Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2866 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cuma sabah Frankfurttan yola cikiyorum...

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ön beyan burdan yapiliyor, http://www.gtb.gov.tr/duyurular/ozel...yan-uygulamasi

aracin gümrük bilgilerini önceden internetten veriyorsun, gidince kapikule gümrügünde fazla beklemiyorsun.
    kapikule gümrük peronlarinin ilk iki veya üc tanesi ön beyan yaptiranlara ayiriliyormus.
    ön beyan yaptirmayanlar diger peronlarda beklerken,ilk iki veya üc perondan bizler gececegiz insallah...
    merhaba

o bilgiyi temin okudum -- kafama takilan

1. evden internetden en erken 15 gün önce sisteme kayit oluyoruz -- "ön beyan uygulama" - ok

2. yazi o bilgiden alintidir:
    aşıt sahipleri, Türk gümrüğüne gelmeden veya gümrük işlemleri başlamadan önce, cep telefonu, bilgisayar veya tabletlerini kullanarak Türkiye’ye giriş yapmak istedikleri taşıta ve taşıt sahibine ilişkin bilgileri (ad, soyad, pasaport/kimlik no., doğum tarihi, adres, kişi ve taşıt ülkesi, sigorta poliçe no., plaka no., şase no., marka, model, cins) sisteme kendileri girerek kayıt işlemlerini tamamlayabileceklerdir.

ben anladigim -- gümrüge yakin (yoldayken) -- "yazidaki" islem yapilmasi lazim -- dogrumu ??? evet ise -- o zaman ne anladim "ön beyan uygulamadan"

umarim ben yanlis anlamisimdir

selamlar

2. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)