Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2844 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanyadan Malülülen Emekli olup Türkiyeden Emekli olmak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende kendi tarafindan hakli olabilirsinde 20-30 bin euroyu yatirip basini beklemekte pek mantikli degil gibi geliyor bana benim ne demek istedigimi insallah anlamisinizdir size gore yetmeyebilir anliyorum ama pesinden kostugunuza degermi? bunu soylemeye calisiyorum asla ve asla ters bir dusumem yok sizin yasadiklarinizi assagi yukari can arkadasimin vasitasiyla yasadim bire bir sizi anlamak zaten mumkun degil saglik meselesini tartismam bile bunu yasayan insandan baskasi ne kadar anliyorum desede yasayan bilir elbet bunun icin paranin ne degeri var dedim allah sifalar versin kardesim daha kotulerinden saklasin kal saglicakla.
    Deger arkadasim. Kimse öbür tarafa öylede böylede bir sey götürmeyecek. Arkadasimiz agir bir hastalik geciriyor. Bu durumda önce kendini düsünmesi gerekki, yarin birgün maddi olarak cocuklarin eline bakmaya mecbur kalmamasi icin.

Ayrica ömrü veren Allah, alanda Allah. Hepimiz ne hastalar görüyoruz, yarin cikmaz diyoruz, 20 yil yasiyor, ne insanlar görüyoruz, turp gibi, kanser olup 6 ay icinde hakki rahmete kavusuyor.

Arkadasimiz emeklisini yatirmakta gayet hakli. 20 - 30 bin Euro cok bir para degil. Bir araba parasi. Hazira dag dayanmaz demis atalarimiz. Devamli aylik 400 - 500 Euro para alacak. Dünyada emeklilerine Türkiye gibi bonker olan bir devlet yok. Almanya'da bir 100 Euro emekli parasi alabilmek icin, 23700 Euro bugünkü hesapta para yatirmaniz gerek. Yani 400 Euro icin 94800 Euro. Adamlar üstelik mezara bes kala emekli ediyorlar, birde üstelik bu parayi pesin yatiramiyorsunuz, ömrünüz boyunca her ay taksit taksi yatirmaniz lazim.
    Konu Gercekler tarafından (09 Eylül 2016 Saat 21:01 ) değiştirilmiştir.

2. 4 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)