sözlenmisler. Hatta oglan bana birde kahve söyledi McDonalds da orda.

2. Kiz
    Yine görücü usülü. Bulustuk yine bir cafede. Kiza dedim. Baska birisi varmi hayatinda. "Yok" dedi. Kiz ile bir kac kere bulustuk. Babamin kizin babasi ile konusmus bile, kiz tarafi hayirli olsun, ama son söz kizimizda demis. Kiz ile anlasamadim. Bana kiz hic, sacima karisirmisin, giydigimi karisirmisin, alkol icermisin, hic bir sey sormadi. Kizin bana dedigi tek sart "ben kayak kaymasini cok severim, her kis kayak kaymaya giderim söyleyim sana, sen gelmezsen ben yine giderim, söyleyimde pesin dedi". Ben bu kizdan vaz gectim.

3. Kiz
    Bizimkiler dedim, ben görücü usulüne gelemem, her seferinde bin ton stres. Yok bakmaya git, bulusmaya git, her gittiginde cillop gibi tras ol, bana sitres basti.

Birgün bir kiz gördüm. Huyu hosuma uzaktan gitti. Ama 6 ay cesaret edemedim konusmaya. Birazda arkadas kurbani oldum, o kizi taniyan bir kizi bile taniyordu. Arkadasa dedim, "arkadas arkadasin pez...kidir, sunu handy numarasi al bana bir". Arkadas o kizin babasini tanidigi icin korkuyordu, babasina söylerse oda babam söyler diye. Verasil, arkadas 6 ayda hergün isi hal edecek oluyordu, hal edemedi.

Kendim buldum tanistim ve hic bir sikinti olmadi. Rahatca tanistik, bir bucuk sene is gizliydi, sonra ailelerimize söyledik. 12 yildir evliyiz seytan kulagina.
    Konu Gercekler tarafından (05 Ağustos 2016 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

27. 9 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Moderator Ozanonur38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Dergah
    Ettiği Teşekkür
    1,633
    345 mesaja 2,437 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maalesef evlenmesini bilmedigimiz icin bosanmalara artiyor. Dogru evlenmeyi bilsek, bosanmalar baya azalir.

Cogu insanlar tanisarak evlendiklerini saniyorlar. Oglan 20 yasinda, kiz 18 yasinda, diskoda tanisiyorlar, 6 ay sonra nikah masasindalar. 3-5 yil sonrada bosanmak icin mahkemede. Ikiside bir birinin huyunu bilmiyorlar. Oglan bir kac saatligini güzel rol yapiyor diskoda, kiz haftada bir kere oglan ile bulusacam diye o gün kendine ceki düzen veriyor. Yani herkez kendi en iyi tarafindan gösteriyor. Gündelik hayatdaki gercek huylarini bilmeden evlenmis oluyorlar.

Benim dikkatimi cekti, mesela kiz ile oglan ayni is yerinde tanisiyorlarsa veya okulda, üniversitede, cocgu zaman evlilikleri yürüyor, cünkü bunlar hergün bir birinin huylarini görüyorlar. Diskodaki bir aksam rol oynayabiliyor. Ama ayni is yerinde, ayni okulda olunca, rol yapamiyorlar. Cünkü hergün rol yapamazsin. Oturusunu, kalkisini, nasil yemek yiyisini görüyorsun.

Türk örf adetlerin cogu güzel olsada, bu evlilik tanisma konusunda bence dezavantaj. Kiz ile oglan gercekten tanisma firsati vermiyorlar. Tanismak demek, saatlerce diskoda sürtmek öpüsmek demek degil. Tanismak demek, iki kisinin, hafta sonlari bir yerde edep ve terbiye cercevesinde bir yerde oturum cay kahve icmek, yürümek, yani konusmak. Fikirlerin uyup uymayinca zamanla ögreniyorsun. Bizdeki aileler ama hemen "millet ne der" takintisi var. Cocuklari eve kistiklari icin, is mecbur görücü usulüne kaliyor. Sonra iki kisiye gelip iki üc kez konsutuktan sonra "karar verin" diyorlar. Ya Allah askina bir ise bile girerken bagzi adam seni iki kere cagiriyorlar. Evlenirken iki oturmada karar ver.

Gerci yigidi öldürelim hakkini verelim, artik ailerde bunu fark etti.

Benim basimdan gecen kiz isteme olaylarindan anlatayim:

1. Kiz
    Aileler tanisti. Kiz ile bulustuk sonra bir yerde. Benim tarafindan bir sikinti yoktu. Kiz cok kapanikti, hic konusmuyordu. Cafe'de oturuyoruz, kiz nereye bakacagini bilmedigi icin, 15 dk. karta bakiyordu. Icimden düsündüm, kiz utangac mi yoksa bir sikinti mi var diye. Dayanmadim, dedimki: "Baska bir sevdigin mi var". Kiz hüngür hüngür aglamaya basladi. Kiz sonra acildi konusmaya basladi. Ailesi beni uygun görmüs. Demiski "isi iyi, eli ayagi düzgün, boyu posu yerinde, hal ve huylarida düzgün gibi", yani kizi bir nevi evlilige benimle razi etmeye calismislar, hatta baski yapmislar bile diyebiliriz. Kiza dedimki "sen hic merak etme, simdi eve git, olur gibi de, ben dedim, aileme bir sey söylemem, fikirlerimiz uymuyor der, konuyu kapattirim dedim". Kizcaz öyle bir sevindiki...Eve gittim, ayni dedigimi yaptim. Kendi ailem sasirdi, niye ne oldu diye. Dedimki, niyesi yok, fikirlerimiz uyusmadi, fazla sormayin, fikirlerimi degistirceniz zorlan" dedim ve konu kapandi. Bir yil sonra kizi carsida o sevdi oglan ile gördüm. Ben tabiki oglan yaninda var diye selam vermedim. Kiz arkamdan bagirdi dediki "bak sevdigimi kisi bu". Oglan geldi tokalasti. Tesekkür etti. Onlarda bu arada artik sözlenmisler. Hatta oglan bana birde kahve söyledi McDonalds da orda.

2. Kiz
    Yine görücü usülü. Bulustuk yine bir cafede. Kiza dedim. Baska birisi varmi hayatinda. "Yok" dedi. Kiz ile bir kac kere bulustuk. Babamin kizin babasi ile konusmus bile, kiz tarafi hayirli olsun, ama son söz kizimizda demis. Kiz ile anlasamadim. Bana kiz hic, sacima karisirmisin, giydigimi karisirmisin, alkol icermisin, hic bir sey sormadi. Kizin bana dedigi tek sart "ben kayak kaymasini cok severim, her kis kayak kaymaya giderim söyleyim sana, sen gelmezsen ben yine giderim, söyleyimde pesin dedi". Ben bu kizdan vaz gectim.

3. Kiz
    Bizimkiler dedim, ben görücü usulüne gelemem, her seferinde bin ton stres. Yok bakmaya git, bulusmaya git, her gittiginde cillop gibi tras ol, bana sitres basti.

Birgün bir kiz gördüm. Huyu hosuma uzaktan gitti. Ama 6 ay cesaret edemedim konusmaya. Birazda arkadas kurbani oldum, o kizi taniyan bir kizi bile taniyordu. Arkadasa dedim, "arkadas arkadasin pez...kidir, sunu handy numarasi al bana bir". Arkadas o kizin babasini tanidigi icin korkuyordu, babasina söylerse oda babam söyler diye. Verasil, arkadas 6 ayda hergün isi hal edecek oluyordu, hal edemedi.

Kendim buldum tanistim ve hic bir sikinti olmadi. Rahatca tanistik, bir bucuk sene is gizliydi, sonra ailelerimize söyledik. 12 yildir evliyiz seytan kulagina.
    Kardesim cok güzel yazmisin, Allah bir ömür boyu Mutlu mesut etsin

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Ben bi kere bi kizla tanismistim bana sarti kaynanayla uzak oturacakmis emredersin dedim

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Biraz agir kacti bu esas kadinlar erkekleri ayarliyorlar umursamiyorlar evli mi barkli mi diye

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    TRT den baska dizilere bakmayin... ATV olsun Star olsun ahlak kalmamis hep ayni seyler, güclü olan gücsüz olani eziyor, yok hamile yok kacmalar etmeler hep ayni seyler...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)